هر کجا در گیری، کشتار و نا امنی در دنیای اسلام است، ریشه آن به آمریکا بر می گردد. اگر دخالتهای آمریکا نباشد، در هیچ کشور مسلمانی جنگ و خونریزی نخواهد بود.

به گزارش چشم برخوار؛حجة الاسلام و المسلمین محمودآبادی امام جمعه شهر دولت آباد در خطبه های نماز جمعه امروز پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، به موضوع نا آرامی های دو کشور عراق و لبنان اشاره کرد و اظهار کرد: همانطور که می دانید، ناآرامی هایی در هفته های گذشته به خاطر فساد، بی کاری و نبود امکانات در دو کشور عراق و لبنان رخ داده است و این اعتراضات حق مردم است که از حاکمان خود مطالبه گری داشته باشند و مسئله ای است داخلی و مربوط به خود آنها. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشیم، انحراف این خواسته است و تبدیل شدن آن به کشته شدن نیروهای بسیجی و کسانی که در مبارزه با داعش نقش مؤثر داشته اند، خصوصاً در عراق. اینکه تیر اندازی می شود و تعدادی از نیروهای خدوم به کشور عراق کشته می شوند، کاملاً مشخص کننده توطئه و فتنه ای است که از طرف آمریکا، سرویسهای اطلاعاتی و جاسوسی اسرائیل و پول کشورهای عربستان و امارات طراحی شده است و در حال اجرا است. آمریکا و ایادی او تصمیم داشتند که تابستان داغ برای ایران رقم بزنند و این اغتشاشات را در داخل ایران بیاورند و محور اصلی مقاومت را از بین ببرند. بحمدالله با هوشیاری مردم و هدایهای مقام معظم رهبری این توطئه نقش بر آب شد. آنها برنامه خود را به دو کشور لبنان و عراق منتقل کردند. این دشمنی هم مشخص بود، بخاطر اینکه آمریکا هر گاه نیروهای خود را از جایی خارج کند مشخص است که برنامه دشمنی خود را تغییر داده است. مثل زمانی که داعش را تأسیس کرد و می خواست شیعه و سنی را در مقابل همدیگر قرار بدهد، که نتوانست. انشاء الله با درایت و بصیرت مردم و مسئولین دو کشور لبنان و عراق این توطئه و فتنه از بین خواهد رفت. نکته مهمی که ما باید به آن توجه داشته باشیم این است که همانطور که حضرت آقا تذکر دادند؛ مواظب فتنه دشمن باشیم. دشمن بیدار است و تلاش خود را انجام می دهد. احتمال دارد که یک دو قطبی کاذب در کشور ایجاد کند و فتنه ای را ایجاد کند که باید همه هوشیار و بصیرت لازم را داشته باشیم.

محمود آبادی در ادامه خاطر نشان کرد: 13 آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی را در پیش داریم که انشاء الله در راهپیمائی این روز شرکت خواهیم کرد و اعلان انزجار از ریشۀ تمامی مشکلات دنیای اسلام که همان آمریکای جنایتکار است را خواهید داشت. هر کجا در گیری، کشتار و نا امنی در دنیای اسلام است، ریشه آن به آمریکا بر می گردد. اگر دخالتهای آمریکا نباشد، در هیچ کشور مسلمانی جنگ و خونریزی نخواهد بود. ابراز نفرت و انزجار از آمریکا باعث بیداری ملتهای تحت ظلم آمریکا و باعث شکستن اُبهت ابر قدرتی آمریکا خواهد شد.
خطیب جمعه در پایان یادآور شد: امشب در امامزاده نرمی مراسم روز حماسه و ایثار شهرستان برخوار (یازدهم آبان) برگزار می گردد. که امید است همه شما عزیزان نمازگزار در این مراسم شرکت نمائید.