معاون قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء ستاد کل نیروهای مسلح گفت: با ائمه ارتباط داشتن همان فصل الخطاب کردن ولی فقیه است و در گام دوم انقلاب باید تمدن سازی کنیم و پرچم انقلاب را به دست مبارک امام زمان(عج) بدهیم.

به گزارش چشم برخوار؛ همزمان با ۱۱ آبان سالروز حماسه تشییع پیکرهای پاک ۴۳ شهید شهرستان برخوار در سال۱۳۶۱ توسط مردم شهید پرور شهرستان، مراسم گرامیداشت روز حماسه و ایثار شهرستان و کنگره بزرگداشت شهدای بسیجی شهرستان برخوار در امامزاده ابراهیم(ع) نرمی برگزار شد.

فرمانده سپاه ناحیه برخوار در ابتدای مراسم گفت: اگر امروز رجزخوانی های دشمن دیگر اثر نمی کند و استقلال،اعتماد به نفس و قدرت پیدا کرده ایم همگی به برکت خون شهدا است.

محمد شفیعی افزود: یاد و خاطره شهدا و انتقال به نسل های بعد از طریق کنگره ها و یادواره های شهدا صورت می گیرد.
وی ادامه داد: دشمن در تبلیغات خود می خواهد نام شهدا را پاک کند که باید جلوی نفوذ فرهنگی دشمن گرفته شود.

شفیعی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: در طول سال حداقل ۲۵ یادواره شهدا با قدمت ۲۰ تا ۳۰ سال در سطح شهرستان برگزار می شود.
عبدالله بنهری فرماندار شهرستان برخوار در ادامه عنوان کرد: مردم سنگر انقلاب را با حضور حداکثری در انتخابات پیش رو حفظ کنند.
سردار سرتیپ پاسدار مرتضی صفاری سخنران این مراسم نیز گفت: در نزد خداوند متعال هیچ کلمه ای بالاتر از شهید نیست.

وی افزود: خداوند به شهدا نعمت شفاعت داده و شهید موقع شهادتش تازه متولد و در دنیا جاوید می شود.
مسئول ارزیابی ستاد کل نیروهای مسلح بیان نمود: صبر کردن بر فرائض، بر مشکلات برتری پیدا کردن، رابطه خود را با ائمه معصومین قطع نکردن و رعایت تقوای الهی چهار موردی است که شهدا رعایت می کردند.

صفاری یادآور شد: شهدا خودسازی کردند که ایثار، جهاد و شهادت جز لاینفک رزمندگان جبهه بود.
این سخنران تصریح کرد: دشمن با جنگ نرم و توسعه فحشا می خواهد به جامعه ضربه و دین مردم را آنها بگیرد و دشمن تا آنجایی که استطاعت داشته باشد برای گرفتن دین مردم کار می کند.
معاون قرارگاه مرکزی خاتم الانبیاء ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به فشار حداکثری آمریکا بر مردم ایران، اظهار کرد: آمریکا با تحریم ها و فشار حداکثری می خواست ما را زمین بزند که مردم و مسئولان با مقاومت فعال و گام به گام جلوی دسیسه ها و توطئه های دشمن را گرفته اند.

این مسوول کشوری خاطرنشان کرد: با ائمه ارتباط داشتن همان فصل الخطاب کردن ولی فقیه است و در گام دوم انقلاب باید تمدن سازی کنیم و پرچم انقلاب را به دست مبارک امام زمان(عج) بدهیم.
در پایان مراسم از تعدادی خانواده شهدا به نمایندگی از خانواده های معظم شهدای شهرستان با اهدا لوح، تقدیر به عمل آمد.