سخنگوی شورای شهر دولت آباد واگذاری زمین جهت احداث درمانگاه تامین اجتماعی، واگذاری زمین جهت احداث آزمایشگاه مرکزی، روکش آسفالت و لکه گیری بسیاری از نقاط شهر و منطقه صنعتی، جدولکاری، سنگ فرش پیاده رو ها و… را به عنوان بخشی از اقدامات دو ساله شورای شهر برشمرد.

به گزارش چشم برخوار؛ چندی پیش شهروندان دولت آبادی با طرح چند سوال، اعضای شورای اسلامی شهر دولت آباد را مورد چالش قرار دادند.

در سوالات شهروندان آمده است:  «دو سال و نیم از انتخابتان می گذرد، کجاست آن بیمارستان و آزمایشگاهی که ادعا کردید از مردم دولت اباد به سرقت رفته و شما باز می گردانید؟ کجاست آن سیتی سنتر ؟ کجاست آن بازار میوه شمال اصفهان؟
و کجاست….
بزرگترین اشتباه شما برای دولت آباد این بود که ترافیک سنگین اصفهان را به فلکه فرزانگان کشاندید و…..

و یقین بدانید قضاوت خواهید شد…»

سخنگوی شورای اسلامی شهر دولت آباد در پاسخ گفت: طی دو سالی که از عمر شورای اسلامی شهر دولت آباد گذشته فعالیت های بسیاری در حوزه های مختلف صورت گرفته است که به بخشی از آن اشاره می شود.

ناصر معینی در ادامه واگذاری زمین جهت احداث درمانگاه تامین اجتماعی، واگذاری زمین جهت احداث آزمایشگاه مرکزی، روکش آسفالت و لکه گیری بسیاری از نقاط شهر و منطقه صنعتی، جدولکاری، سنگ فرش پیاده رو ها، اصلاح میادین سطح شهر و اصلاح تعدادی از پارک های سطح شهر را به عنوان بخشی از اقدامات دو ساله شورای شهر برشمرد.
وی همچنین به تکمیل گلزار شهدای امامزاده محمود، اصلاح بلوار طالقانی، احداث سرویس بهداشتی نقاط مختلف شهر، تکمیل کتابخانه، آزادسازی برخی معابر، تجهیز پارک مسکن مهر به وسایل بازی کودکان، تعویض تابلوی معابر اصلی و فرعی، ادامه بلوار جانبازان، تعویض کد پستی منازل و احداث سرای ورزشکاران و پیگیری چند پروژه ورزشی نیز به عنوان بخش دیگری از اقدامات و فعالیت های شورای شهر دولت آباد در دوره پنجم در طول مدت خدمت خود اشاره کرد.

معینی خاطرنشان کرد: در حوزه فعالیت های قابل پیگیری: اخذ مصوبه ادامه جانبازان و ارتقاء درجه شهرداری از ۷ به ۸، پیگیری انتقال پساب از تصفیه خانه به داخل شهر و بهبود کیفیت فضای سبز ( در مرحله اجرا) و پیگیری تامین ردیف بودجه برای جاده پیامبر اعظم (ص) با همکاری نماینده محترم مجلس را می توان نام برد.

این مسئول پیگیری آزادسازی ادامه بلوار جانبازان در حریم اصفهان با همکاری نماینده محترم مجلس، پیگیری تامین تجهیزات مختلف عمرانی و خدماتی و تنظیم دفترچه جامع سرمایه گذاری را از دیگر اقدامات نام برد.

عضو شورای شهر دولت آباد اقدامات شورا در حوزه شهرسازی را شامل: پیگیری رفع تناقضات طرح جامع، پیگیری طرح تفصیلی، اصلاح واحد شهرسازی و ‌پیگیری سامانه اطلاعات جامع شهرسازی و درآمد و همچنین شفاف سازی مصوبات شورای شهر و ارائه کلیه مصوبات در سایت شهرداری دولت آباد و کاهش زمان صدور پروانه عنوان کرد.

وی ادامه داد: در حوزه مالی اداری می توان به؛ به روز رسانی حقوق و مزایای کارکنان، کاهش دیون شهرداری به پیمانکاران و اعتمادسازی بین شهرداری و پیمانکاران و موارد بسیاری که در این مجال فرصت اشاره به آن نیست، اشاره کرد.

معینی گفت: البته تا شهری که مد نظر همه ما و مردم است فرسنگ ها فاصله است و امیدواریم بخشی از این کاستی ها طی عمر باقیمانده این شورا مرتفع گردد.

وی افزود: در خصوص میدان فرزانگان نیز با مشورت های زیادی که بین بزرگان و تصمیم گیران شهرستانی از جمله نماینده محترم مجلس، فرماندار محترم و مشورت با متخصصان این حوزه در استان گرفته شد بهترین تصمیم بر تعامل هرچه بیشتر و اجرای فاز به فاز هر دو پروژه میدان و ادامه بلوار جانبازان بود.

سخنگوی شورای شهر دولت آباد اضافه کرد: به این مورد نیز اشاره کنم که قرار نیست با احداث خیابان جدید (ادامه بلوار فرزانگان در منطقه ۱۴ اصفهان) ترافیکی به میدان اضافه شود چرا که این ترافیک و انبوهی از خودروهای سبک و سنگین در حال حاضر روی بلوار بعثت قرار دارد و در صورت احداث خیابان جدید و اتصال به بلوار فرزانگان این ترافیک به دو قسمت تقسم می شود و اتفاقا در ادامه مسیر دولت آباد بعد از میدان فرزانگان به اصفهان و بالعکس از اصفهان به سمت میدان به دلیل حذف تردد خوردوهای سنگین در این مسیر و انتقال تردد بخش اعظمی از خودروها بر روی محور ادامه بلوار فرزانگان در منطقه ۱۴ اصلا ترافیکی به وجود نخواهد آمد و رفت و آمد شهروندان دولت آبادی به اصفهان و بالعکس نیز با سرعت بیشتر و زمان کمتری صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: البته لزوم تقاطع غیر همسطح در میدان فرزانگان به دلیل وجود ورزشگاه نقش جهان، جمعه بازار و … بر همگان از جمله شهرداری و استانداری اصفهان نیز مسجل گردیده است که این مهم در سایه تفاهم و پیگیری قابل حل خواهد بود‌.

این عضو شورا افزود: برای ضمانت اجرای تعهدات فی مابین دو شهرداری محوریت جلسات را معاون عمرانی استاندار بر عهده گرفت و قرار شده است که هر ۴۵ روز یکبار جلسه ای با حضور نماینده محترم شهرستان ، فرماندار ، کارشناسان هر دوشهرداری اصفهان و دولت آباد و شورای اسلامی هر دوشهر در محل استانداری اصفهان برگزار و روند اجرای تعهدات مورد بررسی قرار گیرد.

معینی در پایان اظهار کرد: از همشهریان عزیز خواهشمندیم در سایه آرامش و پشتیبانی از نمایندگان خود و به دور از توجه به بی تدبیری های برخی افراد به ظاهر دلسوز ، همگی در جهت احقاق حقوق شهر دولت آباد قدم برداریم.

انتهای پیام /