امام جمعه دولت آباد گفت: خدمت به امام زمان در حال حاضر این است که جریانی که دشمنی با امام زمان می کند را بشناسیم و مواظب باشیم که در زمرۀ دشمنان امام زمان نباشیم. این مهم است که بفهمیم اگر امام زمان الآن ظهور کند چه افراد و گروه ها و کشورهائی در مقابل امام می ایستند.

به گزارش چشم برخوار؛ حجة الاسلام و المسلمین محمودآبادی امام جمعه شهر دولت آباد برخوار در خطبه های نماز جمعه پس از دعوت خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی، 9 ربیع الاول سالروز آغاز امامت امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را تبریک گفت و اظهار کرد: اینکه ما این روز را جشن می گیریم بخاطر این است که توجه بیشتری به امام زمان ارواحنافداه که حی و حاضر است، پیدا کنیم و إلّا امامان معصوم «کلهم نورٌ واحد» هستند، در زیارت جامعه کبیره که زیارت با محتوی و کلاً بیانگر ویژگی های امام معصوم است، تمامی آن ویژگیها برای همه امامان معصوم است و امامی را مستثنی نکرده است. به همین جهت هیچ فرقی بین امامان معصوم نمی باشد. ما از امام زمان غافل هستیم. امامی که روزهای دوشنبه و پنج شنبه اعمال ما بر او عرضه می شود. امام صادق علیه السلام فرمودند: « لَوْ أَدْرَکْتُهُ لَخَدَمْتُهُ أَیامَ حَیاتِی؛ اگر او را درک می کردم تمام عمرم به او خدمت می کردم.» خدمت به امام زمان در حال حاضر این است که جریانی که دشمنی با امام زمان می کند را بشناسیم و مواظب باشیم که در زمرۀ دشمنان امام زمان نباشیم. این مهم است که بفهمیم اگر امام زمان الآن ظهور کند چه افراد و گروه ها و کشورهائی در مقابل امام می ایستند. کسانی که تلاش می کنند جامعه به بی بند و باری سوق پیدا کند، حرام خواری می کنند و کسانی که دوست دارند کشور سر سپرده کفار باشد، در زمرۀ دشمنان امام زمان هستند، چون قرآن همه اینها را نفی می کند. خداوند در قرآن سوره نساء آیه 141می فرماید: « لَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکافِرينَ عَلَي الْمُؤْمِنينَ سَبيلاً؛ خداوند تسلطی برای كافرين بر مؤمنین، قرار نداده است». بنابر این کسانی که خلاف مبانی قرآنی عمل می کنند، دشمن امام زمان هستند و باید از آنها دوری کنیم. انشاء الله بتوانیم در زمرۀ دوستان حضرتش باشیم.

خطیب جمعه در پایان از حضور دانش آموزان، دانش جویان و مردم عزیز در راهپیمائی ضد استکباری سیزده آبان تشکر کرد و افزود: مردم با حضور در راهپیمائی یک بار دیگر از آمریکا و ایادی او برائت کردند. الحمدالله طی چهل و یک سال گذشته مردم مانع نفوذ سیاسی آمریکا در کشور عزیزمان ایران شده اند و طبق فرمایش حضرت آقا وظیفه کنونی هم این است که از این به بعد هم مانع نفوذ سیاسی آمریکا بشویم. تجربه چهل و یک ساله مقابله با آمریکا نشان داده است که می شود با اتکال به خداوند اُبهت یک قدرت را شکست و او را در گوشه میدان انداخت و از دخالتهای آن جلوگیری کرد. تنها کشوری که آمریکا نمی تواند در اُمور آن دخالت کند ایران است. و نه تنها نمی تواند دخالت کند، بلکه در مقابل دخالتهای او در بعضی از کشورها هم می ایستد. همانطور که ملاحظه می کنید، در مقابل دخالتهای او در لبنان، سوریه، عراق و افغانستان ایستادگی کردیم و نگذاشتیم که نقشه تجزیه آن کشورها عملی بشود.

انتهای پیام /