مرکز رشد، باشگاه بدنسازی و 4 مدرسه سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد با حضور مسئولین استان و شهرستان افتتاح شد. همچنین از سامانه شاصد -شبکه ارتباط صنعت با دانشگاه – رونمایی شد.

به گزارش چشم برخوار؛مراسم افتتاحیه مرکز رشد واحد های فناوری و کارآفرینی، سالن بدنسازی، مدارس سما در محل دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد با حضور بنهری فرماندار برخوار، امام جمعه مرکز شهرستان حجت الاسلام حاج آقا محمود آبادی، دکتر نجفی دبیر هیات امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان، دکتر جوانمرد رئیس دبیرخانه دانشگاه آزاد اسلامی استان، حجت الاسلام و المسلمین حیدری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاههای آزاد اسلامی استان، روسای واحد های دانشگاه آزاد استان و جمعی دیگر از مسئولین شهرستانی و استانی برگزار شد.

فرماندار برخوار در این مراسم ضمن تبریک هفته بسیج اظهار کرد: بسیج از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون در همه عرصه های حضور فعال دارد و به برکت حضور بسیج در کنار دیگر نیروهای امنیتی و اطلاعاتی امنیت خوبی در کشور حکم فرما است.
وی با تاکید بر اینکه بسیج یک فرهنگ و تفکر است که باید در همه جای کشور جاری وثاری شود، گفت: فرهنگ و تفکر بسیج باید در سطح دانشگاهها و مدارس ترویج دهیم.
بنهری ادامه داد: بسیج تاکنون دستاوردهای زیادی در حوزه های مختلف اقتصادی، اجتماعی و عمرانی داشته است.
وی خاطر نشان کرد: با توجه به نامگذاری شعار سال از سوی مقام معظم رهبری باید به حوزه اقتصادی توجه جدی صورت بگیرد و ضرورت دارد مردم در کارهای تولیدی و اقتصادی مشارکت لازم داشته باشند.
عبداله بنهری اظهار داشت: باید در سطح مدارس و دانشگاه‌ها به نسل جوان آگاهی بخشی داده شود و آنها در جریان اهداف شوم دشمنان قرار بگیرند.

محمد باقری در افتتاحیه مرکز رشد واحدهای فناوری و کارآفرینی، باشگاه بدنسازی و 4 مدرسه از مدارس سما واحد دولت آباد ضمن تبریک هفته بسیج گفت: دانشگاه مبدا همه تحولات است اما علیرغم تعداد بالای دانشگاه ها هنوز نتوانسته ایم مسئولیت خود را در قبال پرورش نخبگان انجام دهیم.

رئیس دانشگاه آزاد دولت آباد ادامه داد: دانشگاه ها پس از گذراندن نسل اول دانشگاها به عنوان نسل آموزش و نسل دوم که نسل پژوهش بود وارد نسل سوم دانشگاه ها که نسل کارآفرین است شدند اما هنوز نسل سوم به درستی محقق نشده است.

وی گفت: امروز با افتتاح مرکز رشد در این دانشگاه،  گام های خوبی را در زمینه کارآفرینی خواهیم برداشت.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد اظهار کرد:  با توجه به سیاست های کلان دانشگاه آزاد اسلامی مبنی بر تبدیل پژوهش به صنعت و فناوری و همچنین نیاز به جنبش نخبگانی در دانشگاه راه اندازی مرکز رشد واحدهای فناور در دستورکار قرار گرفت که به لطف خدا امروز با افتتاح این مرکز فعالیت های پرثمری در این حوزه انجام خواهد شد.

وی اظهار کرد: مرکز رشد شامل هشت هسته فناوری است که در این مرکز هسته‌ها و ایده‌های جدیدی که به دانشگاه مراجعه می‌کنند توسط هیأت داوران مورد بررسی قرار گرفته و پس از تأیید تسهیلات لازم شامل مکان، حمایت‌های مالی و پشتیبانی، حمایت‌های علمی و معنوی از طرف دانشگاه برای هسته‌ها تأمین می‌شود، تا در آینده ایده‌ها تبدیل به شرکت دانش بیان و منجر به تولید انبوه محصولات فناور و دانش‌بنیان شود تا قدمی در حل معضلات خرد و کلان  شهرستان، استان و کشور برداشته شود.

باقری افزود: تسهیلات دانشگاه بسته به نوع طرح متفاوت است، این فعالیت‌ها با هدف ایجاد یک پل ارتباطی توسط دانشگاه و استفاده از ظرفیت صنعت است، در همین راستا امروز از سامانه «شاصَد» – شبکه ارتباطی صنعت و دانشگاه – به منظور نزدیکی این ارتباط از طریق سایت رونمایی می شود.

 سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد  با اشاره به افتتاح باشگاه بدنسازی گفت: باتوجه به دغدغه مقام معظم رهبری  در زمینه تحصیل، تذهیب و ورزش در قشر جوان و زیرساخت های مناسبی که در واحد وجود داشت و همچنین نیاز دانشجویان به محیط های سالم ورزشی، امروز سالن بدنسازی واحد نیز به بهربرداری می رسد که امیدواریم جوابگوی نیازهای ورزشی دانشجویان باشد.

وی افزود: با توجه به لزوم توسعه مدارس مهارتی سما و سیاست های کلان دانشگاه آزاد اسلامی و تاکیدات ریاست محترم هیات امنا و ریاست دانشگاه آزاد اسلامی در این زمینه در حال حاضر تعداد مدارس سمای این دانشگاه به 7 مدرسه افزایش پیدا کرده است. امسال 4 مدرسه به مدارس سما افزوده شده که امروز یکی از این مدارس به صورت نمادین افتتاح خواهد شد. در زمینه توسعه مجتمع های مهارتی سما نیز با توجه به ظرفیت هایی که در شهرستان برخوار وجود دارد در آینده شاهد راه اندازی مجتمع مهارتی خورزوق و مجتمع مهارتی دولت آباد خواهیم بود. توسعه شرکت های دانش بنیان و راه اندازی مراکز تحقیقاتی آجر و فضای مجازی در دیگر اقدامات مهم این واحد دانشگاهی در آینده نزدیک است.

حجت الاسلام و المسلمین حیدری نیز با تبریک هفته بسیج گفت: معتقدم در طول 40 سال عمر با برکت انقلاب اسلامی هر جاکه روحیه بسیجی حاکم بوده است در هر بخشی، هر مدیریتی و هر سازمانی آثار و برکات شیرینی داشته است و بر عکس هرجا که خلاف این روحیه بوده امور با مشکل مواجه شده است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: امروز به برکت منویات حکیمانه رهبر معظم انقلاب در دانشگاه های آزاد اسلامی شاهد یک جهش  و یک نهضت علمی و فناوری بزرگ هستیم. مطابق فرمایش امیرالمومنین (ع) علم انسان را توانمند می کند. ما امروز از ثمره علمی که در خدمت اعتقاد ما و مکتب اهل بیت (ع) قرار دارد استفاده می کنیم.

حیدری افزود: مدارس نقش بسیار مهمی در رشد و تربیت و بهینه سازی شخصیت افراد در کشف استعدادها و خلاقیت ها دارند و آینده کشور در گرو تربیت درست امروز در مدارس است.

در پایان این مراسم به مقام شامخ شهدای گمنام در محل دانشگاه آزاداسلامی واحد دولت آباد ادای احترام شد.

  انتهای پیام /