امام جمعه شهر دولت آباد پس از دعوت خود و نماز گزاران به رعایت تقوای الهی، به بحث در مورد اغتشاشات أخیر در نجف اشرف پس از ناکامی دشمن از اغتشاشات در ایران پرداخت

به گزارش چشم برخوار؛ امام جمعه شهر دولت آباد پس از دعوت خود و نماز گزاران به رعایت تقوای الهی، به بحث در مورد اغتشاشات أخیر در نجف اشرف پس از ناکامی دشمن از اغتشاشات در ایران پرداخت و اظهار کرد: آمریکا و اسرائیل و عربستان دست به توطئه در شهر نجف اشرف زدند، تعدادی از افراد نقابدار به کنسولگری ایران در نجف حمل کردند و ساختمان آن را به آتش کشیدند، همچنین به تصاویر بعضی از مراجع عظام تقلید در نجف توهین کردند. بعد از سفر معاون رئیس جمهور آمریکا به عراق و بی‌توجهی مسئولین عراقی به خواسته آمریکا مبنی بر قطع روابط با ایران، آمریکا تهدید کرد که اغتشاشات را به داخل عراق می‌کشاند و این کار را عملی کردند. این اقدامات محکوم به شکست خواهد بود، چون باعث بیداری مردم عراق می‌شود و مردم عراق صف خود را از اغتشاشگران جدا خواهند کرد و طبق فرمایش حضرت آقا که دشمن در ایران از مردم تودهنی خورد، دشمن در عراق هم از مردم تودهنی می‌خورد. حشت الشعبی عراق (که همان بسیج مردمی است) و مسئولین عراقی با هم متحد شده‌اند و نخواهند گذاشت که آمریکا پیروز میدان شود. حشت الشعبی همان الگوی بر گرفته از بسیج ایران است. همانطورکه بسیج در عرصه‌های مختلف حافظ و نگهبان نظام اسلامی بوده است و در مواجهه با خطرات سینه سپر کرده است، حشت الشعبی عراق هم در مقابله با داعش ایستادگی کرد و آن‌ها را شکست داد و در مقابله با اغتشاشگران هم خواهد ایستاد. مردم عراق و مردم ایران پیوند و همبستگی فرهنگی، مذهبی دارند و دلهای مردم به هم نزدیک است و این توطئه نمی‌تواند این پیوند را از بین ببرد. هدف آمریکا از ایجاد این درگیریها و اختلافات دو چیز است؛ هدف اوّل، تأمین امنیت اسرائیل است و می‌خواهد راه دسترسی زمینی ایران به سوریه را ببندد. هدف دوم، مانع دور زدن تحریمهای ایران شود، چون ایران از طریق عراق تحریمهای آمریکا را بی‌اثر کرده است. امیدواریم خداوند مکر و کید آنها را به خودشان بازگرداند.
محمود آبادی، یکشنبه 4 ربیع‌الثانی سالروز ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی است را تبریک گفتند و افزودند: در عظمت مقام این بزرگوار همین بس که بدانیم اگر به زیارت قبر مطهرش مشرف بشویم، باید ثواب زیارت امام حسین علیه‌السلام را امید داشته باشیم. کسانی که نمی‌توانند به زیارت قبر امام حسین علیه‌السلام مشرف بشوند، به زیارت قبور مطهر این بزرگوار بروند.
خطیب جمعه در پایان خاطر نشان کرد: 10 آذرماه سالروز شهادت آیت‌الله مدرس و روز مجلس است. مجلس شورای اسلامی محل تجمع نمایندگان است، جهت قانونگذاری و نظارت بر اجرای قوانین. اگر افرادی که بعنوان نماینده و وکیل مردم انتخاب می شوند افراد دارای صلاحیت باشند، به وظیفه قانونگذاری و نظارت بر إجرا خوب عمل می‌کنند و اگر افراد صلاحیت لازم را نداشته باشند روند قانونگذاری و نظارت بر إجرا سست خواهد شد و مشکلات مملکت هم زیادتر خواهد شد. نقشه دشمن و بدخواهان نظام این است که افرادی را وارد مجلس کنند که دستنشانده آنها باشند و از طریق مجلس راه نفوذ به نظام اسلامی و استحاله کردن آن را باز کنند. مردم باید بصیرت داشته باشند و هم در رأی دادن، افراد باصلاحیت را انتخاب کنند و هم از نظارت شورای نگهبان حمایت کنند.