نماینده برخوار گفت: مشکل کشاورزان ما مشکل حق آبه و حق اشتراکی که جمعاً حدود 150 میلیون لیتر می شود می باشد که هیچ گاه به کشاورزان نشده است.

به گزارش چشم برخوار؛جلسه شورای اداری شهرستان برخوار با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر حمید شهریاری معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات، بنهری فرماندار برخوار، حجت الاسلام و المسلمین محمود آبادی امام جمعه دولت آباد، حاجی نماینده مردم شریف شهرستان های برخوار شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی، اعضا شورای اداری و جمعی از فعالین مرتبط با امور حقوقی و قضایی شامل رئیس دادگستری، کارشناسان دادگستری وکلا و اعضا شوراهای حل اختلاف در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.

فرماندار شهرستان در این جلسه با اشاره به سفر رئیس قوه قضائیه در استان و معاون ایشان در شهرستان و توضیحاتی از جایگاه قوه قضائیه به عنوان یکی از قوای سه گانه و دستگاه تحقق عدالت تجلیل کرد و گفت: از نیازهای نظام کشور مطالبات به حق مردم است.

بنهری در بخش دیگری از سخنان خود از پایبندی مردم به نظام و ولایت مداری آنان سخن گفت.

وی ادامه داد: شهرستان برخوار با 125 هزار نفر جمعیت در دوران جنگ تحمیلی 500 شهید 700 جانباز 50 آزاده سرافراز و در دفاع از حرم 7شهید و در نظم و امنیت عمومی یک جانباز که این آمار نشان گر ولایتمداری و پایبندی به ارزش‌های امام و انقلاب را اثبات می‌کند.

فرماندار شهرستان ادامه داد: مردم شهرستان برخوار مردم ولایتمدار هستند و در پی اغتشاشات آرامش خوبی در شهرستان به لحاظ ولایت مداری آنان حاکم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با معرفی موقعیت اجتماعی و تاریخی و فرهنگی و اجتماعی و صنعتی و شاخصه های مثبت، شهرستان را شهرستانی توانمند در زمینه کشاورزی و صنعتی نام برد.

مسئولان باید پاسخگوی امنیت مردم باشند

معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز و فناوری اطلاعات نیز گفت: مردم ما ولایت مدار حامی انقلاب و خون شهدا هستند و درک امنیت را می دانند، مسئولان باید پاسخگوی امنیت آنها باشند باید مدیران لایقی باشیم تا بتوانیم امنیت را برای مردم تامین کنیم و کارهای سلبی ضرورت جامع است تا دشمن نتواند بهره‌ برداری میدانی انجام دهد.

حجت الاسلام شهریاری ادامه داد: در کشور کار ایجابی باید انجام داد تا مجبور به بستن شبکه‌های اجتماعی نباشیم و قبل از بستن هر شبکه‌ای باید بتوانیم احساس نیاز مردم را پاسخ دهیم و آن را ایجاد کنیم تا مردم به شبکه های بیگانه نیازی نداشته باشند.

معاون قوه قضائیه گفت: ما در فتنه 88 به علت عدم آگاهی پیامک‌ها را قطع کردیم و در فتنه 96مجبور شدیم تلگرام را قطع کنیم، در فتنه و اغتشاش چند وقت پیش کلاً اینترنت را ببندیم و اینها اقتضائات امنیت کشور است.

حجت الاسلام شهریاری افزود: دشمن در مواقعی با ابزار فضای مجازی وارد صحنه می شود و فتنه را به هر سو بخواهد هدایت می‌کند و این عمل میسر نمی شود مگر با ابزارهای الکترونیکی که از بیرون هدایت میشود و جوان ما که احساسی شده است را به سمتی هدایت و به اهداف خود می‌رسد.
وی در ادامه بیان داشت: نداشتن شبکه ملی یعنی همه اطلاعات و نیازهای کشور را خودمان در اختیار دشمن قرار دهیم تا آنها به راحتی بر اساس نیاز مردم برنامه‌ریزی و به اهداف خود دست پیدا کنند.

حجت الاسلام شهریاری گفت: اطلاعات تک تک ما با موتور گوگل و شبکه‌های اجتماعی به راحتی منتقل می‌شود و 10 سال است هنوز نتوانسته این بعضی از آقایان را قانع کنیم که موتور جستجوگر ملی یک امر فناورانه نیست یک امر زینتی نیست و موتور جستجوگر ملی یک امر حاکمیتی امنیتی است.

این مسئول در ادامه گفت: امنیت ما در گرو این است که در بسیاری از حوزه‌های فناوری به آن توجه حاکمیتی داشته باشیم که قطع شبکه‌های مجازی خارجی و جلوگیری از دسترسی مردم منوط بر برطرف کردند نیاز مردم و راهکار جایگزینی آن است.
معاون قوه قضائیه اظهار کرد: اگر می‌خواهیم خوب خدمت کنیم باید خدمات خود را الکترونیکی کنیم ما هوشمند سازی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم ما در حوزه کاری دستگاه قضایی الکترونیکی در راستای دولت الکترونیکی تعریف کرده‌ایم و یکی از بزرگترین مشکلات دستگاه قضا چه قبل از انقلاب و بعد از انقلاب در حوزه دادگستری ارسال ابلاغ بوده است.
وی ادامه داد: یکی از افتخارات دستگاه قضا و نظام جمهوری اسلامی ابلاغ الکترونیکی را می‌توان نام برد و نزدیک 20 میلیون نفر از شهروندان ثبت نام الکترونیکی را انجام داده‌اند و این کار بزرگی است، از دیگر خدمات دستگاه قضا نیز ثبت نام اموال مسئولان است که استقبال خوبی از آن شده است.
حجت الاسلام شهریاری گفت: ما باید در هر مسندی قرار گرفتیم بدانیم که چطور میتوانیم خدمت بهتری به مردم انجام دهیم و شعار ما خدمت بهتر به مردم می باشد
و شعار ما خدمت بهتر ارزان تر آسان ترارزان‌ به مردم می باشد.

قوه قضاییه در راس مبارزه با فساد

رئیس دادگستری شهرستان برخوار در ادامه گفت: عمده‌ترین اهداف قوه قضائیه که همان عدالت در جامعه است در اصل 156 قانون اساسی نهفته است که عدالت و عزت فرد و جامعه را در خود جای داده و دوری از ظلم که فساد نتیجه آن خواهد بود.
عباس احمدی گفت: رئیس قوه قضائیه مبارزه با فساد را در راس امور قضائی قرار داده است که این مهم باعث خوشحالی و رضایت مردم را در پی داشته است.

احمدی در ادامه عنوان کرد: از ابتدای سال جاری تا تاریخ 14/9/ 98، 26156فقره پرونده وارد و 23372 فقره پرونده مختومه و 12784فقره راکدکه با عنایت به کمبود نیرو و قضات در شهرستان برخوار عملکرد خوبی است.

وی ادامه داد: در سطح شهرستان شش شورای حل اختلاف فعال می باشد که مشکل اصلی آنها عدم مکانی مناسب میباشد.

حق محور باشیم تا عزتمندانه زندگی کنیم

امام جمعه دولت آباد برخوار گفت: اگر ستاد امر به معروف و نهی از منکر فعال شود بسیاری از مشکلات حل می‌شود زیرا یا مصوبات اجرا نمی شود و یا حضور اعضا کمرنگ است.
حجت الاسلام محمود آبادی ادامه داد: قضات شهرستان اگر برخورد با مردم بهتر باشد و تکریم ارباب رجوع را به درستی انجام دهند مردم راضی تر خواهند بود.

امام جمعه دولت آباد گفت: امید است قوه قضاییه نگاه ویژه‌ای هم به فساد فرهنگی داشته باشد که مردم در کنار مشکل فساد اقتصادی مشکل فساد فرهنگی را هم پشت سر بگذارند و رضایت مردم که رضایت خداوند در آن فراهم شود.

انحصار در وکالت لغو شود

نماینده مردم در مجلس گفت: بحث شوراهای حل اختلاف بسیار حاد شده است، بعضی افرادی که بازنشسته هستند مشکلات کمتر دارند عمده مشکلات مخصوص افرادی هست که شغل آنها در شورای حل اختلاف می باشد در برنامه ششم مصوب شد که تعداد 3 هزار و 200 نفر نیرو به کارتر اداری قوه قضاییه اضافه شود که تکریم ارباب رجوع صورت گیرد
حاجی‌دلیگانی ادامه داد: با مکان موجود ثبت اسناد شهرستان زیر سوال می‌رود افزود، زمین آن توسط شهرداری فراهم شده که با دید مثبت دستگاه قضا برای ساخت آن اقدام شود.
نماینده مجلس گفت: مشکل کشاورزان ما مشکل حق آبه و حق اشتراکی که جمعاً حدود 150 میلیون لیتر می شود می باشد که هیچ گاه به کشاورزان نشده است.

وی ادامه داد: در بحث عدم کشت هم کم لطفی زیادی در حق شهرستان و دشت برخوار صورت گرفته است عدم بخشودگی دیرکرد وام های کشاورزی یکی دیگر از مشکلات کشاورزان است.

او ا ز معاونین دستگاه قضا خواست از دو شهرستان برخوار و شاهین شهر دو نماینده در کارگروهی که به ریاست محسن اژه‌ای تشکیل می شود حضور یابند تا حقی از کشاورزان این دو شهرستان ضایع نشود.

حاجی دلیگانی گفت: اگر انحصار وکلا حذف شود مشکل جوانان متعهد حل می‌شود.

حاجی در بحث نظارت دیگر مشکل شهرستان را اینگونه بیان کرد: مدیران لایق که برای خدمت‌رسانی تلاش و کوشش می‌کنند در پایان با پرونده سازی روبه‌رو می‌شود و این امر باعث کندشدن چابکی سازمان‌ها و دستگاه‌های خدمت رسانی می شود زیرا دستگاه‌های ناظر فقط وظیفه نظارت دارند و حق ارسال دستورالعمل برای ادارات را ندارند.
او ادامه داد: آقای رئیسی علم مبارزه با فساد را در دست گرفته و امیدواریم تا پایان ادامه دهد هر چند در این راه کارشکنی هایی صورت می گیرد و تحلیل هایی انجام می شود چون این کار بزرگی است و مردم از دستگاه قضا به خاطر این حرکت راضی هستند.

انتهای پیام /