سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استکبار ستیزی را از جمله موضوعاتی دانست که همواره با جنبش دانشجویی عجین شده است.

به گزارش چشم برخوار؛محمد باقری در مراسم روز دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد گفت: روز دانشجو در تقویم جمهوری اسلامی مصادف با شهادت سه تن از دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به حضور معاون رییس جمهور وقت آمریکا است و به عنوان یکی از نمادهای مبارزه با استکبار جهانی شناخته می شود. جنبش دانشجویی در ایران همواره در جهت استقلال کشور و همینطور مبارزه با استکبار جهانی شکل گرفته و استکبار ستیزی از جمله موضوعاتی است که با جنبش دانشجویی عجین شده است. روز دانشجو به پاس اینکه دانشجو ظرفیت علمی کشور است و به پاس اینکه باید در حوزه های علمی، فرهنگی و اجتماعی نقش اول را ایفا کند گرامی داشته می شود.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد افزود: دغدغه امام راحل (ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره بر این بوده است که دانشجو نقش ویژه و مهمی در مسایل جامعه داشته و دارد. نقش جامعه دانشگاهی به عنوان قوه عاقله کشور در تصمیم گیری های کشوری، استانی و شهرستانی بسیار مهم و قابل توجه است و یکی از ابزارهای مهم نظام اسلامی در رسیدن به اهداف خود، دانشگاه و جامعه علمی دانشجویان است.

باقری اظهار کرد: دانشگاه ها دو بال دارند. یکی بال علم و پژوهش و دیگری بال فرهنگ. ظرفیت ها و امکانات علمی و     پژو هشی دانشگاه ها، این امکان را به شما دانشجویان می دهد تا پله های موفقیت را برای رسیدن و جابجا کردن مرزهای دانش طی کنید. مرکز رشد واحدهای فناوری و کارآفرینی واحد که در هفته گذشته افتتاح شد آماده دریافت طرح ها و ایده های شما دانشجویان و اساتید گرامی است.

وی بیان کرد: دیگر بال مهم دانشگاه ها بال فرهنگی، اجتماعی و ورزشی است. از تک تک شما دانشجویان عزیز به عنوان فعالین عرصه های اجتماعی کشور درخواست می کنم نسبت به مسایل فرهنگی، اجتماعی و اتفاقاتی که در اجتماع می افتد دغدغه داشته باشید. تشکل های دانشجویی، انجمن های علمی و، بسیج دانشجویی و کرسی های آزاد اندیشی ظرفیت هایی برای ظهور و بروز شما در این عرصه ها است.

عبدالله بنهری نیز در این مراسم ضمن تبریک روز دانشجو گفت: درس را برای معرفت آموزی و علم آموزی فرا بگیرید. آینده  ایران اسلامی به پشتوانه حضور شما دانشجویان و جوانان آینده ای درخشان و پرفروغ خواهد بود.

فرماندار شهرستان برخوار افزود: روزگاری بنده و دیگر مسئولین نیز مانند شما روی همین صندلی دانشگاه ها نشسته بودیم و امروز مسئولیتی بر عهده مان واگذار شده است. بی شک شما عزیزان نیز  آینده سازان ایران اسلامی خواهید بود.

به گزارش روابط عمومی در ادامه این مراسم سرهنگ مرادی جانشین فرماندهی انتظامی شهرستان برخوار به بیان مطالبی در خصوص آسیب شناسی فضای مجازی برای دانشجویان پرداخت. در ادامه نیز از دانشجویان ممتاز علمی، فرهنگی و ورزشی تقدیر شد.