بهترین راه جلوگیری از اعتیاد به سیگار و منع کودکان از سیگار کشیدن، اینست که فرد اصلاً سراغ این ماده نرود.

به گزارش چشم برخوار؛ بهترین راه جلوگیری از اعتیاد به سیگار و منع کودکان از سیگار کشیدن، اینست که فرد اصلاً سراغ این ماده نرود. تحقیقات نشان داده‌اند که احتمال سیگاری شدن کودکانی که والدینشان سیگاری نیستند یا مصرف سیگار را ترک کرده‌اند بسیار کم می‌باشد. برای جلوگیری از اعتیاد نسل آینده به سیگار و بیماریهای مرتبط با آن موارد زیر را رعایت کنید:

  • با فرزندان خود در مورد سیگار صحبت کنید: خطران سیگار کشیدن را به فرزندان خود گوشزد کنید و ارزش سلامتی را برای آنها یادآوری کنید. والدین در مقابل آنچه که کودکان در فیلمهای سینمایی مشاهده می‌کنند تأثیر به سزایی بر کودکان دارند.
  • با فرزندان خود در ارتباط باشید : تحقیقات نشان داده‌اند که سیگار کشیدن بیشتر در دوران نوجوانی به یک عادت تبدیل می‌شود. از فرزندان خود در مورد این که آیا دوستانشان سیگار می‌کشند سؤال کنید. به آنها کمک کنید تا بتوانند فشار وارده از طرف هم سن و سالان را کنترل کنند. به فرزندان خود آموزش دهید که همه انواع محصولات ساخته شده از توتون مانند سیگار برگ و توتون بدون دود نیز برای سلامتی مضر هستند.
  • عدم مصرف سیگار در محیط کار و زندگی : سیگار کشیدن را در منزل ممنوع کنید. از قوانینی که مصرف سیگار در محیط کار را ممنوع اعلام می‌کنند حمایت کنید. در برنامه‌های مربوط به ترک سیگار در انواع اجتماعات و مدرسه فعال باشید.
  • از قوانین مربوط به افزایش مالیات برای محصولات ساخته شده از توتون حمایت کنید : افزایش قیمت محصولات ساخته شده از توتون جوانان را از سیگار کشیدن منع می‌کند. افزایش قیمت این نوع محصولات به همراه قوانین مربوط به منع مصرف سیگار در محیط کار، بهترین روش کاهش مصرف سیگار در بزرگسالان و جلوگیری از آغاز مصرف سیگار در جوانان است.