امام جمعه دستگرد گفت: تاثیر خون شهید بیشتر از حضورش در جریان‌های مختلف سیاسی و نظامی است، همان‌ طور که اثر خون سردار حاج قاسم سلیمانی از اثر حضورش در بین ما بیشتر خواهد بود.

به گزارش چشم برخوار؛ مراسم گرامیداشت شهادت سردار دلها سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش و نوزدهمین یادواره شهدای شهر شاپورآباد برخوار با حضور سرهنگ پاسدار محمد شفیعی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج برخوار، حاجی نماینده مردم شهرستان، بنهری فرماندار و مردم ولایتمدار با سخنرانی حجت الاسلام جمال قربانی امام جمعه دستگرد برخوار و سردار محمدی و مداحی برادر داوری در مسجد امام خمینی (ره) این شهر برگزار شد.

امام  جمعه شهر دستگرد در این مراسم با اشاره به محدود بودن اختیارات فرشتگان و موجودات دیگر گفت‌: تنها موجودی که در این عالم صاحب اختیار است و با اراده‌ی خودش راه خوب و بد را انتخاب می‌کند انسان است.

حجت الاسلام والمسلمین قربانی افزود: گاهی اوقات در راه صحیح قدم برداشتن برای انسان‌ها زحمت دارد و باعث اذیت آنها خواهد شد اما آن را به جان و دل می‌پذیرند و در راه رضای خداوند قدم بر می‌دارند.
وی اظهار داشت: خداوند نعمت‌های زیادی به ما امانت داده است که یکی از آنها محدود نبودن اختیاراتمان و… است که انسان می‌تواند با استفاده از این امانت کاری بکند که خاک زیر پایش شاهد و شفا دهنده او باشد.
این کارشناس مذهبی در ادامه تاکید کرد: باید مواظب باشیم که این امانت خداوند را خراب نکنیم و از آن نهایت استفاده را ببریم.
حجت الاسلام قربانی عنوان کرد: انتظار حاج قاسم باعث نشد در منزل خود در تهران راحت در رفاه و با آسایش زندگی کند به طوری که او ۴۰ سال بود که لباس رزم از تن در نیاورده بود.
وی تاکید کرد: پس از رفتن جسم شهدا، نام و راهشان باقی خواهد ماند و ادامه خواهد داشت.
حجت الاسلام والمسلمین قربانی امام جمعه شهر دستگرد تصریح کرد: تاثیر خون شهید بیشتر از حضورش در جریان‌های مختلف سیاسی و نظامی است، همان‌ طور که اثر خون سردار حاج قاسم سلیمانی از اثر حضورش در بین ما بیشتر خواهد بود.
وی گفت: یکی از کارشناسان بیگانه گفت که اولین انتقامی که ایران از آمریکا گرفت، حضور میلیونی مردم در مراسمات تشییع و تدفین پیکر مطهر سردار حاج قاسم سلیمانی بود.
امام جمعه شهر دستگرد افزود: آمریکا فکر کرده بود که اگر سردار سلیمانی را از روی زمین بر اندازد و به شهادت برساند راه و نامش و مقاومت پایان خواهد یافت.

انتهای پیام /