رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان از دستگیری فرد کلاهبرداری که با ترفند سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ساختمانی مبلغ 25 میلیارد ریال از یک شهروند کلاهبرداری کرده بود خبر داد.

به گزارش چشم برخوار؛ به نقل از پایگاه خبری پلیس، حسین ترکیان اظهار داشت: در پی وصول شکایتی مبنی بر اینکه فردی مبلغ 25 میلیارد ریال از یک شهروند با ترفند سرمایه‌گذاری در پروژه‌های ساختمانی دریافت و متواری شده است، کارآگاهان اداره جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی اصفهان وارد عمل شدند.

رئیس پلیس آگاهی استان اصفهان افزود: در تحقیقات صورت گرفته از سوی پلیس مشخص شد، فرد کلاهبردار خود را به عنوان یک شخص با نفوذ در یکی از دستگاه‌های دولتی معرفی کرده و توانسته با ظاهرسازی، اعتماد شاکی را بدست بیاورد.

وی بیان کرد: در بررسی‌های کارآگاهان مشخص شد این کلاه‌بردار در یکی از استان‌های شمالی کشور سکونت دارد که پس از هماهنگی‌های لازم و کسب نیابت قضائی یک گروه از مأموران به محل مورد نظر اعزام شدند.

 ترکیان ادامه داد: متهم در یک عملیات غافلگیرانه و سنجیده دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای اقدامات قانونی به مراجع قضائی تحویل داده شد.

رئیس پلیس آگاهی اصفهان با اشاره به اینکه متهم وجه دریافتی را به حساب خواهر خود واریز کرده بود که اقدامات قانونی برای استرداد آن در حال انجام است، خاطرنشان کرد: شهروندان عزیز در نظر داشته باشید که در اکثر موارد افراد کلاه‌بردار و شیاد خود ظاهری شیک و فریبنده دارند و خود را فردی با اعمال نفوذ بالا در دستگاه‌های دولتی معرفی می‌کنند.