جمعی از کارگران و مدیران کارخانه فرش و پتو مقدم در منطقه صنعتی دولت آباد نسبت منتشر شدن گازهای سمی و آلوده بودن هوای کارخانه های مجاور اعتراض کردند.

به گزارش چشم برخوار؛ جمعی از کارگران و مدیران کارخانه فرش و پتو مقدم در منطقه صنعتی دولت آباد نسبت به منتشر شدن گازهای سمی و آلوده بودن هوای کارخانه های مجاور اعتراض کردند.

معترضان در گفتگو با خبرنگار چشم برخوار ضمن بیان اینکه این آلودگی ها باعث بیماری و مشکلات ریوی و تنفسی برایشان شده است گفتند: علیرغم اینکه بارها به محیط زیست شهرستان و استان نامه نگاری و مراجعه کرده ایم، تاکنون اقدامی در جهت کنترل آلاینده های محیطی انجام نشده است.

نماینده کارگران معترض در ادامه ضمن انتقاد از عملکرد محیط زیست شهرستان گفت: به نظر می رسد حضور کارشناسان محیط زیست صرفا تشریفاتی بوده است چون زمانی برای بررسی آمدند که کارخانه تعطیل بوده و یا از دودکش دود و گازی منتشر نمی شده است.

مدیرعامل کارخانه ادامه داد: پس از شکایات متعددی که از سال ۹۷ تاکنون انجام شده است، کارخانه مجاور نسبت به تغییر مسیر دودکش اقدام کرده و اصلاحات جزئی انجام داده ولی چندان موثر نبوده است.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل اینکه دودکش ها در  جهت باد و به سمت کارخانه ما است، کارگران این کارخانه دچار مشکلات ریوی و تنفسی شده اند.

مدیرعامل و کارگران این کارخانه از فرماندار، محیط زیست و دادگستری شهرستان؛ ضمن توجه به مستندات و شواهد، خواستار بررسی دقیق موضوع و دادن دستورات لازم برای اصلاح دودکش ها و نصب فیلتر مناسب شدند.

انتهای پیام /