گزارش کامل پیگیری های اعضای شورای اسلامی شهر دولت آباد در خصوص میدان فرزانگان از ابتدا تا استعفای دسته جمعی را بخوانید.

به گزارش چشم برخوار؛گزارش کامل پیگیری های اعضای شورای اسلامی شهر دولت آباد در خصوص میدان فرزانگان از ابتدا تا استعفای دسته جمعی:

اواسط سال ۱۳۹۷ که اعضای شورای اسلامی دولت آباد متوجه احداث ادامه بلوار فرزانگان در حریم منطقه ۱۴ شدند بلافاصله پیگیر نحوه چگونگی اتصال این مسیر به میدان فرزانگان شده و دریافتیم که این مسیر قرار است به میدانی بزرگتر و بیضی شکلی متصل شود که ممکن است ازدحام در میدان را بیشتر کند.
سریعا دست به کار شده و با مکاتبات متعدد اعتراض خود را به شهرداری اصفهان منعکس کرده و در اولین جلسه رسمی بین دو شهرداری در تاریخ ۱۲ اردیبهشت ۹۸ معاون ترافیک وقت شهرداری اصفهان عنوان کرد که طرح این میدان در دوره قبل شوراها در کمسیون ترافیک استان مطرح و موافقت شده است که به اطلاع شهردار و اعضای شورای شهر دولت آباد(دوره چهارم) رسید در همان جلسه عضوی از دوره قبل هم حضور داشت و صحت ادعای ایشان را تایید کردند.
در این جلسه که جناب آقای حاجی، دکتر نوروزی ، شهردار و ۳ تن از اعضای شورای شهر و معاونین شهرداری اصفهان نیز حضور داشتند صورتجلسه ای تنظیم شد که در آن شهرداری اصفهان متعهد گردید که کار مطالعه تقاطع غیر همسطح و همچنین مطالعات آزادسازی ادامه بلوار جانبازان (که برای دولت آباد بسیار حیاتی میباشد) را سریعا در دستور کار شهرداری اصفهان قرار دهد.

از آن صورتجلسه که به امضای آقای حاجی و شهردار اصفهان رسیده شد ، به نقل از مسئول دفتر آقای حاجی اعتبار ۵۵ میلیاردی برای میدان فرزانگان عنوان شد ولی هرگز عملیاتی نشد.

اعضای شورای شهر حاضر در آن جلسه معتقد بودند به خاطر بدعهدی های قبلی شهرداری اصفهان ، تا زمان شروع مطالعات تقاطع غیر همسطح میدان فرزانگان و جانبازان ، عملیات عمرانی میدان نیز متوقف گردد که این امر باعث ناراحتی تعدادی از حضار در جلسه نیز گردید.

اما با وجود همه این مباحث شورای شهر دولت آباد حاضر به امضای آن نشدند.

پس از آن بارها و بارها توسط شورای شهر و نماینده محترم مجلس نامه نگاری شد و درخواست توقف عملیات میدان به شکل در حال اجرا توسط شهرداری اصفهان شدیم اما گوش شنوایی نبود.

تا اینکه فرماندار محترم شهرستان وارد کار شد و جلساتی در جهت اخذ موافقت اعضای شورای شهر دولت آباد برای ممانعت از جلوگیری توقف عملیات عمرانی میدان شدند و اعتقاد داشتند با تعامل میتوان به تمام خواسته ها رسید.

در این راستا اعتقاد جناب آقای حاجی نیز بر تعامل هرچه بیشتر با شهرداری اصفهان و حل منازعات دو شهر در باب مذاکره و تشکیل جلسات بود و الحق و الانصاف مکاتبات فراوانی داشتند.

جلسات در این خصوص به طور مستمر ادامه داشت و با توجه به احترام نظر دو شخصیت ارشد شهرستان و همچنین مراجع امنیتی ، اکثریت شورا یکبار دیگر در تاریخ ۲۳ مهر ۹۸ در جلسه ای که در دفتر معاون محترم عمرانی استاندار برگزار شد صورت جلسه ای را که تماما تعهدات شهرداری اصفهان در قبال شهرداری دولت آباد بود را پذیرفتند حاضر به تعامل شده و قرار شد این جلسات مستمرا تا حصول نتیجه هر ۴۵ روز یکبار تشکیل گردد که متاسفانه تاکنون بعد از گذشت حدود ۴ ماه ۴ جلسه بدون نتیجه برگزار شد و در آن جلسات مشخص شد که هیچ حرکت مثبتی انجام نشده است.

شورای شهر وقتی متوجه شد که تقریبا تمام مسئولین استانی و بعضا شهرستانی بر اجرای میدان به شکل کنونی اصرار داشته و تقریبا هیچ اقدام مثبتی در جهت تعهدات شهرداری اصفهان صورت نگرفته است ، در یک اقدامی منسجم با درخواست استعفایی دسته جمعی هم‌نظر شده و با این اقدام خواستار رسیدگی جدی تر مسئولین ارشد شهرستان برای احقاق حقوق مردم مظلوم دولت آباد شدند.

در این بین شورای شهر چه کاری باید میکرده است که نکرده؟؟؟؟

از برگزاری جلسات و پیگیری های متعدد و تعامل گرفته تا توقف عملیات و….

حتی تعدادی از اعضای شورای شهر را چندین بار به دادگاه کشانده و پرونده دار کرده اند ، تعدادی را به مراجع امنیتی دعوت کرده و همه به دنبال اجرای میدان به شکل کنونی هستند.

و در این بین هنوز صدای مظلومیت مردم دولت آباد بلند است.

استعفای دسته جمعی به منزله اعتراض تند و تیز اعضای شورای شهر به عدم توجه جدی به خواسته های بحق مردم دولت آباد توسط برخی مسئولین شهرستانی و استانی است.

لازم به ذکر است در این مذاکرات هیچگونه بحثی در خصوص حریم دو شهر و توافقی بر سر این موضوع نبوده و به طور قطع نخواهد بود و حریم شهر دولت آباد به طور قطع و یقین مرکز میدان فرزانگان میباشد و سانتی متری از آن کوتاه نخواهیم آمد.

اعضای شورای اسلامی شهر دولت آباد