ان افرادی که امروز تایید صلاحیت گشته اند به هیچ وجه به طور مطلق مناسب رفتن به مجلس نیستند . انتخاب انها به دست مااست و به سر انگشت دقت و تدبیر ما وابسته است

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام جابر انصاری طی یادداشتی نوشت: تا ساعتی دیگر تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی اغاز میگردد. در این فضای پر هیاهو وشلوغ که نمیدانم صدایم به کسی میرسد یا نه بر خود لازم دانستم چند جمله ای در این ایام با شما عزیزان همراه نجوا کنم .

انقلاب اسلامی ایران دیروز جشن چهل و یکمین سال پیروزی خود را باشکوه و عظمت هر چه تمام تر جشن گرفت ، جشنی بی نظیر که در تمام دنیا پس از سالها برای همه ی پژوهشگرانِ حوزه سیاست امری است شگفت انگیز .

پس از سالها ملتی که جنگ طولانی ، فتنه داخلی ، ترور ، کودتا ، تحریم و انواع و اقسام مصیبت ها را تجربه کرده است بازهم خود جوش به خیابان ها می اید و با ارمان های پیر سفر کرده اش خمینی کبیر (ره ) تجدید بیعت میکند و بر صراطُ مراد امروزش امام خامنه ای عزیز مشتاقانه ابراز وفاداری میکند این یعنی هنوز این انقلاب زنده است و حرف های نو وتازه ای برای مردمش دارد .

اگر چه جریانی از قدیم و با رویکردی جدید در امروز مسیری را مبنی بر نا امیدی ملت ایران به جد وجهد دنبال میکند ولی ملت ایران راه خویش را میرود . جنگید ، خون داد و فرزندان عزیزش را فدا کرد اما یک وجب از خاکش را نداد . فتنه داخلی و قشون کشی خیابانی را با تحمل و تدبیر و بصیرت خنثی کرد ، کودتای مخملی که در هر کجای دنیا اجرا شد آن کشور را دچار بحران سیاسی نمود در اینجا هیچ آبی را گرم نکرد .
در جنگ نرم وشبیخون فرهنگی حججی ها تربیت کرد ، در سخت ترین تحریم ها و به تعبیر دشمن پست این ملت تحریم های فلج کننده نجابتی مثال زدنی به خرج داد حتی مسئولین و فرزندان شان رژه اشرافیت جلوی چشمان با حیای این ملت عزیز رفتند ولی هموطنانم از جان سوختند و دم بر نیاوردند .

خدا غریق رحمت گرداند امام راحل عظیم الشان مان را چه زیبا در وصف این ملت فرمود : از مردم زمان رسول خدا صلی الله علیه و اله و امیر المومنین علیه السلام مردم ما بهترند .

سخن در این باره بسیار است که به مجالی دیگر واگذار میکنم ولی در همین جابه نوبه خود به عنوان کوچکترین فرد این ملت جبهه سپاس بر خاک می سایم و از اینکه در میان شما ملت ایران زندگی میکنم افتخار میکنم آنچه در این مجال برای حقیر حائز اهمیت است انتخاب افرادی که در ۲ اسفند ماه به قلم آحاد ملت ایران مسئولیت می یابند .

انتخاب ها همیشه مسیر زندگی مارا تعیین میکنند . و هر انتخاب به اندازه متعلق ان انتخاب ارزش پیدا میکند .

به عنوان مثال انتخاب همسر اینده تا پایان عمر همراه همیشگی مارا تعیین میکند . انتخاب رشته ، انتخاب شغل و انتخاب های متعدد دیگر همیشه مهم اند . ولی هر گاه این انتخاب اثر بیشتری در زندگی ما داشته باشد ان انتخاب اهمیت بیشتری خواهد داشت .

انتخاب یک نماینده صرفا انتخاب یک نفر و فرستادن او‌ به مجلس نیست . یک رای ونظر یک نماینده گاهی چندین هزار میلیارد برای همه ی ملت کا هزینه در بردارد . یه رای او در برجام ۲۵ سال کشور زیر بار تعهدی هسارت بار برده است . نظر او در مورد FATF و پالرمو هم به شرح ایضا .

حرف اصلی بنده اینجاست که ما در استانه گام دوم انقلاب قرار داریم انتخاب ما مسیر یک قوه مهم در پیشبرد مسیر انقلاب را برای چهار سال رقم میزند . لازم به ذکر است این نکته را یاداوری کنم جمهوری اسلامی به واسطه انتخاب های ما گاها دچار مشگلاتی شده است . اما انقلاب اسلامی به واسطه ی موضع گیری های صریح و انقلابی رهبر انقلاب و سردار سلیمانی ها و … بسیار موفق بوده است ، اما امروز کشور ما بیش از پیش از نگاه های لیبرال و غرب زده و شیفتگان غرب لطمه دیده است ، امروز در کشور عده ای مسئولیت گرفته اند که به واسطه ی زندگی فرزندان و بستگان و گاهی هم دوتابعیتی خودشان زبانشان در برابر دشمنان این ملت لکنت معنادار دارد ، این افراد فردا هم مواظبند جوری حرف نزنند که اربابشان بدش نیاید و از انها خدای ناکرده دلخور نباشد . در اولین توصیه به خودم برای انتخاب نماینده اصلح موارد زیر را بیان مینمایم :

۱) ان افرادی که امروز تایید صلاحیت گشته اند به هیچ وجه به طور مطلق مناسب رفتن به مجلس نیستند . انتخاب انها به دست مااست و به سر انگشت دقت و تدبیر ما وابسته است .
۲)حتما دلبستگی های هر کاندید را بررسی کنید به ویژه دلبستگی فکری و ذهنی به غرب چرا که روح بیانیه گام دوم رهبر انقلاب تقابل تمدن اسلام وتمدن غرب و ایجاد تمدن نوین اسلامی واحیا شرافت و عظمت ان تمدن والا ست مسلم است کسی که دل در گرو غرب دارد هیچ گاه فهمی هم از تمدن اسلامی ندارد چه رسد که در راه ان تلاش کند .