رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی آگاهی روزافزون مردم را از برکات انقلاب اسلامی دانست.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام محمد شریفانی در یکصد و چهل و سومین نشست مسئولان نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان با معاونان و مدیران فرهنگی که به میزبانی واحد دولت آباد برگزار شد گفت: ظرفیت عظیمی به برکت انقلاب اسلامی و قیام امام خمینی (ره) و خون شهدا نصیب همه ما شده است. یکی از ارمغان های این انقلاب، بالا بردن سطح آگاهی جامعه است. آگاهی بالاترین نعمتی است که خداوند متعال عطا فرموده است و به برکت این انقلاب آگاهی مردم هر روز از قبل بیشتر می شود.

رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی  با اشاره به امکاناتی که امروز در اختیار مسئولین و جامعه اسلامی است اظهار کرد: نظیر امکاناتی که امروز در اختیار ما است، در زمان پیامبر در اختیارشان نبود. پیامبر با تمام نداشته ها موفق ترین انسان روی زمین است. در مورد این موضوع که هنوز با این همه امکانات آن طور که باید موفق نبوده ایم سه نکته را باید مورد توجه قرار داد.

شریفانی اظهار کرد: امیر المومنین(ع) در فراز آخر خطبه 176 می فرمایند هیچ کس از اختلاف نه پیشینیان و نه آیندگان خیری ندیده است. پس مطابق فرمایش ایشان گام اول این است که اختلاف سلیقه ها و اختلاف روش ها را کنار بگذاریم و دست در دست هم ایران اسلامی را بسازیم.

وی افزود: دومین دلیل موفقیت پیامبر اسلام، با برنامه بودن ایشان است. طبق آیات 129 و 151 سوره بقره و 164 آل عمران پیامبر با 4 برنامه بین مردم آمد. ابتدا مردم را با قرآن آشنا کرد، قرآن را فهماند، قرآن را در زندگی مردم آورد و در مرحله آخر به سراغ نخبگان و حکیمان رفت.

شریفانی اظهار کرد: سومین دلیل روش پیاده سازی است. هزاران سند و چشم انداز در کشور نوشته شده، اما آنچه مهم تر است روش پیاده سازی است. آیه 159 سوره آل عمران در مورد ده سیره پیامبر را مطالعه کنید. پیامبر مهربان بود، به هیچ کس جز خدا تکیه نمی کرد، شخصیت ملایمی داشت، روابط عمومی ایشان قوی بود، گذشت زیادی داشتند، انسان ها را پالایش می داد، اهل مشورت بود، عزم راسخ داشت، همواره بر خداوند توکل می کرد و زلال و بی آلایش بود.

حجت الاسلام حیدری ضمن تبریک دهه مبارک فجر گفت: در آستانه چهل و یکمین بهار آزادی یاد شهدای عزیز را گرامی می داریم. هستی و ادامه حیات ما مرهون رشادت های شهدا است. شهید مطهری در کتاب حماسه حسینی با ذکر مثال می گوید شهید مانند شمعی است که اگر نبود و نور افشانی نمی کرد هیچ کس نمی توانست در انقلاب اسلامی نقش آفرینی کند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اصفهان ادامه داد: سعی کردیم این نشست ها به صورت مستمر و بصورت چرخشی در واحد های استان برگزار شود و این نحوه برگزاری در واحدهای مختلف باعث آشنایی مسئولان با واحدها و برطرف کردن مشکلات نیز می شود.

حیدری با اشاره به انتخابات پیش رو اظهار کرد: باید در انتخابات فرد موردنظر ملاک هایی که از طریق بیانات مقام معظم رهبری بویژه در سخنزانی های اخیر مطرح شده است را مدنظر قرار دهیم و اصلح ترین انتخاب ها را انجام دهیم.در فضای دانشگاه، تریبون آزاد، کرسی های دانشجویی و مناظرات انتخاباتی مطابق قوانین مد نظر قرار گیرد تا به پرشور شدن انتخابات کمک کند.

وی با اشاره به آفت های مهم موضوعات فرهنگی اظهار کرد: یکی از آفت های مهمی که به موضوعات فرهنگی آسیب جدی وارد می کند، نگاه سکولار است که اگر امروز جلوی آنرا نگیریم فردا دیر است. اگر موضوعات مختلف نظیر آموزشی، پژوهشی و غیره را از کار فرهنگی و دیدگاه فرهنگی جدا بدانیم این یعنی سکولار مراقب باشیم که این دیدگاه در مقوله های های فرهنگی وارد نشود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه در پایان این نشست پس از غبارروبی و عطر افشانی مزار شهدای گمنام و بازدید از قسمت های مختلف دانشگاه، مراسم نامگذاری میدان اصلی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد برگزار و این میدان به نام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مزین شد