طرح فاصله گذاری اجتماعی که به منظور کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا از بامداد جمعه هشتم فروردین ماه آغاز و تا 15 فروردین ماه 1399 اجرایی می شود

به گزارش چشم برخوار؛ پس از ابلاغ ملی طرح فاصله گذاری اجتماعی، ستاد مقابله با کرونای این شهرستان جلسه‌ای به صورت ویدئو کنفرانس با استاندار و جمعی از مدیران استان اصفهان و با شرکت بنهری فرماندار شهرستان برخوار برگزار شد.

✅در این نشست بر رعایت اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی که به منظور کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا از بامداد جمعه هشتم فروردین ماه آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه ۱۳۹۹ اجرایی می‌شود، تاکید شد.

✅این طرح با هدف کمک به تشدید قطع زنجیره انتقال بیماری با رویکرد کاهش تماس‌ها، عدم برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیرضروری در سطح کشور اجرا و در صورت تصویب ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، اجرای طرح مجددا تمدید خواهد شد.

✅بنهری فرماندار شهرستان برخوار ضمن تاکید بر رعایت کامل طرح فاصله‌گذاری اجتماعی توسط شهروندان و نظارت کامل دستگاه‌های ذیربط و تشکیل کارگروهی به این نام در شهرستان بیان داشت: بر این اساس در دوره اجرای طرح، صرفا افراد بومی ساکن  شهرستان برخوار مجاز به ورود به شهرها و روستاهای این شهرستان بوده و ورود افراد غیرساکن ممنوع است که نحوه شناسایی افراد ساکن و بومی با استفاده از کارت ملی، پلاک خودرو و بیمه نامه خودرو  با همکاری نیروی انتظامی صورت می‌پذیرد.

✅وی ادامه داد: در این طرح، خروج افراد غیرساکن و مسافر شهرهای محل حضور فعلی برای رفتن به محل سکونت خود بلامانع بوده و این افراد در طول مسیر اجازه ورود به شهرها را نداشته و از کنارگذرها عبور داده خواهند شد.

✅وی اضافه کرد: در این طرح که به صورت سراسری ابلاغ شده است، مدارس و دانشگاه‌های شهرستان برخوار نیز مثل سایر نقاط کشور تا پایان زمان طرح تعطیل است.

✅فرماندار شهرستان برخوار بیان داشت: بنا بر اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، پارک ها، بوستان ها، تفرجگاه‌ها، مراکز تفریحی، استخرها، مراکز ورزشی، گردشگری و… شهرستان برخوار که محل تجمع افراد هستند تعطیل و با همکاری شهرداری‌های دولت آباد، خورزوق، دستگرد، کمشچه، شاپور آباد، حبیب آباد، سین و نیروی انتظامی از ورود شهروندان به داخل پارک‌ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌ها ممانعت به عمل می‌آید و این طرح در روزهای ۱۲ و ۱۳ فروردین تشدید و محدودیت تردد از درب منازل شهرستان در این دو روز اعمال می‌شود.

✅وی ادامه داد: اصناف و مشاغل مشمول مقررات طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در قالب گروه‌بندی سه گانه یعنی گروهی که باید کاملا فعال باشند، گروهی که باید تعطیل شوند و گروهی که بر اساس اقتضا و شرایط محلی فعالیت آنها می تواند مجاز باشد، فعالیت می کنند.

✅وی با بیان اینکه برگزاری هرگونه مراسم رسمی و غیررسمی که موجب تجمع افراد شود ممنوع می‌باشد، افزود: نیروهای انتظامی، اطلاعاتی و امنیتی شهرستان برخواربا برگزاری هرگونه مراسم عزاداری و یا شادی نظیر جشن‌های اعیاد شعبانیه که جنبه تجمع انسانی انبوه داشته باشد، برخورد جدی، محکم و قانونی خواهند داشت.

✅فرماندار شهرستان برخواراظهار داشت: در این طرح تردد خودروهای امدادی و درمانی، پلیس، حمل بار، کالاهای مایحتاج عمومی مردم و سوخت مشمول این  ممنوعیت‌ها  نمی‌شود.

✅وی همچنین به اجرای محدودیت حداکثری در جابجائی مسافران با هواپیما، قطار و اتوبوس‌های بین شهری ضمن اجرای کامل پروتکل های بهداشتی تاکید کرد.
✅ وی با بیان اینکه ممنوعیت‌های ترددی تعیین شده در شهرستان برخوار شامل کارکنان دستگاه‌های دولتی و کارخانجاتی که محل سکونت آنها با محل کارشان در یک نقطه قرار ندارد نمی‌شود، افزود: تیم‌های تشخیصی مستقر در مبادی کنترلی با احراز این موضوع نسبت به صدور تردد این دسته از کارمندان و کارکنان اقدام می‌کنند.✅فرماندار شهرستان برخوار خاطرنشان کرد: به منظور تضمین اجرای طرح، خودروهای افراد متخلف از این مقررات به مدت یک ماه با اخذ کلیه هزینه‌های جانبی مربوطه توقیف و مبلغ پانصد هزار تومان نیز جریمه می‌شوند.

✅وی اضافه کرد: بر اساس این طرح واحدهای صنفی غیرضرور فعال در شهرستان برخوار با همکاری دستگاه‌های ذیربط قانونی پلمب می‌شوند که این پلمب می‌تواند تا ۳۰ روز آینده ادامه یابد.

✅وی با بیان اینکه کمیته‌ای مستقر در شهرستان برخوار، مسئول پیگیری فرایند اجرای این طرح هستند، گفت: فرمانداری شهرستان برخوار به صورت روزانه ضمن پایش و رصد شرایط، نسبت به اتخاذ تدابیر قانونی لازم اقدام خواهد کرد.

✅گفتنی است این طرح با هدف کمک به تشدید قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا و با رویکرد کاهش تماس‌ها، عدم برگزاری اجتماعات و حذف ترددهای غیر ضروری در سطح کشور از بامداد جمعه هشتم فروردین ماه آغاز و تا ۱۵ فروردین ماه اجرا می‌شود.

ه صورت سراسری ابلاغ شده است، مدارس و دانشگاه های شهرستان برخوار نیز مثل سایر نقاط کشور تا پایان زمان طرح تعطیل