معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد از راه اندازی مرکز مشاوره برخط این واحد دانشگاهی باپنج مشاور متخصص خبر داد.

به گزارش چشم برخوار؛مجید صفامهر در گفت و گو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد با بیان گزارشی از فعالیت های فرهنگی این دانشگاه گفت: مقام معظم رهبری در بیانات روز نیمه شعبان رهنمودهای بسیارارزشمندی بیان فرمودند که توجه ویژه به آن خصوصاً در زمان کنونی و به خصوص در مجامع علمی و دانشگاهی راهکاری سازنده و روشن فراروی آینده خواهد بود. دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد با نصب العین قرار دادن این مفاهیم عمیق رهبر معظم انقلاب و در جهت تحقق آن گام های خوبی را در آغاز راه پر امید آینده برداشته و تلاش می نماید تا به واسطه آن تکامل اندیشه یابد.

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد افزود: مدل سازی و تهیه چارت ارتباطی محورهای بیانات معظم له برای درک بهتر مخاطبین و تبلیغ و نشر آن در فضای مجازی آموزشی و ارتباطی دانشگاهیان، توجه به تاکید ایشان در امر عبادت و در اختیار قرار دادن فایل ها و نرم افزارهای معنوی شامل قرآن، نهج البلاغه، مفاتیح الجنان و صحیفه سجادیه در فضای مجازی و قابل دسترس بودن برای دانشگاهیان از اقدامات این واحد دانشگاهی در این زمینه است.
صفامهر با اشاره به برگزاری جلسات قرائت برخط قرآن کریم در سامانه آموزش مجازی واحد دولت آباد اظهار کرد: استماع زنده قرآن در زنده شدن روح تاثیر شگرفی دارد. لذا دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد مبادرت به ایجاد زیرساختی نموده است که طبق آن امکان اتصال برخط دانشجویان، کارکنان و اساتید واحد در ساعتی مشخص از روز برای شرکت در جلسه قرآنی و مجازی وجود داشته باشد.
وی ادامه داد: با توجه به تاثیرات روحی جامعه دانشگاهی و خانواده های محترم آنها ناشی از مسائل ایام کنونی به ویژه مسئله سلامت جامعه و خصوصاً جامعه دانشجویی واحد دولت آباد، مرکز مشاوره مجازی و آنلاین حضرت صاحب الزمان (عج) در فضایی امن و قابل اعتماد با پنج مشاور متخصص در زمینه های اجتماعی، خانواده، دانشجویی و فرهنگی، مذهبی و پزشکی راه اندازی شد. در این بین با توجه به لزوم حضور فیزیکی کمتر در محافل پزشکی، مشاوره پزشکی برای اولین بار در سطح دانشگاه های استان بدین صورت ایجاد گردید. البته با همت همکاران ستاد آموزش مجازی واحد، امکان استفاده از این مرکز مشاوره برای دانش آموزان مدارس سمای واحد دولت آباد نیز فراهم گردیده است.
معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد افزود: در راستای منویات مقام معظم رهبری در زمینه رزمایش مواسات به ویژه در ایام ماه مبارک، این واحد دانشگاهی تبلیغ و تشویق اهدای خون توسط اعضای جامعه دانشگاهی در شرایط خاص کنونی، یک روز یا بیشتر از حقوق دانشگاهیان و اختصاص آن به تهیه و توزیع بسته های معیشتی و کمک‌های مومنانه و نذر تبلت با مضمون مشارکت در تهیه تبلت برای دانش آموزان و دانشجویان نیازمند را در دستور کار خود قرار داده است.
صفامهر افزود: در ادامه سلسله نشست های فرهنگی واحد که هر هفته برای اساتید و کارکنان در سال های گذشته برگزار می گردید، امسال نیز با توجه به شرایط خاص کنونی این جلسات به صورت برخط و به طور منظم در حال برگزاری است. همچنین جشنواره کشوری “این روزها” نیز آماده دریافت آثارعلاقمندان تا 20 اردیبهشت ماه در سه بخش صدا به صورت دلگفته، دکلمه و قطعه ای از یک کتاب، تصویر به صورت عکس، نقاشی و کاریکاتور و اثر ادبی به صورت کتاب و شعر با محورهای سلامت و شهادت، سلامت و ایثار، سلامت و دعا، سلامت و امید، سلامت و بهار و سلامت و هفت سین خواهد بود.