زهرایی گفت: برای تکمیل زنجیره ارزش مسائل نانوایی در کمشچه باید برند سازی و ایجاد تعاونی یا اتحادیه ای انجام شود

به گزارش چشم برخوار؛ سرهنگ محمد زهرایی در حاشیه سفر به شهرستان برخوار و شهر کمشچه گفت: در وضعیت کنونی کشور که بسیاری از مشاغل مورد آسیب ویروس منحوس کرونا قرار گرفته اند، به پیوند های اجتماعی بیشتر، تقویت و توسعه کارگاه های اقتصاد مقاومتی و مشاغل خانگی نیاز داریم. این کار هم با در نظر گرفتن امید و حمایت از سوی دیگر دستگاه ها صورت پذیر است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با بیان اینكه کمشچه یکی از قطب های نان کشور است که بسیج سازندگی به آن رسیدگی کرده است و تسهیل گری در آن به خوبی ارائه شده است، عنوان کرد: کمشچه یک ظرفیت خوبی دارد که اغلب مردم شهر از خواهران و برداران درگیر نانوایی و یا به صنعت های دیگر مرتبط با نانوایی تکیه زده اند و این شهر رنگ و بوی یک صنعت و خوشه را دارد که ارزشمند است.

وی ادامه داد: کمشچه می تواند به عنوان پایتخت نان نه تنها در منطقه برخوار بلکه در کشور معرفی شود که یکی از کارهایی که بسیج سازندگی انجام می دهد، معرفی این نوع ظرفیت ها به بالا دست است.

زهرایی با بیان اینکه برای تکمیل زنجیره ارزش مسائل نانوایی در کمشچه باید برند سازی و ایجاد تعاونی یا اتحادیه ای انجام شود که آن آورده سبد ارزشی محصولات نانوایان برای خودشان باشد نه دلالان و کاسبان، تاکید کرد: این تعاونی یا اتحادیه در شناخته شدن آن برند در سطح کشور هم باید بتواند کمکی بکند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور عنوان کرد: اين سازمان ۴۳۵ قطب از این نوع را شناسایی کرده البته نه به قوت کمشچه و با تعداد کمتری که قرار است بر روی اینها کار شود.

وی تاکید کرد: در آستانه سالروز ازدواج آسمانی حضرت زهرا (س) و حضرت علی (ع) امروز هم با حضور سردار غلامرضا سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در اصفهان حدود ۴۰۰ بسته جهیزیه بین نو عروسان و افراد کم برخور دار توزیع خواهد شد.

زهرایی خاطرنشان شد: نهضت کمک مومنانه و مواسات از نیمه شعبان با فرمان رهبر معظم انقلاب در کشور آغاز شد که دستگاه های مختلفی در این امر حضور داشتند و ۷ میلیون و ۱۵۰ بسته معیشتی توسط مردم و با همکاری نهاد انقلابی مثل ستاد اجرایی فرمان امام خمینی (ره)، بسیج و سپاه توزیع شد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: پس از فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر استمرار رزمایش کمک و مواسات مومنانه مراحل بعدی این رزمایش از عید قربان تا عید غدیر، دهه اول محرم و دهه آخر صفر ترسیم شد.