سرپرست مجتمع و حوزه معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد گفت: با توجه به اهمیت رشد مدارس سما، ارتقاء کیفی این مدارس از اهداف سال تحصیلی 400-1399  این مجتمع آموزشی ، فرهنگی خواهد بود.

به گزارش چشم برخوار؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد سید مرتضی نریمانی با توجه به نزدیک شدن به سال تحصیلی جدید، در رابطه به پیشرفت های حاصل شده در این مدارس گفت: مدارس غیردولتی سما وابسته به دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد از سال 1396 شروع به فعالیت نموده و از سال تحصیلی 97-98 با مدارس ابتدایی دوره اول ودوم ومتوسطه دوره اول دخترانه شروع به فعالیت نمود.

سرپرست مجتمع و حوزه معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد اظهار کرد: سال تحصیلی 99-98 با پیگیری های به عمل آمده تعداد مدارس این معاونت به هفت باب در مقاطع ابتدایی تا متوسطه دوره دوم دخترانه، ابتدایی دوره اول پسرانه و هنرستان های فنی وحرفه ای و تربیت بدنی با حدود 250 دانش آموز رشد پیدا کرد.

نریمانی ضمن بیان اهمیت ارتقاء سطح کیفی مدارس بیان کرد: استقبال خوب مردم از مدارس غیر دولتی، مشوقی قدرتمند برای ما بوده تا هر چه بیشتر بر ارتقاء سطح کیفی مهارت های اجتماعی، آموزشی وفرهنگی تلاش نماییم تا کیفیت بخشی بیشتر مدارس سما برای سال تحصیلی آینده از اهداف اصلی این مجموعه علمی باشد و در همین راستا آزمایشگاه های زیست شناسی، فیزیک و شیمی و کارگاه های مکانیک خودرو و الکترونیک برای فعالیت های عملی دانش آموزان در مقاطع مختلف درنظر گرفته شده است.

 وی خاص بود نیمه دوم سال تحصیلی گذشته را با توجه به آغاز فعالیت ویروس کرونا یادآور شد و افزود: با توجه به شیوع ویروس کرونا و اداره کلاس های آموزشی به صورت غیر حضوری، کلیه مدارس این واحد بلافاصله فعالیت مجازی خود را با پشتیبانی پرتال جامع دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد و بدون در نظر گرفتن تعطیلات آغاز و در برخی موارد تا پایان امتحانات این ارتباط برای رفع اشکالات دانش آموزان ادامه پیدا کرد.

نریمانی گفت: در رابطه با کادر آموزشی و پرورشی مدارس سعی برآن شده تا نیروهای متعهد ومتخصص را با حساسیت ویژه به خدمت بگیریم تا در کنار تجهیزات آموزشی، شاهد ارتقاء سطح علمی وتربیتی دانش آموزان باشیم.

سرپرست مجتمع و حوزه معاونت آموزش‌های عمومی و مهارتی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد در ادامه به اهمیت تاسیس برخی از مدارس اشاره کرد و اظهار داشت: سال گذشته با پیگیری های به عمل آمده موفق به اخذ مجوز هنرستان تربیت بدنی پسرانه شدیم که در نوع خود اولین در شهرستان بودیم و با توجه به زیرساختهای مناسب دانشگاه مانند سالن تربیت بدنی و بدنسازی، ثبت نام سال جاری نیز با استقبال خوب دانش آموزان از این رشته مواجه شد.