مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی با هدف ارائه آموزش های مهارتی شغلی در جهت ورود دانشجویان به بازار کار پس از فارغ التحصیلی در واحد دولت آباد افتتاح شد.

به گزارش چشم برخوار؛ به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد، محمد باقری در مراسم افتتاحیه مرکز مدیریت مهارت آموزی و مشاوره شغلی گفت: اقدامات دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد در چهار محور مهم و اساسی برنامه‌ریزی شده است. بالا بردن کیفیت آموزشی، فعالیت های دانشجویی و فرهنگی، پژوهش و فناوری و آموزش‌های مهارتی و سما این چهار محور اساسی هستند که اقدامات خوب و مناسبی در این زمینه تاکنون صورت گرفته است.

 سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد ادامه داد: با عنایت به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه دانشگاه باید محل تربیت قوه عاقله کشور باشد، بنابراین سیاست و تمرکز این واحد دانشگاهی نیز در این زمینه نگاه حل المسائلی به مشکلات و مسائل شهرستان و استان است.

 وی با اشاره به راه اندازی این مرکز اظهار کرد: قطعاً راه اندازی این مرکز در دانشگاه در زمینه آموزش‌های مهارتی به دانشجویان کمک شایانی خواهد کرد و این آموزش ها پس از فارغ التحصیلی آنها در کسب شغل و حرفه مناسب بسیار مفید و موثر خواهد بود.

 باقری افزود: با رایزنی های صورت گرفته و همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای و با توجه به ظرفیت بالای شهرستان در صنایع دستی، راه اندازی مدرسه عالی مهارت صنایع دستی توسط این واحد دانشگاهی نیز در دستور کار قرار گرفته است و اقدامات مناسبی در حال انجام است.

آرش اخوان نیز در این مراسم گفت: یکی از استان‌هایی که در آن ارتباط بسیار مناسبی بین دانشگاه ها و مراکز فنی حرفه ای برقرار شده استان اصفهان است. اعتقاد دارم هر کدام از دستگاه‌های کشور به تنهایی نمی‌توانند اقدام مناسب و قابل توجهی انجام دهند و به مقصد نخواهند رسید.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان اصفهان اظهار کرد: باعث افتخار خواهد بود که در کنار یکدیگر بتوانیم در راستای هم افزایی گام‌های مهمی برداریم. امیدوارم با راه‌اندازی این مرکز در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد هر دو مجموعه بتوانند از ظرفیت ها و توانایی های یکدیگر استفاده کنند.

 اخوان ادامه داد: توصیه من به مسئولین فنی حرفه‌ای شهرستان برخوار این است که آموزش‌های سفارش محور را در دستور کار قرار دهند و هدفمند آموزش دهند. به این صورت که ابتدا جایگاه شغلی را پیدا کنند و سپس بر اساس آن برنامه ریزی آموزشی صورت گیرد. به دلیل وجود منطقه صنعتی مناسب در این شهرستان ظرفیت اشتغال بالایی نیز در آن وجود دارد که باید در هدف گذاری ها مد نظر قرار گیرد.