بیش از ۱۶۱ برنامه توسط پایگاه ها و حوزه های مقاومت بسیج شهرستان برخوار تدوین و برنامه ریزی شده که در طول هفته دفاع مقدس از تاریخ ۳۱ شهریور تا ۷ مهر ماه انجام خواهد شد.

به گزارش چشم برخوار؛ سرهنگ پاسدار محمد شفیعی فرمانده سپاه شهرستان برخوار در خصوص برنامه های هفته دفاع مقدس در شهرستان گفت: بیش از ۱۶۱ برنامه توسط پایگاه ها و حوزه های مقاومت بسیج شهرستان برخوار تدوین و برنامه ریزی شده که در طول هفته دفاع مقدس از تاریخ ۳۱ شهریور تا ۷ مهر ماه انجام خواهد شد.

وی افزود: یادواره شهدای شهر سین، محله اسلام آباد خورزوق، حبیب آباد و دولت آباد در طول هفته دفاع مقدس به صورت جداگانه برگزار خواهند شد.

سرهنگ شفیعی گفت: دیدار با خانواده شهدا با رعایت دستور العمل های بهداشتی، عطر افشانی و تجدید میثاق با شهدا، تجلیل از ایثارگران و خانواده شهدای شهرستان، فضاسازی سطح شهرها توسط پایگاه ها و حوزه های مقاومت بسیج شهرستان، دعوت از راویان و رزمندگان دفاع مقدس جهت سخنرانی در مساجد و نماز های جمعه شهرستان، و برگزاری نشست های بصیرتی از جمله برنامه های هفته دفاع مقدس برخوار است.

فرمانده سپاه شهرستان برخوار در ادامه اظهار کرد: برگزاری مسابقه گام دوم انقلاب با موضوع نقش زنان در دفاع مقدس توسط حوزه های مقاومت بسیج خواهران، برپایی سیره نمایشگاهی با عنوان لاله های سرخ در فضای مجازی، معرفی شهدای شهرستان با استفاده از بستر فضای مجازی، مسابقات پیت بال جام دفاع مقدس در شهر دستگرد، برپایی نمایشگاه باغ موزه دفاع مقدس در اسلام آباد و افلاکیان خاکی در شهر حبیب آباد، تهیه و توزیع بسته های بهداشتی و فرهنگی، رونمایی از مستند زندگینامه شهید حسن حمیدیان (شهید شاخص ورزشکار شهرستان) و برنامه ای تحت عنوان تولدی دیگر برای شهدایی که همزمان با هفته دفاع مقدس به شهادت رسیده اند باحضور نوجوانان توسط حوزه خواهران حضرت زینب (س) با حضور خانواده شهدا در هفته دفاع مقدس برگزار خواهد شد.

رژه موتور سواری و همایش دوچرخه سواری در شهر دستگرد و راه اندازی کاروان صوت دفاع مقدس و همایش پیاده روی خانوادگی با رعایت دستور العمل های بهداشتی در دولت آباد هم برنامه هایی بود که سرهنگ شفیعی به آن اذعان داشت.

همچنین طرح شیفت ایثار توسط حوزه مقاومت بسیج اداری، کارگری و اصناف شهرستان در شرکت بلور و شیشه در هفته دفاع مقدس اجرا خواهد شد.