عضو شورای عالی بسیج اساتید استان اصفهان با اشاره به لزوم معرفی اسطوره به نسل جوان، حاج‌قاسم سلیمانی را بهترین اسطوره در شرایط کنونی دانست.

به گزارش چشم برخوار؛ حسین مطیع در وبینار تخصصی دفاع مقدس که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد به‌صورت برخط برگزار شد، اظهار کرد: محورهای هفت‌گانه بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برای عملیاتی‌شدن نیاز به همان روحیه‌ای دارد که رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس داشتند. در عرصه علم و پژوهش اگر روحیه ایثار و مقاومت داشته باشیم، می‌توانیم قله‌های علمی جهان را فتح کنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان با تأکید بر لزوم معرفی اسطوره به نسل جوان افزود: هر جامعه‌ای نیاز به اسطوره دارد و اگر اسطوره‌ها را به جوانان معرفی نکنیم، قطعاً دیگران و دشمنان این کار را انجام خواهند داد. بهترین اسطوره در زمان کنونی شهید حاج قاسم سلیمانی است و باید او را به‌عنوان اسطوره به جوانان معرفی کنیم تا راه این شهید بیش از پیش ادامه یابد.

وی افزود: اگر در عرصه‌ای نتوانستیم رشد قابل توجهی داشته باشیم، به این دلیل است که این روحیه مجاهدت، ایثار و مقاومت در دست‌اندرکاران آن عرصه نبوده است.

مسئول کارگروه تخصصی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بسیج اساتید استان اصفهان عنوان کرد: باید روی خودسازی بیشتر کار کنیم؛ چراکه اگر از سیم خاردارهای نفس خود عبور نکنیم، نمی‌توانیم روحیه ایثار و مقاومت داشته باشیم و به فتح قله‌های جهانی فکر کنیم به همین دلیل امروزه به این خودسازی و جهاد اکبر نیاز داریم.

عضو شورای عالی بسیج اساتید استان اصفهان بیان کرد: در گام دوم انقلاب اگر خودسازی، توسل، ذکر و روحیه ایثار و مقاومت نداشته باشیم، کم می‌آوریم. کسی می‌تواند مقابل دشمن محکم بایستد که اهل دعا و راز و نیاز باشد.

لزوم اسلامی‌شدن اقتصاد

مطیع با تأکید بر لزوم اسلامی‌شدن اقتصاد ادامه داد: متأسفانه اقتصاد ما هنوز انقلابی و اسلامی نشده است. اقتصاد ما باید درون‌گرا باشد و روی پای خودش بایستد. در زمان جنگ پلی که روی رودخانه اروند زده شد، بی‌نظیر بود. در جنگ روحیه خودباوری بالا بود و این همان چیزی است که در اقتصاد و مسئولان اقتصادی مشاهده نمی‌کنیم و این موضوع باید در گام دوم انقلاب اصلاح شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی اصفهان با بیان نقش دانشگاهیان در عدالت‌طلبی اضافه کرد: عدالت باید در همه زمینه‌ها در جامعه اسلامی محقق شود. با حضور «آقای رئیسی» اقدامات بسیار خوبی در عدالت‌طلبی و مبارزه با فساد صورت پذیرفته و وظیفه ما این است که از این اقدامات حمایت کنیم. نقش دانشگاهیان در این زمینه بسیار کلیدی است و باید اقدامات خوب و ارزشمند را مورد توجه قرار دهیم.

وی با اشاره به غیرقابل اعتمادبودن غرب گفت: سال ۹۷ یک‌بار به غرب اعتماد کردیم، برای اینکه به نسل جوان نشان دهیم غرب غیرقابل اعتماد است و امیدواریم نسل جوان در این زمینه توجیه شده باشد. امروز در زمینه استقلال و آزادی از بسیاری از کشورها جلوتریم و قابل مقایسه با برخی کشورهای جهان نیستیم و این امر را مدیون رشادت‌ها و مجاهدت‌های زیادی هستیم.

مطیع خاطرنشان کرد: متأسفانه تفکر لیبرال و تکنوکرات در برخی از مسئولان وجود دارد و این تفکرات است که مانع پیشرفت می‌شود؛ چراکه پیروان این تفکر به‌دنبال راه چاره مشکلات توسط دشمن و غربی‌ها هستند و این برای کشور بسیار خطرناک است و اجازه نمی‌دهد روی پای خودمان بایستیم.

مسئول کارگروه تخصصی بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی بسیج اساتید استان اصفهان توضیح داد: اینکه به جنگ و خاطرات جنگ به‌صورت نوستالژیک نگاه کنیم، خطر است. اینکه نمادین در هفته دفاع مقدس مراسم بگیریم و به این بسنده کنیم، خطر است. جنگ موزه‌ای نیست، جهاد همیشگی است. روحیه جهادی، روحیه خودباوری، روحیه ناظر بر مشکلات جامعه، روحیه شهادت‌طلبی، روحیه ایثار و شهادت، اینها را باید زنده نگه داشت.

مطیع گفت: رستاخیز علمی کشور آغاز شده است و باید در گام دوم انقلاب به اوج خود برسد. اگر می‌خواهیم موفق باشیم باید روحیه دفاع مقدس را در این موضوع لحاظ کنیم.