از شهر ارواح و دریاچه خالدار تا عبادتگاهی در میان بقایای مردگان/ عجیب‌ترین مقاصد گردشگری را بشناسید + تصاویر

به گزارش چشم برخوار؛در این مطلب مقاصد گردشگری عجیبی را به شما معرفی می‌کنیم که شاید تاکنون چیزی از آن‌ها نشنیده باشید؛ از شهر متروک ارواح و موزه‌های استخوانی گرفته تا شگفتی‌های خارق العاده که توسط انسان خلق شده است.

دهکده عروسک‌ها در ژاپن

۱۰ مقصد عجیب گردشگردی در جهان
چه چیزی می‌تواند باعث شود یک دهکده متروک عجیب‌تر از چیزی که هست به نظر برسد؟ جایگزین کردن اهالی این دهکده با عروسک‌های بزرگ و به اندازه یک انسان واقعی! چیزی که در ناگوروی ژاپن اتفاق افتاده و عروسک‌های زیادی در آن به صورتی قرار داده شده اند که انگار در کنار جاده ایستاده و یا در کلاس‌های درس نشسته اند.

شهر ارواح در نامیبیا

۱۰ مقصد عجیب گردشگردی در جهان
شهر کولمانسکوپ در صحرای نامیبیا برای مدتی یکی از پر رونق‌ترین مقصد‌ها برای معدنچی‌های اروپایی بود که در جست و جوی الماس بودند؛ اما اکنون تنها چیزی که باقی مانده ساختمان‌های متروک است که توسط تپه‌های ماسه و شن بلعیده شده اند. تعداد زیادی از توریست‌ها دعوت شدند تا این مکان شگفت انگیز را ببینند و در مورد تاریخ آن اطلاعاتی به دست آورند.

موزه زیرآبی در مکزیک

۱۰ مقصد عجیب گردشگردی در جهان
در زیر دریای کارائیب نزدیکی منطقه کانکون، ۵۰۰ مجسمه به اندازه انسان واقعی به لطف یک مجسمه ساز متبحر قرار گرفته اند. این مجسمه‌ها به گونه‌ای ساخته شده اند که در برابر خورندگی آب مقاوم باشند. گردشگران با غواصی یا استفاده از قایق‌های کف شیشه‌ای می‌توانند از این موزه دیدن کنند.

خانه معکوس در چین

۱۰ مقصد عجیب گردشگردی در جهان
آیا میدانستید که در جهان حداقل ۲۰ خانه معکوس وجود دارد و حتی می تواند تعداد آن‌ها بیش از این باشد؟ یکی از عجیب ترین این خانه ها یک سازه در شهر باستانی فنگجینگ در شانگهای است. حتی وسایل داخل این خانه نیز معکوس هستند و به نوعی می توان گفت گردشگران روی سقف راه می‌روند. دیگر خانه‌های معکوس را می‌توان در کشور‌های آلمان، ترکیه، کانادا و لهستان دید.

پارک تفریحی زیرزمینی در رومانی

۱۰ مقصد عجیب گردشگردی در جهان
شاید شما هم دوست داشته باشید سوار چرخ و فلکی شوید که در زیر زمین قرار دارد. تنها کاری که باید بکنید این است که ۴۰۰ فوت در یک معدن نمک در رومانیا پایین بروید. در این پارک تفریحی می‌توانید سالن آمفی تئاتر، سالن بولینگ، میز‌های پینگ پونگ و همینطور زمین گلف نیز پیدا کنید. این مکان که ۲ هزار سال قدمت دارد، در جنگ جهانی دوم مکانی برای نگهداری بمب‌ها بود که بعد‌ها به انبار پنیر تبدیل شد و اکنون به جاذبه توریستی!

دریاچه خالدار در کانادا

۱۰ مقصد عجیب گردشگردی در جهان
دریاچه خالدار در بریتیش کلمبیا‌ی کشور کانادا تنها در تابستان و بعد از تبخیر آب پدیدار می‌شود. این دریاچه سرشار از مواد معدنی است  و به همین خاطر به عنوان مکانی مقدس برای درمان شناخته می‌شود. از این دریاچه برای درمان درد‌های بدن و حتی زخم‌های ناشی از جنگ استفاده شده است.

موزه مو در ترکیه

۱۰ مقصد عجیب گردشگردی در جهان
در سال ۱۹۷۹ یک سفالگر ترکیه‌ای میزان زیادی از مو‌های بازدیدکنندگان خود را جمع کرد و تصمیم گرفت آن‌ها را در زیر استودیوی خود در کاپادوکیه نمایش دهد. امروزه بر دیوار و سقف‌های این موزه زیرزمینی موی ۱۶ هزار نفر وجود دارد! این فرد هر سال  ۱۰ نفر از کسانی که مو اهدا کرده اند را به عنوان برنده انتخاب و به آن‌ها یک سفر رایگان به کشور خودش (ترکیه) اهدا می‌کند.

کلیسای کفش شیشه‌ای در تایوان

۱۰ مقصد عجیب گردشگردی در جهان
سال ۲۰۱۶ در تایوان یک ساختمان ۵۵ فوتی به عنوان یک کلیسا ساخته شد. این مکان به جایی مناسب برای مراسم‌های ازدواج تبدیل شده است. این سازه رکورد بلند‌ترین ساختمان به شکل کفش پاشنه بلند را در گینس به ثبت رسانده است.

کلیسای استخوان در جمهوری چک

۱۰ مقصد عجیب گردشگردی در جهان
اگر می توانید حضور تعداد زیادی از استخوان‌های انسان را تحمل کنید، سفری به پراگ پایتخت جمهوری چک داشته باشید. برای ساخت این مکان بیش از ۴۰ هزار استخوان استفاده شده است!

جزیره گربه در ژاپن

۱۰ مقصد عجیب گردشگردی در جهان
در جزیره آئوشیما در ژاپن زندگی گربه‌ای در جریان دارد و میتوان گفت نسبت انسان و گربه در این جزیره یک به شش است! این گربه‌ها در ابتدا برای کمک به از بین بردن موجودات جونده به این جزیره آورده شدند، اما شرایط طور دیگری پیش رفت و تعداد آنها بیشتر شد. گربه‌ها در این مکان توسط ساکنان سالخورده  مراقبت می‌شوند.

انتهای پیام/