فرمانده انتظامی شهرستان برخوار گفت: در طول ۶ ماهه گذشته ۲۲ درصد افزایش دستگیری قاچاقچیان و سارقان حرفه یا را در شهرستان داشته ایم.

به گزارش چشم برخوار؛سرهنگ خلیلی در نشست خبری هفته نیروی انتظامی با اصحاب رسانه، ضمن تبریک این هفته اظهار کرد: شعار امسال هفته ناجا با عنوان “باهم برای امنیت و سلامت” انتخاب شده است؛ پیامبر اسلام در حدیثی نبوی می فرمایند: “نعمتان مجهولتان الأمن والعافية” که در واقع این شعار در این هفته می تواند برگرفته شده از همین حدیث باشد. ما در دستگیری قاچاقچیان و سارقان مکرر هستیم.

امنیت، یک نعمت

وی افزود: با توجه به اینکه در سال جاری با شیوع ویروس کرونا در جهان روبرو شدیم، ارزش نعمت سلامت بیش از پیش برایمان مشخص و آشکار شد. امیدوارم همانطور که قدر و ارزش نعمت سلامت را می دانیم، قدر و ارزش نعمت امنیت را هم بدانیم و زمانی می توانیم به تحقق شعار نیروی انتظامی برسیم که قدر شناس این دو نعمت عزیز یعنی امنیت و سلامت باشیم.

فرمانده انتظامی شهرستان برخوار با بیان اینکه یکی از نیازهای اصلی انسان در جامعه بشریت نیاز امنیت است، گفت: نیروی انتظامی در واقع به عنوان یکی از نهاد های اصلی در ایجاد، حفط و افزایش امنیت دخیل است؛ باید به این باور برسیم که نیروی انتظامی به تنهایی مسئول برقراری نظم و امنیت نیست.

وی تاکید کرد: نیروی انتظامی برای انجام وظایف ذاتی خود زمانی می تواند به هدف نهایی خود خوب دست پیدا کند و راضی باشد که خدمات بهتری به مردم ارائه بدهد.

ایجاد اقتدار و کسب اعتماد مردم توسط نیروی انتظامی

سرهنگ خلیلی تصریح کرد: نیروی انتظامی باید دو مقوله ایجاد اقتدار و کسب اعتماد مردم را به همراه داشته باشد؛ یعنی در کنار اقتدار باید اعتماد مردم از نیروی انتظامی حاصل شود.

این مسئول انتظامی افزود: اقتدار باعث می شود که توانایی اقدام در نیروی انتظامی ایجاد شود و اعتماد مردم، زمینه ساز موفیقت پلیس در انجام وظایف خود است.

توکل به خدا و ایجاد معنویت در نیروی انتظامی

وی اظهار کرد: ما به عنوان سربازان مردم و انقلاب به این معتقد هستیم که آن چیزی که باعث اقتدار نیروی انتظامی می شود، قبل از هر سخن و اقدامی، توکل به خداوند متعال و توسل به ائمه اطهار است؛ آن چیزی که از صدر اسلام تا به امروز توانسته همیشه جبهه اسلام و جبهه حق را در مقابل جبهه باطل و کفر به پیروزی برساند، همین توکل به خداوند متعال است.

سرهنگ خلیلی با بیان اینکه ما باید در نیروی انتظامی تلاش بکنیم که معنویت تا حد اعلای خودش در درون سازمان ایجاد شود، گفت: ایجاد معنویت در سازمان مقدس نیروی انتظامی می تواند در واقع سیانت سازمان را ایجاد بکند؛ آن چیزی که همیشه مقام معظم رهبری هم به آن تاکید کرده اند.

اطاعت و فرمانبری از ولی فقیه

فرمانده انتظامی شهرستان برخوار ادامه داد: مقوله بعدی در ایجاد اقتدار نیروی انتظامی، اطاعت محض از دستورات و فرامین فرماندهی کل قوا است که مأمورین نیروی انتظامی به عنوان سربازان ولایت و خدمتگذاران مردم، خود را باید مکلف بدانند که گوش به فرمان ایشان باشند.

وی خاطرنشان کرد: نظم و انضباط، اتصال به مردم و کسب حمایت مردمی از دیگر مقوله هایی است که می تواند باعث اقتدار نیروی انتظامی بشود؛ مردم هر چقدر امنیت و احساس امنیت را در جامعه ببینند و لمس کنند در واقع محبوبیت نیروی انتظامی در وجود آنها بیشتر می شود.

نیروی انتظامی تنها در ایجاد امنیت موظف نیست

سرهنگ خلیلی با بیان اینکه مردم از نیروی انتظامی توقع و انتظار ایجاد امنیت و ارتقای آن را دارند، اظهار کرد: البته در این مقوله نیروی انتظامی به تنهایی سازمان مسئول نیست، سازمان های دیگر هم هستند که باید در این خصوص نیروی انتظامی را کمک بکنند و همواره ما سعی داریم که اتصال خود را با مردم و کسب حمایت های مردمی را مداوم تر کنیم.

برخورد قاطع با سارقان حرفه ای و دستگیری قاچاقچیان

این مسئول انتظامی تصریح کرد: امروز نیروی انتظامی معتقد است که باید در برابر سارقان حرفه ای و سابقه دار، قاچاقچیان و خورده فروشان مواد مخدر، قاچاقچیان سازمان یافته کالا و ارز و اراذل و اوباش با قاطعیت ایستادگی و برخورد کند و این یک پیام جدی است برای تبه کاران.

وی گفت: ما در شش ماهه اول سال ۱۳۹۹ با آموزش های همگانی که در مکان های مختلف خدمت مردم و شهروندان عزیز ارائه کردیم، توانسته ایم ۱۲ درصد نزاع های شهرستان را کاهش بدهیم؛ همچنین در خصوص کشف مواد مخدر ما در شش ماهه اول سال به لطف خداوند متعال توانسته ایم ۱۷ باند توزیع و فروش مواد مخدر را در شهرستان منهدم کنیم.

سرهنگ خلیلی افزود: ۲۸ پاتق اراذل و اوباش را شناسایی کرده و افراد دخیل در آن را دستگیر و تحویل مراجع قضائی داده ایم؛ در واقع ما در طول شش ماهه اول سال، ۱۷ مرحله طرح های نصر را در سطح شهرستان اجرا کرده ایم و در مواقعی هم از معتمدان محل دعوت شده و در کلانتری های ما حضور پیدا کرده اند.

فرمانده انتظامی شهرستان برخوار در ادامه اظهار کرد: در خصوص کشف قاچاق مخصوصا در باب سیگار، ما شش هزار و 700 در صد افزایش کشفیات در شش ماهه اول سال را داشتیم و شاهد افزایش ۲۲ در صدی دستگیری قاچاقچیان کالا در طول ۶ ماهه اول سال بوده ایم.

کسب رتبه ممتاز توسط پلیس فتا برخوار

وی با بیان اینکه امروزه یکی از شیوه ها و شگرد های سارقان، سرقت های اینترنتی است، گفت: پلیس فتا مجموعه انتظامی شهرستان برخوار با تلاش جهادی و انقلابی که داشت است، رتبه ممتاز پلیس های فتا در باب کشف پرونده های مربوطه به خود را کسب کرده است و ۱۵۱ درصد افزایش کشفیات در شش ماهه اول سال را داشتیم. کشف ۴۰۰ درصدی کلاهبرداری های یارانه ای، کشف ۳۰۹ درصدی برداشت های اینترنتی غیرمجاز و کشف ۲۳ درصدی جرائم سایبری از دیگر اقدامات پلیس فتا شهرستان برخوار است.

سرهنگ خلیلی گفت: متاسفانه در خصوص تصادفات فوتی افزایش داشته ایم و در خصوص تصادفات خسارتی شاهد کاهش بوده ایم؛ در حوزه تصادفات فوتی بیشتر فوت شدگان به علت عدم رعایت اصول ایمنی به خصوص با وسیله نقلیه موتور سیکلت بوده است.

نیروی انتظامی، همیار سلامت مردم در روزگاران کرونا

این مسئول انتظامی با بیان اینکه در ایام کرونا صنوفی بودند که مسائل بهداشتی را رعایت نمی کردند، افزود: پلیس در جهت حفظ سلامت مردم و کمک به بهداشت عمومی جامعه، اقدامات خوبی از جمله بازدید از ۷۰۰ واحد صنفی، صدور ۸۰ برگه اخطار پلمپ، اخذ ۳۰ تعهد محضری، پلمپ ۳۹ مورد صنف متخلف و تشکیل پرونده هایی هم گاها برای واحد های صنفی متخلف تشکیل شد و به مراجع قضائی معرفی شدند.

وی تصریح کرد: انتقاد و شکایت مردمی از نیروی انتظامی در سال ۱۳۹۹، ۲۰ درصد کاهش داشته است؛ این نشان دهنده این است که نیروی انتظامی در ارائه خدماتش، نظر مردم را مد نظر قرار می دهد.

مبارزه و مقابله با زمین خواران

سرهنگ خلیلی در ادامه با اشاره برخورد با زمین خواران، اظهار کرد: ما چند فقره پرونده توانستیم با تلاش همکارانمان در مجموعه پلیس امنیت اقتصادی پیگیری کنیم و در یک مورد به ارزش ۱۷۰ میلیارد ریال و یک مورد دیگر به ارزش ۱۱۰ میلیارد ریال زمین را که توسط افراد تبه کار به یغما برده شده بود را به دولت برگردانیم.

وی افزود: در باب برخورد با کالای قاچاق با توجه به اینکه در سال جهش تولید هم قرار داریم و یکی از خواسته ها و دستورات مقام معظم رهبری خطاب به نیروی انتظامی در خصوص برخورد جدی با قاچاقچیان بوده، ما در یک مرحله، ۱۰ تن چوب بلوط را از قاچاقچیان کشف و ضبط کردیم. همچنین در یک مرحله محموله ۵ میلیارد ریالی لوازم آرایشی و بهداشتی قاچاق و تقبلی را کشف و ضبط کردیم.

فرمانده انتظامی شهرستان برخوار گفت: در کشفیات آخر، نزدیک به ۳۰۰ میلیون ریال کفش و دستکش خارجی در سطح شهرستان کشف و ضبط شد که جمیع این اقدامات می تواند کمکی به تولید، اشتغال و مصرف کالای ایران در کشور داشته باشد.

انتهای پیام/صاحب