در این مطلب می‌خواهیم هزینه‌های سفر با تورهای هوایی به مشهد را برآورد کنیم؛ لطفا با ما همراه باشید. 

به گزارش چشم برخواربا توجه به اینکه سفر با تور هزینه‌های کل سفر را برای ما روشن می‌سازد، در سفر با تور هوایی به مشهد هم هزینه‌های مشخصی خواهیم داشت که البته این هزینه به نوع تور مشهد رزروشده ما بستگی خواهد داشت. تورهای لاکچری مشهد قیمت‌های بالاتری نسبت به تورهای معمولی این شهر دارند. مقصد اصلی سفر به مشهد با انواع تور مشهد از تهران شروع می‌شود؛ چراکه بیشتر شهرهای ایران فرودگاه ندارند و برای استفاده از تور مشهد هوایی باید ابتدا به تهران آمده و سپس از تهران سفر خود به مشهد را آغاز کنند. در این مطلب می‌خواهیم هزینه‌های سفر با تورهای هوایی به مشهد را برآورد کنیم؛ لطفا با ما همراه باشید.

برای سفر با تور چقدر باید بپردازیم؟
انواع تورها براساس خدماتی که ارائه می‌کنند، قیمت‌های متفاوتی را هم به مسافران اعلام می‌کنند. بیشتر هزینه‌ای که افراد برای تورها می‌پردازند، صرف اقامتگاه آن‌ها می‌شود. هر تور یکی از هتل های مشهد را برای اقامت مسافران خود درنظر می‌گیرد. برخی تورها هتل‌های دو یا سه ستاره و برخی دیگر هتل‌های چهار و پنج ستاره برای مسافران خود در مشهد رزرو می‌کنند. البته در تور مشهد هوایی بخشی از هزینه تور، صرف بلیط رفت‌وبرگشت هواپیماها می‌شود. اگر در قرارداد تور مشهد شما بازدید از مکان‌های تاریخی، طبیعی یا تفریحی شهر مقصد هم وجود داشته باشد، بخش دیگری از هزینه تور هم صرف تهیه بلیط ورود به این مکان‌ها خواهد شد. البته تورهایی هم وجود دارند که فقط بخش هوایی (تهیه بلیط رفت‌وبرگشت هواپیما) را پشتیبانی می‌کنند. دراین‌صورت مابقی کارهای سفرتان به مشهد را خودتان باید انجام دهید. این‌ تورها در شرایطی توصیه می‌شوند که شما در مشهد نیازی به رزرو اقامتگاه یا سایر موارد نداشته باشید. مثلا در مشهد به خانه آشناهایتان بروید و نیازی نباشد هتل رزرو کنید. رزرو توری که فقط بخش هوایی را پشتیبانی می‌کند، می‌تواند هزینه‌های هوایی سفرتان را کاهش دهد. اما اگر در مشهد دوست یا آشنایی ندارید و می‌خواهید در هتل بمانید، باید تورهایی را بخرید که خدمات بیشتری را به شما ارائه کنند.
انواع هزینه تور هوایی مشهد چقدر است؟
هزینه تور مشهد از تهران در پاییز سال 99 به قرار زیر است:
● تور هوایی لوکس سه روزه مشهد: از 750 تا یک میلیون و 500 هزارتومان
● تور هوایی سه روزه ارزان مشهد: از 680 تا 800 هزارتومان
● تورهای سه، چهار و پنج روزه زمینی هوایی (رفت هوایی و برگشت زمینی) مشهد: از 720 تا 980 هزارتومان
بازه‌هایی که در اینجا مشخص کرده‌ایم، جزو حداقل هزینه‌های سفر هوایی به مشهد هستند. اگرچه تورهای زمینی هزینه کم‌تری دارند، اما توصیه ما استفاده از تورهای هوایی است تا بتوانید راحتی و سرعت بیشتری را در سفرتان تجربه کنید. یادتان باشد که هزینه تور هر آژانس هواپیمایی یا هر سایت ارائه تور با دیگری متفاوت است. این تفاوت هزینه به خدمات متفاوت این تورها مربوط می‌شود که قبلا هم به آن اشاره کردیم.

با چه خطوط هواپیمایی به مشهد سفر کنیم؟
هواپیمایی ماهان و ایران‌ایر جزو شرکت‌های هواپیمایی برتر کشور هستند. اگر سفر با این دو ناوگان در قرارداد تورهای مشهد وجود داشت، در انتخاب آن معطل نکنید. اگرچه همه خطوط هوایی می‌توانند سفر راحت و سریعی را برای شما فراهم کنند؛ اما نحوه رفتار پرسنل و پذیرایی برتر ناوگان‌های نامبرده دیگر دلیلی است که می‌تواند سفر هوایی بهتری را برای شما رقم بزند.

آیا سفر با تور هوایی به مشهد به‌صرفه است؟
همان‌طورکه گفتیم، انواع تور مشهد از قبل هم خطوط هواپیمایی و هم اقامتگاه‌های مقصد را رزرو می‌کنند. این رزرو به‌صورت دسته‌جمعی درنظر گرفته‌شده و تخفیف‌های زیادی را شامل می‌شود. مثلا اگر هزینه یک شب اقامت شما در یک هتل سه ستاره مشهد برابر با 500 هزارتومان باشد، این هزینه برای تور بین 300 تا 400 هزارتومان یا حتی کم‌تر هم خواهد بود. همین‌طور اگر هزینه رزرو صندلی‌ هواپیمایی ماهان برای شما 250 هزارتومان باشد، این هزینه برای انواع تور مشهد از تهران برابر با 150 هزارتومان یا حتی کم‌تر هم تمام می‌شود.
بنابراین سفرهای دسته‌جمعی همیشه هزینه کم‌تری برای شما خواهد داشت. با وجود همه این گزینه‌ها نمی‌توان گفت که سفر هوایی به مشهد می‌تواند به‌صرفه باشد؛ چراکه هزینه سفر با هواپیما همیشه بالاتر از هزینه سفر با قطار یا اتوبوس است. سفر با هواپیما فقط زمانی می‌تواند به‌صرفه باشد که بتوانیم از تورهای لحظه آخری مشهد استفاده کنیم. به‌دلیل شلوغی تورهای هوایی مشهد، تورهای لحظه آخری این شهر به‌راحتی رزرو نمی‌شوند.
اگر راحتی سفر بیشتر از به‌صرفه بودن سفر برای شما اهمیت دارد، شک نکنید که تور مشهد https://www.alibaba.ir/tour/iran-mashhad علی بابا مناسب‌ترین گزینه برای سفر شما به این شهر خواهد بود. البته اگر فرد سالخورده یا معلولی همراه شما است که می‌خواهد پابوس امام مهربانی‌ها شود، باید امکانات مربوط به معلولان و سالخوردگان تورها را چک کنید. برخی تورها این امکانات را ارائه کرده و بعضی ارائه نمی‌کنند. بنابراین مطالعه خدمات تورها قبل از رزرو آن‌ها ضروری است.