مدیر واحد پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد دولت آباد به تشریح تولیدات دانش بنیان پژوهشگران این دانشگاه برای مقابله با بیماری کرونا پرداخت.

به گزارش چشم برخوار؛

مهدی حمیدخانی، مدیر واحد پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد دولت آباد به تشریح فعالیت‌های دانشجویان و پژوهشگران در واحد پژوهش و فناوری این دانشگاه و تولیدات دانش بنیان دانشگاه آزاد دولت آباد پرداخت و اظهار کرد: یکی از دستگاه‌هایی که به همت پژوهشگران این دانشگاه تولید شده، دستگاه ونتیلاتور است. دستگاهی ساده، سبک و ارزان قیمت؛ که فشار هوای کافی جهت تهویه هوا را در اختیار بیماران کووید ۱۹ قرار می‌دهد.

حمیدخانی گفت: این دستگاه، دستگاه‌های فرعی مانند ماسک مخصوص، لوله خرطومی، فیلتر مخصوص، سامانه کنترل و نمایشگر دارد و با توجه به سادگی و ارزان قیمت بودن آن، به راحتی می‌تواند برای بیماران مبتلا به کرونا استفاده شود.

مدیر واحد پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد بیان کرد: دستگاه ضدعفونی رومیزی نیز در دانشگاه آزاد دولت آباد تولید شده است. در این دستگاه سنسور‌های حرکتی تعبیه شده که به محض حرکت دست مقابل این سنسورها، پاشش مواد ضدعفونی کننده صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه استفاده از این دستگاه‌ها در مصرف بهینه مواد ضدعفونی کننده تأثیر دارد، افزود: همچنین پژوهشگران ما موفق شدند که دستگاه تونل ضدعفونی کننده را نیز تولید کنند که مواد ضدعفونی را به شکل مه پاش و به صورت اتوماتیک روی افراد می‌پاشد.

حمیدخانی با بیان اینکه این دستگاه باتوجه به ابعاد آن، طراحی متفاوتی دارد، گفت: قیمت دستگاه تولید شده در دانشگاه آزاد دولت آباد بسیار پایین‌تر از نمونه‌های موجود در بازار است.

فردا//// معرفی تولیدات دانش بنیان دانشگاه آزاد دولت آباد در مقابله با کرونا / از دستگاه ضدعفونی کننده تا اپلکیشین خرید و فروش

وی بیان کرد: سه دستگاه مورد اشاره تاکنون در سازمان‌ها و نهاد‌های بسیاری مورد استفاده قرار گرفته و حتی از سوی فرمانداری دولت آباد به واحد‌های و صنف‌های شهرستان معرفی شده و در اختیار مردم قرار گرفته است. علاوه بر آن در سطح استان نیز فروش خوبی از این دستگاه‌ها داشته ایم.

به گفته حمیدخانی، پژوهشگران دانشگاه آزاد دولت آباد در حال طراحی پلتفرمی به نام «ماجاتو» تحت وب و اپلکیشین هستند؛ که شعار آن «ما به جای تو در سریع‌ترین زمان ممکن خرید را انجام می‌دهیم» است.

مدیر پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد گفت: با توجه به شیوع کرونا، بسیاری از کسب و کار‌ها با بحران روبه رو شده اند و از طرف دیگر مردم نیز برای حضور در مراکز خرید و فروشگاه‌ها مشکلاتی دارند. همچنین جامعه به رعایت فاصله گذاری اجتماعی نیاز دارد. هدف ما تسهیل امر خرید و فروش و ارائه سرویس‌هایی است که با درنظر گرفتن پروتکل‌های بهداشتی، خرید و فروش مردم را انجام دهد

حمیدخانی خاطرنشان کرد: این پلتفرم اینترنتی در حال پیاده سازی بوده و هنوز به مراحل نهایی نرسیده است.

انتهای پیام/