برنامه های دهه فجر در شهرستان برخوار توسط دبیر ستاد دهه ی فجر شهرستان اعلام شد.

به گزارش چشم برخوار؛جلسه ستاد شهرستانی بزرگداشت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی روز دوشنبه ۲۹ دی در محل فرمانداری شهرستان برخوار برگزار شد.

مسئول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی شهرستان و دبیر ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی در این جلسه گفت:در حال حاضر از سوی ستاد ملی مبارزه با کرونا دستورالعمل اجرایی برای برنامه های ایام الله دهه فجر واصل نشده لیکن بنا بر مقتضیات در ستاد دهه فجر برنامه های خاص با شرایط موجود را پیش بینی نموده ایم.
مرتضی داوری افزود: رویکرد ستاد دهه فجر شهرستان این است که مراسمات و برنامه ها به صورت مردمی و خودجوش تشکیل شود.
وی ادامه داد: در طول دوران ۴۲ ساله انقلاب شکوهمند اسلامی هرکجا و در هر کاری مردم در صحنه بودند کار به نحو احسن انجام شده و الحمدلله شاهد و ناظر بودیم که خیلی از برنامه ها با شکوه و با عظمت برگزار شده است. داوری خاطرنشان کرد: امسال هم با توجه شرایط موجود ویروس کرونا مبنا بر این هست که انشاالله برنامه های دهه فجر با بهره گیری از فضای مجازی و با تمام قوت و قدرت به صورت مردمی برگزار شود.
دبیر ستاد دهه فجر برخوار اضافه کرد: استقبال از ایام الله دهه مبارک فجر از یک هفته قبل از آغاز دهه فجر با فضاسازی توسط شهرداری‌ها و دهیاری‌ها آغاز خواهد شد،
۱۲ بهمن سالروز ورود حضرت امام خمینی (ره)، در همه شهرها جشن زنگ انقلاب را خواهیم داشت و در دولت آباد هم به عنوان مرکز شهرستان این مراسم در جوار مزار شهدا گمنام دولت آباد و همچنین حرکت کاروان شادی خودرویی و موتوری توسط کلیه ادارات نهادها و ناوگان تاکسی رانی برگزار می گردد.
این مسوول گفت: ستاد دهه فجر شهرستان امسال با ۱۷ کارگروه تخصصی و ۶ ستاد فرعی در شهرهای دستگرد ، حبیب آباد ، خورزوق ، سین ، کمشچه و شاپورآباد فعالیت خواهد داشت.
کارگروه های تخصصی پیش بینی شده: کارگروه بسیج و طرح و برنامه، امنیتی انتظامی، قرآن و مساجد و تشکل‌های دینی، فرهنگیان و دانش آموزی و دانشجویی، علم و فناوری، کارگروه فضای مجازی، فرهنگی و هنری، روستا و محرومیت زدایی، کودک و نوجوان، ورزش و جوانان، اصناف و بازاریان، ایثارگران، همیاری و خدمت رسانی، مدیریت شهری و فضای سازی، کارگری و کارآفرینی، ارتباطات و اطلاع‌رسانی.
از جمله برنامه های دیگر ستاد در سال ۹۹ توجه به پیشگامان انقلاب اسلامی و افراد موثر در دوره های مختلف انقلاب، عرصه‌های دفاع مقدس، عرصه امنیت، عرصه سلامت، عرصه‌های علمی و تولیدی و تجلیل از این‌ افراد به نحوشایسته دیدار با خانواده های معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران، دوران دفاع مقدس، مدافعان حرم و مدافعان سلامت و تجلیل شایسته از این خانواده‌ها
تقویت برنامه های محله محور، حرکت کاروان های خودرویی و موتوری، برپایی ایستگاه‌های نوا و نما در سطح شهرها همچنین سرود های خیابانی و کاروان‌های شادی، برنامه های شاد ویژه کودکان و نوجوانان، نصب پرچم درب منازل، مغازه ها و اماکن، ادارات،نهادها و بانکها انجام خواهد شد.
داوری ادامه داد: برگزاری مراسم جشن انقلاب هر شب در یک مسجد در همه شهرها در شب ۲۲ بهمن با همکاری سپاه و شهرداری ها، نور افشانی در سطح شهرستان
۱۴۴ عنوان برنامه توسط پایگاه ها و حوزه های مقاومت بسیج خواهر و برادر شهرستان برخوار در دهه فجر اجرا خواهد شد.
اهدای جهیزیه و بسته های معیشتی و سبد غذایی بین مددجویان کمیته امداد امام خمینی (ره).
دیدار با بیماران و سالمندان تحت حمایت کمیته امداد، افتتاح حداقل یک مرکز نیکوکاری در سطح شهرستان، برگزاری مسابقات فرهنگی ویژه دانش‌آموزان و دانشجویان.
تهیه مجموعه ای از دستاوردهای انقلاب اسلامی در قالب های مختلف به صورت کلیپ و انیمیشن و همچنین کتاب دستاوردهای انقلاب اسلامی توسط آموزش و پرورش
ایجاد فضایی مناسب برای فعالیت های مجازی توسط دانشگاه آزاد اسلامی دولت آباد و دانشگاه سپهر و اعلام آمادگی برای ارائه خدمات به مجموعه ها، ادارات و نهادهای انقلابی شهرستان، افتتاح پایگاه اورژانس و فوریتهای پزشکی و دهها پروژه های عمرانی دیگر در سطح شهرستان
ارائه تخفیف صدور مجوز کسب و کار و تخفیف حق عضویت توسط اتاق اصناف شهرستان در ایام دهه فجر از دیگر برنامه ها است.