در پی انتشار پیام هایی از شهروندان گرانقدر در فضای مجازی و کانالهای خبری مبنی بر توقف پروژه باغ بانوان شهر دستگرد و به منظور تنویر افکار عمومی موارد ذیل به استحضار همشهریان گرامی می رسد.

به گزارش چشم برخوار؛در پی انتشار پیام هایی از شهروندان گرانقدر در فضای مجازی و کانالهای خبری مبنی بر توقف پروژه باغ بانوان شهر دستگرد و به منظور تنویر افکار عمومی موارد ذیل به استحضار همشهریان گرامی می رسد :

۱. با عنایت به کمبود شدید فضاهای فرهنگی و تفریحی شهر دستگرد و پایین بودن سرانه فضای سبز به طوریکه یکی از پایین‌ترین سرانه های فضای سبز در بین شهرهای استان متعلق به این شهر می باشد شهرداری و شورای اسلامی شهر از ابتدای این دوره مجدانه پیگیر حل این مشکل بود و لذا مقرر شد پروژه باغ بانوان با جدیت طراحی و اجرا گردد.

۲. کلیه مقدمات موضوع، مصوبات و طراحی این پروژه آماده گردید و مکاتبات لازم با دستگاههای ذیربط انجام و پیگیری‌های جدی در این زمینه به عمل آمد و از حدود یکسال پیش پروژه آغاز گردید.

۳. این پروژه در زمینی به مساحت ۲۳ هزار متر مربع در حال اجرا بوده و مجموعه ای کامل از المانهای فرهنگی، تفریحی و فضاهای سبز در آن پیش بینی شده و ان شاء الله پس از افتتاح یکی از قویترین و وسیع‌ترین مجموعه های استان خواهد بود.

۴. این مجموعه به نحوی طراحی شده که در روزها مختص بانوان گرانقدر شهر دستگرد بوده و پس از غروب آفتاب در اختیار کلیه شهروندان و خانواده های گرامی خواهد بود.

۵. این شهرداری با جدیت تمام پیگیر اخذ مجوزهای قانونی بوده و از مراجع ذیربط استعلام های لازم را نموده و پاسخ استعلام دستگاه‌های مندرج در قانون را اخذ کرده است.

۶. متأسفانه در روزهای گذشته نامه‌ای از طرف یکی از زیر مجموعه‌های یکی از ادارات کل استان مبنی بر توقف پروژه به این شهرداری ارسال گردیده و شهرداری دستگرد نیز پاسخ مکاتبه فوق را به صورت کاملا مستدل ارسال نموده است این در حالی است که ایرادات وارده از طرف آن مرجع محترم در بسیاری از پروژه ها و ساخت و سازهای سایر دستگاه‌ها و ادارات و شهرداری‌های شهرستان نیز مشاهده می‌شود ولی در مقابل آنها سکوت اختیار شده است.

۷. در پایان ضمن تشکر از کلیه مسئولین شهرستان به ویژه جناب آقای حاجی نماینده خدوم و انقلابی شهرستان، جناب آقای بنهری فرماندار محترم شهرستان، حضرت حجت الاسلام والمسلمین قربانی امام جمعه محترم شهر دستگرد و شورای محترم اسلامی شهر دستگرد که با جدیت پیگیر و مشوق اجرای این پروژه بوده اند از کلیه دستگاه‌های اجرایی شهرستان و استان درخواست می گردد که ضمن برخورد با کارشکنی ها ، این شهرداری را در اجرای این پروژه عمومی و عام المنفعه پشتیبانی نموده و شهرداری را در رفع موانع مذکور یاری نمایند.

جای بسی تعجب و تأسف است که شهر دستگرد پس از ۵۸ سال که از عمر شهرداری آن می‌گذرد فاقد کمترین امکانات و فضاهای فرهنگی و تفریحی و فضای سبز میباشد.

روابط عمومی شهرداری دستگرد برخوار