در اقدامی عجیب و غیرقابل توجیه، از دانش آموزان دختر حاضر در امتحانات نهایی در شهر شهید پرور دولت آباد خواسته شد تا چادرهای خود را برداشته و بدون چادر امتحان دهند.

به گزارش چشم برخوار؛  الهام طاهری طی یادداشتی نوشت در اقدامی عجیب و غیرقابل توجیه، از دانش آموزان دختر حاضر در امتحانات نهایی در شهر شهید پرور دولت آباد خواسته شد تا چادرهای خود را برداشته و بدون چادر امتحان دهند.

تعدادی از والدین این دانش آموزان دختر در گفتگو با خبرنگار خبری تجلیلی چشم برخوار از برداشته شدن اجباری چادر دخترانشان در یکی از  حوزه های امتحانی ورزشگاه رسالت دولت آباد خبردادند.

این والدین مدعی شدند زمانی که دخترانشان برای حضور در امتحانات پایان ترم در یکی دیگر از حوزه های امتحانی حضور پیدا کرده بودند اجازه حضور سر جلسه امتحان با چادر به آن‌ها داده نشد و آن‌ها را ملزم کردند که بدون چادر امتحان دهند.

وقتی این موضوع مورد اعتراض این دانش آموزان دختر قرار گرفت به آنها گفته شده که این قانون آموزش و پرورش است و تهدید شده اند اگر چادرهای خود را برندارند اجازه حضور در امتحان را ندارند.

مسئولان  در توجیه این اقدام به والدین دانش آموزان اعلام کرده اند که دلیل این اقدام جلوگیری از تضییع حق بقیه دانش آموزان بوده است!

به بیان ساده تر، این توجیه به معنای آن است که چادر ابزار تقلب محسوب شده است. بنا بر این توجیه، در زمانی که دختران دانش آموز مجبور به برداشتن چادر شده اند، فقط همکاران زن در جلسه امتحان حاضر بوده اند. یا نگهبان و ناظرین مرد هم حضور داشته اند.

با این وجود، در خلال امتحان بازرسان مرد نیز به جلسه امتحان وارد می شوند و به گفته والدین برخی از دانش اموزان، با درخواست دختران برای سر کردن چادر در زمان حضور بازرسان هم موافقت نمی شود!

البته اصرار به برداشتن چادر از سر دختران و خانم های چادری و محجبه در استان های کشور سابقه داشته است.

مهر ماه سال گذشته بود که در درب ورودی آزمون استعدادهای درخشان رشت یاسوج کرمان چادر را از سر دانش آموزی محجبه به بهانه تقلب برداشتند، موضوعی که اگر مسئولان مربوطه با آن به درستی برخورد می کردند دیگر امروز شاهد توهین های این چنینی به بانوان محجبه نبودیم.

حال اینکه هیچ قانون مصوب و مرجعی برای حضور بدون چادر دانش آموزان در سرجلسه امتحان وجود ندارد اما مدارس درحال اجرای این موضوع هستند که وزیر آموزش و پرورش باید پاسخگوی این موضوع باشد.