رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان برخوار با بیان اینکه حداقل تا نیمه مرداد مشکلات آب را خواهیم داشت، گفت: در شرایط فعلی مدیریت توزیع آب از کنترل آبفا خارج شده است.

به گزارش چشم برخوار؛ احمدرضا مهرجو رئیس اداره آبفا شهرستان برخوار در جلسه ویژه کمیته سازگاری با کم آبی و خشکسالی شهرستان گفت: امسال با کاهش بارندگی که شاهد آن بودیم، نسبت به سال گذشته ۳۸ درصد کاهش بارندگی داشتیم.

وی تصریح کرد: برداشت های بی رویه و غیر مجاز شهروندان از آب باعث افت فشار و کم آبی کنونی شده است.

مهرجو عنوان کرد: سال گذشته ما ۳۶۰ لیتر آب تحویل می گرفتیم و امسال حدود ۴۷۰ لیتر آب در ثانیه آب تحویل می گیریم و این نشانی می دهد که ما حدود ۳۲ درصد افزایش مصرف آب داریم با وجود اینکه باز هم کمبود داریم!

رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان برخوار افزود: اگر جمعیت شهرستان را حدود ۱۲۵ هزار نفر در نظر بگیریم، به ازای هر نفر حدود ۳۲۴ لیتر آب در شبانه روز مصرف می شود.

وی همچنین تاکید کرد: حدود ۴۰ درصد کمبود آب را در شهرستان برخوار شاهد هستیم.

مهرجو با بیان اینکه در استان اصفهان میانگین مصرف آب برای هر فرد در یک شبانه روز ۱۵۷ لیتر است، اظهار کرد: مردم شهرستان برخوار حدودا ۲ برابر از این مقدار مصرف آب دارند.

رئیس اداره آبفا شهرستان برخوار همچنین تصریح کرد: مصرف بی رویه آب، افزایش دما و کرونا مدیریت توزیع آب را از کنترل آبفا خارج کرده است و با این شرایط مدیریت سخت است.

احمدرضا مهرجو ضمن عذرخوانی از مردم شهرستان بابت قطعی و یا افت فشار افزود: مردم شهرستان برخوار واقعا صبور هستند؛ با مشکلات موجود، از بردباری آنها تشکر می کنم.

وی با بیان اینکه یکی از عمده ترین مشکلات ما در شهرستان بابت افت فشار آب و یا قطعی آن، پمپ های غیرمجازی است، گفت: این پمپ ها به طور مستقیم به شبکه و یا انشعابات ما نصب شده است و باعث افت فشار دیگر منازل می شود.

رئیس اداره آبفا شهرستان برخوار خاطرنشان کرد: حداقل تا ۱۵ مرداد ماه با مشکلات قطعی آب و یا افت فشار مواجه خواهیم بود و پیش بینی می کنیم وضعیت از این هم بدتر بشود.

انتهای پیام/صاحب