بی شک پس از دعا و التجا به آستان مقدس کبریایی و طلب شفاعت از حضرات ائمه معصومین(ع) برای ریشه کنی این ویروس وحشی، در شرایط حاضر رعایت دستورالعمل های بهداشتی بهترین راهکار برای مصون ماندن از خطر ابتلا خود و عزیزانمان به این بیماری موذی خواهد بود.

به گزارش چشم برخوار؛همانگونه که شهروندان شریف شهرستان برخوار در رسانه ها و فضای مجازی ملاحظه می نمایند، متاسفانه اینروزها حال و روز مردم عزیزمان خوب نیست و شیوع دوباره ویروس منحوس کرونا و سویه جهش یافته دلتا، بسیاری از عزیزانمان را گرفتار بیماری و حتی بعضا در سوگ اقوام و دوستان نشانده است.

این درحالیست که ظرفیت پذیرش بیمار در مراکز درمان بستر تکمیل، و توان کادر درمان نیز در آستانه فروپاشی است!
بی شک پس از دعا و التجا به آستان مقدس کبریایی و طلب شفاعت از حضرات ائمه معصومین(ع) برای ریشه کنی این ویروس وحشی، در شرایط حاضر رعایت دستورالعمل های بهداشتی بهترین راهکار برای مصون ماندن از خطر ابتلا خود و عزیزانمان به این بیماری موذی خواهد بود؛
لذا در جلسه مشترک عصر امروز ستادهای استانی و شهرستانی مدیریت بیماری مقرر گردید:
۱- از فردا چهارشنبه مورخ ۴۰۰/۵/۱۳ تا اطلاع ثانوی کلیه رسته های شغلی گروه های ۴و۳و۲ در سطح شهرستان تعطیل می باشد.
۲- کلیه باشگاه ها و سالن های ورزشی، آموزشگاه های خصوصی(زبان، موسیقی و… ) تعطیل خواهند بود.
۳- ترددات خودرویی غیر ضرور شهروندان در ساعات منع تردد مشمول اِعمال جریمه گردیده و مجوز تردد صرفاً با ارائه مستندات مربوط به الزام درمان و یا زمان دادرسی صادر خواهد شد.تردد به استان های شمالی و خراسان رضوی مطقاً ممنوع و هیچگونه مجوزی صادر نخواهد شد.
۴- اماکن عمومی نظیر فروشگاه های مواد غذایی و جایگاه های سوخت ملزم به رعایت کامل پروتکل های بهداشتی می باشند، در غیراینصورت پلمپ می گردند.
۵- کلیه تالارهای سطح شهرستان تعطیل و به هیچ وجه مجاز به برگزاری مراسم نمی باشند.
۶- ضمن احترام به تمامی هیئآت و عزاداران حضرت سیدالشهدا(ع) و در جهت کاهش امکان سرایت ویروس برپایی هرگونه قافله و کاروان تحت عنوان استقبال از محرم و… و همچنین مجالس تعزیه ممنوع و با برگزارکنندگان برخورد قضایی خواهد شد.
برپایی خیمه های نوا و نما بدون انجام پذیرایی بلامانع است.
۷- در آستانه فرارسیدن ماه محرم و ایام عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) کلیه شهرداری ها مکلف به فضاسازی و سیاه پوش نمودن چهره شهرها، متناسب با این ایام می باشند. لازم به ذکر است دستورالعمل نحوه برگزاری مجالس عزاداری متعاقباً اعلام خواهد شد.

۸- مراسم های ختم و ترحیم در حداقل زمان (یک ساعت) در فضای باز یا سالن‌های وسیع و با سقف مرتفع(حداقل ارتفاع ۶ متر) بلامانع است.
۹- جایگاه های سوخت ملزم به استفاده از دستکش و محلول ضد عفونی می باشند و درصورت مشاهده تخلف برخورد خواهد شد.
۱۰- استفاده از ماسک در ادارات، بانک‌ها، صندوق های قرض الحسنه و… جهت پرسنل و مراجعین الزامی است و کارکنان متخلف به هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری معرفی خواهند شد.
۱۱- سازمان حمل و نقل جمعی شهرستان ملزم به استفاده از ماسک در حمل و نقل عمومی و ضد عفونی اتوبوس ها در فواصل زمانی مشخص می باشد.

در پایان بار دیگر از همه شروندان محترم درخواست می گردد در جهت حفظ سلامت خود و عزیزانشان از دورهمی های خانوادگی (با توجه به قدرت انتقال ویروس) پرهیز نمایند.

ستاد شهرستانی مدیریت بیماری کرونا- برخوار