فرمانده انتظامی شهرستان برخوار گفت: تحقق شعار “هیهات من الذله” و رسیدن به هدف والای قیام عاشورا، انجام نخواهد شد مگر اینکه قبل از هر چیز و هر موضوع بتوانیم بصیرت لازم را در خودمان ایجاد کنیم.

به گزارش چشم برخوار؛ سرهنگ نعمت خلیلی، فرمانده انتظامی شهرستان برخوار  در جمع عزاداران حضرت سیدالشهدا (ع) در بیت العباس محله امامزاده نرمی ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) گفت: این روزها بیماران زیادی در بستر بیماری خوابیده‌اند که دست دعا در جهت شفاعت از حضرت حق به سوی آسمان دراز کرده‌اند.

وی افزود: کسانی که در زیر این خیمه حسینی جمع شده‌اند، توفیق بزرگی داشته‌اند که مهمان امام حسین (ع) هستند.

سرهنگ خلیلی ضمن تمنا از مردم برای رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در عزاداری‌ها و سطح شهر، عنوان کرد: روز گذشته مقام معظم رهبری در پیامی که ارسال کردند بر این نکته تاکید داشتند و بنده خواهش می‌کنم از همه عزاداران و شهروندان که مراعات کنند.

وی بیان کرد: باید توجه کنیم تا خدایی نکرده سلامتی خودمان، خانواده‌مان و دیگر افراد جامعه را نیز در معرض خطر قرار ندهیم.

فرمانده انتظامی شهرستان برخوار اظهار داشت: نهضت عاشورا و قیام عاشورا، درس‌های بیشماری را به جامعه انسانی ارائه کرده است.

سرهنگ خلیلی ادامه داد: تمام آزادی‌خواهان و آزادی‌جویان جهان بعد از قیام عاشورا، از این نهضت و صاحب این نهضت یعنی امام حسین (ع) تاسی و پیروی کردند.

وی گفت: تحقق شعار “هیهات من الذله” و رسیدن به هدف والای قیام عاشورا، انجام نخواهد شد مگر اینکه قبل از هر چیز و هر موضوع بتوانیم بصیرت لازم را در خودمان ایجاد کنیم و به حقیقت قیام عاشورا پی‌ببریم و در کنار شور حسینی، شعور حسینی را در خودمان ایجاد کنیم؛ چیزی که جامعه امروزه بیش از هر چیزی به آن نیازمند است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه این بصیرت و این آگاهی ایجاد نخواهد شد مگر اینکه با تعقل و تامل همراه باشد، اظهار کرد: اگر افرادی در جاهایی پیدا می‌شوند که تلاش می‌کنند قیام و نهضت عاشورا را کمرنگ کنند و در حد یک جنگ دو طرفه عادی به جامعه تلقین و تفهیم بکنند، با وجود گذشت چندین هزار سال، اما روز به روز بر شور و شعور حسینیان افزوده‌تر می‌شود.

سرهنگ خلیلی افزود: نهضت انقلاب اسلامی ایران به عنوان گل سر سبد نهضت‌های جهانی است و هنگامی که به تفکر امام خمینی (ره) مراجعه می‌کنیم، می‌بینیم که اصل تفکر از قیام عاشورا است؛ یعنی نپذیرفتن ظلم و ظالم.

وی با بیان اینکه امروز دشمن در تلاش است که بر این تفکر مسلط بشود، تصریح کرد: تا زمانی که این نهضت و علم امام حسین (ع) برپا است، آن‌ها کور خوانده‌اند.