حجت الاسلام ضیایی گفت: نسبت به سال گذشته، درآمد اداره اوقاف شهرستان برخوار ۸۰ درصد افزایش داشته است.

به گزارش چشم برخوار؛ حجت الاسلام محسن ضیایی رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان برخوار در نشست خبری به مناسبت گرامیداشت دهه وقف، ضمن گرامیداشت این دهه گفت: از ۱۲ تا ۲۱ مهرماه دهه وقف نامگذاری شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان اعلام کرد: تعداد ۲۱۰ موقوفه در شهرستان داریم که شامل تکایا، حسینیه ها، امامزاده ها و موقوفات می شود. همچنین تعداد ۱۵۰ رقبه در شهرستان داریم.

وی افزود: درآمدهای اوقاف نسبت به سال گذشته ۸۰ رشد داشته است که این از تصور همکاران ما خارج بود. این افزایش درآمد از نذورات مردم، حق الدفن و موقوفات بوده است.

حجت الاسلام ضیایی با بیان اینکه یکی از وظایف اصلی ما نتظیم و تجدید اجاره موقوفات است، تصریح کرد: در چند سال اخیر به صورت متوالی شهرستان برخوار در این مسئله با تجدید اجاره ۵۰ موقوفه در سال، رتبه اول استان اصفهان را دارد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان برخوار ادامه داد: حدود ۱۵۰ مستأجر را در شهرستان داریم طی سال جاری ۱۵ اجاره جدید تنظیم شده است.

وی اظهار کرد: در سال جاری چهار موقوفه جدید به ارزش حدود شش میلیارد تومان در شهرستان برخوار ثبت شده است.

حجت الاسلام ضیایی با بیان اینکه در سال جاری تا کنون ۱۹ شکایت بر علیه افراد حقیقی و حقوقی تنظیم شده است، عنوان کرد: این شکایات بر علیه متخلفان حقیقی و حقوقی است که املاک موقوفه را تصرف کرده اند و درحال حاضر دو حکم قضایی برای تخلیه دو ساختمان جمعا به مساحت ۱۸۰ هزار مترمربع و به ارزش بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان صادر شده است.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان در ادامه به فعالیت های عمرانی امامزادگان شهرستان پرداخت.

حجت الاسلام ضیایی در ادامه نشست تصریح کرد: ساخت و تعریض ضریح مطهر آستان مقدس حضرت ابراهیم (ع) (امامزاده نرمی) با هزینه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیون تومان انجام شده است که تا پایان سال از ضریح جدید و تعریض شده بهره برداری خواهد شد.

وی همچنین درخصوص اتمام عملیات ترمیم گنبد امامزاده نرمی خاطر نشان کرد: عملیات ترمیم گنبد امامزاده نرمی ان‎ شاء الله تا پیان سال جاری به اتمام می رسد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان در ادامه گفت: ۲۳ سوئیت ویژه زائران تحت عنوان «زائر سرا» در امامزاده نرمی پیش بینی شده است که در آینده ساخت و ساز آن انجام خواهد شد.

انتهای پیام/