پس از ۳۳ سال چشم انتظاری، یکی از شهدای مفقودالاثر شهرستان برخوار شناسایی و خبر آن به خانواده وی اعلام شد.

به گزارش چشم برخوار؛پس از ۳۳ سال چشم انتظاری، یکی از شهدای مفقودالاثر شهرستان برخوار شناسایی و خبر آن به خانواده وی اعلام شد

شهید اصغر رستمی یکی از شهدای مفقودالاثر شهرستان برخوار که به‌عنوان شهید گمنام در سال ۱۳۸۷ در دانشگاه بیرجند دفن شده بود، از طریق انجام آزمایش DNA شناسایی شد.

صبح امروز سه شنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۰ پس از گذشت ۳۳ سال چشم‌انتظاری، خبر شناسایی این شهید که پیش از این گمنام و مفقودالاثر بود توسط فرماندهان نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران و دیگر مسئولین شهرستان برخوار به مادر شهید رستمی اطلاع داده شد و این خانواده از چشم‌انتظاری درآمدند.

شهید گرانقدر اصغر رستمی يكم آذر ۱۳۴۵ در شاپورآباد در یک خانواده مذهبی چشم به جهان گشود. پدرش اکبر از راه کشاورزی امرار معاش می کرد و مادرش صنم خانه دار بود.

تا پايان دوره ابتدايی درس خواند و شغلش کارگر سنگبری بود. او به عنوان سرباز ارتش در جبهه حضور يافت و سرانجام بيست و يكم تير ۱۳۶۷ در منطقه عملیاتی نهرعنبر دهلران توسط نيروهای عراقی به آرزوی دیرین خود که همان شهادت بود رسید.

پيکر پاک و مطهر این شهید مدت ها در منطقه عملیاتی برجای ماند و پس از  تفحص، به طرز باشکوهی در بیرجند خراسان جنوبی به خاک سپرده شد.

گفته می شود قرار است که با نبش قبر پیکر مطهر این شهید از بیرجند به زادگاهش شهر شاپورآباد منتقل و پس از برگزاری مراسم تشییع، در گلزار شهدای شاپورآباد به خاک سپرده شود.

انتهای پیام/