سرهنگ حسین خدامیان گفت: امروز بیش از هر چیز نیازمن فرهنگ بسیجی و روحیه جهادی هستیم؛ اگر تمام امکانات آماده باشد اما روحیه بسیجی گری در یک مدیر وجود نداشته باشد، قطعا پیشرفتی حاصل نخواهد شد.

به گزارش چشم برخوار؛ سرهنگ حسین خدامیان فرمانده ناحیه مقاومت بسیج برخوار در نشست خبری به مناسبت هفته بس‎یج گفت: بسیج پس از گذشت ۴۲ سال از سالروز تاسیسش، پویا تر از گذشته است.

وی افزود: کسی که کارت بسیجی دارد، بسیجی نیست؛ بسیجی باید احساس مسئولیت کند و نسبت به اتفاقات کشور بی تفاوت نباشد.

سرهنگ خدامیان با بیان اینکه مردم شرایط سخت را تحمل می کنند اما فساد، تبعیض و رانت را تحمل نمی کنند، عنوان کرد: یکی از مسئولیت ها و ماموریت های بسیج مبارزه با فساد، مطالبه گری، شفاف سازی و جلوگیری از فساد است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج برخوار در ادامه با بیان اینکه در هفت‎ه بسی‎ج امسال بیش از ۲۳۰ برنامه توسط پایگاه ها، حوزه ها و ناحیه برگزار می شود، عنوان کرد اظهار کرد: تاکنون ۶۰ سری جهیزیه در شهرستان به زوج های نیازمند جهت تسهیل امر ازدواج اهدا شده و قرار است در هفته بسی‏‎ج امسال طی مراسمی ۸ سری دیگر نیز اهدا شود.

وی گفت: گروه های جهادی بسیجیان شهرستان برخوار به اقصی نقاط کشور جهت خدمت رسانی به مردم اعزام شده اند و به همت همین گروه های جهادی، ۵ خانه محروم و ۷ نیروگاه خورشیدی ۵ کیلوواتی افتتاح می شوند.

سرهنگ خدامیان با اشاره به نهضت کمک و مواسات مومنانه گفت: تا کنون در شهرستان برخوار بیش از ۲۲ هزار سبد مواد غدایی توزیع شده است. همچنین طبخ و توزیع ۴۰ هزار پرس غذای گرم و اهدای ۵۰۰ بسته لوازم التحریر به دانش آموزان نیازمند انجام شده است.

 

کاهش آسیب های اجتماعی محلات شهرستان با اجرای طرح کرامت

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج برخوار خاطر نشان کرد: ما در قالب طرح کرامت، در تلاش هستیم تا آسیب های اجتماعی موجود در برخی از محلات شهرستان را بر طرف کنیم و تا کنون در چند محله آسیب پذیر اقدمات تاثیر گذاری انجام شده است.

وی با اشاره به مشکلات آبی تابستان سال جاری در شهرک سیمرغ خورزوق گفت: در بحران آب تابستان امسال، بسیجیان ما خانه به خانه رفتند و به مردم شهرک سیمرغ که بیشترین مشکل کمبود آب و یا افت فشار را داشتند بدون اینکه از آنها خواسته شود به صورت خودجوش وارد میدان شدند.

سرهنگ خدامیان تصریح کرد: افزایش احساس امنیت در محلات، یکی دیگر از وظایف بسیج در شهرستان است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج برخوار در پایان گفت: امروز در جامعه بیش از هر چیز نیازمند فرهنگ بسیجی و روحیه جهادی هستیم؛ اگر تمام امکانات آماده باشد اما روحیه جهادی و بسیجی گری در یک مدیر وجود نداشته باشد، قطعا پیشرفتی حاصل نخواهد شد.

انتهای پیام/ندای برخوار