یکی از امکاناتی که بنابر درخواس کاربران و مصرف کنندگان در ماشین لباسشویی ها طراحی شد قفل کودک می باشد که کاربرد به خصوص و زیادی در منازل دارد، در صورتی که فرزند کوچکی در منزل خود دارید اما با نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی خود آشنا نیستید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با ما همراه باشید.

به گزارش چشم برخوار؛یکی از امکاناتی که بنابر درخواس کاربران و مصرف کنندگان در ماشین لباسشویی ها طراحی شد قفل کودک می باشد که کاربرد به خصوص و زیادی در منازل دارد، در صورتی که فرزند کوچکی در منزل خود دارید اما با نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی خود آشنا نیستید به شما توصیه می کنیم تا در این مقاله با ما همراه باشید.

 

چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی را فعال کنیم؟

نحوه فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی میدیا

چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی آبسال را فعال کنیم؟

راهنمای فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی بکو

نتیجه گیری از فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی 

چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی را فعال کنیم؟

اولین چیزی را که در آموزش نحوه فعال و غیر فعال کردن ماشین لباسشویی باید بررسی کنیم این است که اگر قابلیت قفل کودک در ماشین لباسشویی شما فعال باشد در دفترجه راهنمای استفاده دستگاهتان نحوه کار با آن به قطع ذکر شده است، قبل از اینکه به بررسی نحوه فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی های پر طرفدار بپردازیم رایج ترین روش فعال کردن قفل کودک در لباسشویی ها را برای شما ذکر خواهیم کرد:

 • در ماشین های لباسشویی جدید دکمه هایی با عنوان child lock در این دستگاه ها موجود می باشد که با نگه داشتن 3 تا 6 ثانیه ای آن قفل کودک فعال خواهد شد.
 • علاوه بر این ممکن است که این دکمه با قابلیت CL نشان داده شود.

نحوه فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی میدیا

یکی از ماشین لباسشویی های پر طرفدار و پر مصرف در بازار ایران لباسشویی های میدیا می باشند و طبیعتا این موضوع منجر به این شده که نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی میدیا از مواردی باشد که کاربران زیاد از کارشناسان می پرسند، اگر شما از دسته افرادی هستید که در منزل خود لباسشویی میدیا دارید اما نمیدانید قفل کودک را چگونه فعال کنید در ادامه با آموزش انجام اینکار با ما همراه باشید:

 • در لباسشویی های این برند قفل کودک از راهه های مختلفی فعال می شود.
 • برای مثال راه اول فعال کردن قفل کودک لباسشویی میدیا نگه داشتن دکمه START به مدت 5 ثانیه می باشد.
 • اگر قفل کودک فعال بود و خواستید آن را غیر فعال کنید می توانید از دکمه RPM استفاده کنید و آن را 9 ثانیه نگه دارید.
 • علاوه بر این دکمه FINISHED IN هم برای فعال کردن قفل کودک کاربرد دارد.
 • توجه کنید که اگر قفل کودک شما فعال باشد علامت یک کیلید در صفحه نمایش شما نمایان خواهد شد، و هیچ اروری در لباسشویی میدیا به قفل کودک مربوط نمی باشد.

اگر در منزل خود ماشین لباسشویی مدیا دارید و با بروز خرابی در آن مواجه شده اید می توانید برای رفع عیب دستگاه خود از خدمات نمایندگی تعمیرات لباسشویی مدیا بهره مند گردید.

چگونه قفل کودک ماشین لباسشویی آبسال را فعال کنیم؟

آبسال را شاید بتوان یکی از محبوب ترین برند های تولید کننده ماشین لباسشویی در ایران دانست، این برند هم برای اینکه ا رقبای خارجی خود عقب نمایند سعی به گنجاندن قابلیت قفل کودک در دستگاه های اخیر خود کرده است، گرچه که بسیاری از مصرف کنندگان با نحوه فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی خود آشنا نیستند، اگر شما هم از دسته افرردای هستید که نمیدانید اینکار ار چطور باید انجام داد در ادامه با ما همراه باشید.

 • نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی آبسال بسیار ساده است، این دستگاه ها دارای یک دکمه START/PAUSE می باشند، با نگه داشتن متناوب این دکمه به مدت 3 ثانیه می توانید قفل کودک را در این ماشین لباسشویی فعال کنید.
 • علاوه بر این در صورتی که قصد غیرر فعال کردن قفل کودک دستگاه خود را داشتید می توانید همین کار را به طور مجدد انجام دهید.

کاربران گرامی؛ در صورتی که از ماشیین لباسشویی آبسال استفاده می کنید و با بروز خرابی در این دستگاه مواجه شده اید می توانید برای رفع مشکل خود از خدمات نمایندگی تعمیرات لباسشویی آبسال در شرق تهران استفاده نمایید.

راهنمای فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی بکو

بکو با تبلیغات حرفه ای و صد البته زیادی که در سل های اخیر داشته توجه بسیاری از مصرف کنندگان را به خود جلب کرده است، بازار ایران هم از این برند بی بهره نبوده و در بسیاری از منازل میتوانید ماشین لباسشویی های بکو را مشاهده کنید، این ماشین لباسشویی ها هم به مانند دیگر ماشین لباسشویی های پیشگام موجود در بازار از قفل کودک بهره مند هستند، چنانچه از این دستگاه ها استفاده می کنید اما با شیوه فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی بکو آشنا نیستید به شما توصیه می کنیم تا در ادامه با ما همراه باشید.

 • در صوری که این قابلیت فعال باشد و شما قصد غیر فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی بکو را داشته باشید کار سختی را در پیش ندارد، هر دکمه ای را که فشار دهید نوشته CHILDE LOCK ON روی صفحه نمایشگر نمایان خواهد شد.
 • در یکی از دکمه های روی پنل علامت کودک کشیده شده است.
 • با نگه داشتن 3 ثانیه آن می توانید اقدام به فعال و غیر فعال کردن قفل کودک ماشین لباسشویی بکو کنید.

کاربران گرامی؛ در صورتی  که از ماشین لباسشویی های بکو استفاده می کنید می توانید برای رفع عیب دستگاه خود از خدمات نمایندگی تعمیر لباسشویی بکو در غرب تهران بهره مند شوید.

نتیجه گیری از فعال کردن قفل کودک در ماشین لباسشویی 

تا به اینجا نحوه فعال و غیر فعال کردن قفل کودک ماشنی لباسشویی را برای شما عزیزان شرح دادیم، علاوه بر این سعی کردیم که نحوه کار با قفل کودک برند های تولید کننده ماشین لباسشویی های پر طرفدار در ایران را هم به شما عزیزان آموزش دهید، در این بخش قصد نتیجه گیری از این مقاله را داریم:

 • توجه داشه باشید که با احتمال زیاد این قابلیت به وسیله دکمه ای روی دستگاه شما به کار خواهد افتاد.
 • بهتر است برای فعال کردن این قابلیت در دستگاه خود از دفترچه راهنمای استفاده کنید، چرا که نحوه فعال شدن قفل کودک در هر دستگاه با دیگر دستگاه ها متفاوت می باشد.
 • علاوه بر این اگر قفل کودک شما فعال باشد به طریقی این فعال بودن در نمایشگر دستگاه نمایان خواهد بود.