رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان با هشدار به خانواده ها در خصوص ارائه موتورسیکلت به فرزندان نوجوان خود از جان باختن 24 موتورسوار زیر 18 سال در تصادفات درونشهری استان طی 8 ماهه امسال خبر داد.

به گزارش چشم برخوار؛ به نقل از صاحب نیوز؛ سرهنگ محمدرضا محمدی بیان داشت: در 8 ماهه سال جاری تعداد 109 موتورسوار در تصادفات راه های شهری استان اصفهان جان خود را از دست دادند و در واقع موتورسواران، 46 درصد جان باختگان حوادث رانندگی را به خود اختصاص دادند.

وی با هشدار به خانواده هایی که موتورسیکلت را در اختیار فرزندان نوجوان خود قرار می دهند افزود: متاسفانه 24 نفر از موتورسواران جان باخته در 8 ماهه امسال نوجوانان زیر 18 سال بودند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان اظهارداشت: پدران و مادرانی که اجازه می دهند فرزندان کم سن و سال آنها با موتورسیکلت تردد کنند در حقیقت با جان آنان بازی می کنند و در صورت از دست دادن عزیزانشان یک عمر باید عذاب وجدان بکشند.

به گفته سرهنگ محمدی همچنین 34 نفر از موتورسواران جان باخته در 8 ماهه امسال 18 تا 24سال، 20 نفر 25 تا 35سال و 31 نفر هم بالای 35 سال سن داشتند.

وی اضافه کرد: طبق آمارهای ارائه شده بیشترین موتورسواران جان باخته در حوادث رانندگی استان در سن فعال جامعه بودند و می توانستند فرد مفیدی برای آینده کشور  باشند اما براثر بی مبالاتی و بی توجهی خانواده ها جانشان را از دست دادند.

سرهنگ محمدی ، نداشتن گواهینامه،عدم مهارت لازم در موتورسواری، عدم استفاده از کلاه ایمنی، عدم رعایت حق تقدم، عدم توجه به جلو، عبور خلاف جهت، عبور از چراغ قرمز، عدم رعایت سرعت مطمئنه ، تردد در بزرگراه و آزاد راه ها و انجام حرکات نمایشی را از جمله دلایل وقوع حادثه برای موتورسوارها و جان باختگان یا مجروح شدن آنها در تصادفات عنوان کرد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اصفهان با بیان اینکه موتورسوارانی که زیر 18 سال باشند یا موتورسوارانی که فاقد گواهینامه و بیمه نامه باشند مورد اعمال قانون قرار گرفته موتورسیکلت آنان نیز توقیف می شود گفت: قطعاً این گونه اقدامات سختگیرانه بخاطر حفظ سلامت و جان شهروندان است.

این مسئول انتظامی با بیان اینکه طبق قانون افراد باید پس از گذراندن دوره آموزشی در آموزشگاه موتورسواری و اخذ آزمون، گواهینامه استفاده از موتورسیکلت دریافت کنند گفت: در حال حاضر 14 آموزشگاه اختصاصی موتورسواری در استان داریم که 4 آموزشگاه آن در شهر اصفهان قرار دارد، ضمن اینکه شهرستان هایی که آموشگاه رانندگی پایه سوم دارند کار آموزش موتورسیکلت را هم انجام می دهند.

انتهای پیام/