محمد حسن یاری: برآورد هزینه ما برای این ۱۵۰ پروژه بر اساس قیمت های سال ۱۴۰۰ حدود ۴۹۰ میلیارد تومان است که البته این از توان معاونت عمرانی ما خارج است اما تاکید اعضای شورای شهر این بود که هیچ پروژه ای عضو نشود و اعتبار لازم برای آن تأمین شود.

به گزارش چشم برخوار؛ محمد حسن یاری در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن تبریک عید مبعث گفت: یکی از مهمترین و پر تکرارترین مباحثی که شهروندان دولت آبادی ما با شهرداری در گیر آن هستند مربوط به واحد شهرسازیست و در ملاقات های مردمی بیشترین موارد به این واحد اختصاص دارد.

وی با اشاره به برگزاری ملاقات مردمی هفتگی افزود: محدودیتی برای حضور مردم در دفترم ندارم و روز های دوشنبه و چهارشنبه را به ملاقات با مردم اختصاص داده ام؛ سایر روزها هم اگر جلسه ای نبود و در دفتر بودم، ملاقات مردمی انجام می شود.

شهردار دولت آباد با بیان اینکه حجم ملاقات های مردمی در نخستین روزهایی که به عنوان شهردار دولت آباد منصوب شدم بالا بود، عنوان کرد: خوشبختانه با گذر زمان و تلاش واحد های مختلف شهرداری، حضور شهروندان برای ملاقات های مردمی به حداقل ممکن رسیده است و بسیاری از مسائل حل شده است.

اشتغال ۱۵۰ نفر در واحد خدمات شهری

یاری با اشاره به فعالیت های واحد خدمات شهری شهرداری اظهار کرد: حدود ۱۵۰ نیرو در این مجموعه بکارگیری شده اند که در واحدهای مختلفی همچون آتش نشانی، زیباسازی، رفع تخلفات شهری، فضای سبز و رفت و روب مسغول به کار هستند.

وی واحد خدمات شهری شهرداری را به یک مادر تشبیه کرد و گفت: وقتی این واحد نباشد، متوجه می شویم که نبود این واحد چقدر حس می شود و اکنون مردم در نعمت خدمات شهری هستند؛ البته کاستی های خودمان را در این موضوع می پذیریم اما تلاش هایی هم صورت گرفته است.

شهرداری دولت آباد اظهار کرد: در بحث رفت و روب ما دچار مشکل بودیم و حدود ۱۵ کارگر رفت و روب شهری به این بزرگی را انجام می دادند و ممکن بود کوچه ها هفته ای یک بار جارو شوند، اما خوشبخانه اقدام خوبی انجام شد و یک شرکت رفت و روب شهر را بر عهده گرفت که معابر اصلی شهر هر روز و معابر فرعی و کوچه ها حداقل هر هفته دوبار جارو می شوند.

پروژه های نیمه تمام دوره های قبل تکمیل می شود

یاری با اشاره به پروژه های نیمه تمام دوره قبل شهرداری و شورای شهر افزود: یکی از این پروژه ها، تقاطع غیرهمسطح میدان فرزانگان است که پروژه مشترک شهرداری دولت آباد و شهرداری اصفهان است.

وی پروژه بعدی نیمه تمام دوره قبل را بلوار جانبازان عنوان کرد و گفت: این بلوار ۷ کیلومتری دولت آباد را به اصفهان متصل می کند که ۴ کیلومتر آن در حریم دولت آباد و ۳ کیلومتر دیگر در حریم اصفهان است و این هم یکی از پروژه های مشترک ما با شهرداری اصفهان است.

یاری ادامه داد: ۴ کیلومتر بلوار جانبازان در حریم دولت آباد به غیر از روشنایی و فضای سبز تکمیل شده و شهردار اصفهان قول تکمیل ۳ کیلومتر باقیمانده را تا سال آینده داده است که این بلوار در سال ۱۴۰۱ به بهره برداری برسد.

شهردار دولت آباد در ادامه با اشاره به پروژه بلوار بهشت (بلوار آخرت) تصریح کرد: این بلوار هم یکی از راه های اتصال دولت آباد به اصفهان در جاده حبیب آباد است که حدود ۲ هزار و ۶۰۰ متر طول دارد؛ آسفالت آن به صورت کامل انجام شده و فقط روشنایی آن نیمه تمام است که در سال آینده این بلوار هم به بهره برداری خواهد رسید.

وی یکی دیگر از پروژه های نیمه تمام دوره قبل را تالا فرهنگی اجتماعی شهرداری عنوان کرد و افزود: سالیان گذشته بازسازی و مرمت این تالار در دستور کار قرار گرفته بود و اکنون آماده افتتاح است و منتظر یک مناسبت برای افتتاح آن هستیم.

تصویب منشور فعالیت ۴ ساله شهرداری و شورای شهر

یاری با بیان اینکه برای فعالیت ۴ ساله شهرداری و شورای شهر منشوری تهیه و تصویب شده است، عنوان کرد: با آغاز دوره ششم شورای شهر جلسه ای با اعضای شورای شهر داشتیم و دست فرمان حرکت های عمرانی شهر را در طول ۴ سال تعریف و تصویب کردیم که مقرر شد حدود ۱۵۰ پروژه عمرانی اجرا شود.

شهردار دولت آباد با اشاره به اعتبار این ۱۵۰ پروژه اظهار کرد: برآورد هزینه ما برای این ۱۵۰ پروژه بر اساس قیمت های سال ۱۴۰۰ حدود ۴۹۰ میلیارد تومان است که البته این از توان معاونت عمرانی ما خارج است اما تاکید اعضای شورای شهر این بود که هیچ پروژه ای عضو نشود و اعتبار لازم برای آن تأمین شود.

بودجه ۲۰۰ میلیارد تومان شهرداری دولت آباد در سال ۱۴۰۱

وی بودجه سال ۱۴۰۰ شهرداری را ۹۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: پیش بینی ما تا پایان سال وصول ۱۳۰ میلیارد تومان است؛ برای سال آینده هم پیشنهاد بودجه شهرداری و مصوبه شورا ۲۰۰ میلیارد تومان است که نسبت به سال گذشته حدود ۱۱۰ درصد افزایش بودجه داشته ایم.

یاری بیان داشت: از ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه سال آینده شهرداری ۱۵۰ میلیارد تومان به پروژه های عمرانی اختصاص دارد.

شهردار دولت آباد با بیان اینکه اجرای آسفالت یکی از پروژه های فعالیست که اکنون در سطح شهر درحال اجراست، افزود: دولت آباد از لحاظ آسفالت معابر دچار مشکل بود و ما اوایل بهمن ماه امسال قرداد ۱۰ میلیارد تومانی جهت آسفالت معابر فرسوده شهر را با یکی از پیمانکاران منعقد کردیم که در گام اول حدود ۱۲۰ هزار متر مربع اجرای آسفالت معابر را مد نظر داریم و کوچه هایی که آسفالت آنها فرسوده است در اولویت قرار دارند.

وی عنوان کرد: پیش بینی می شود تا اوایل اردیبهشت ماه سال آینده این میزان به اتمام برسد و وارد فاز بعدی شویم.

یاری با بیان اینکه محله گرایی برای من معتی و مفهومی ندارد گفت: من با حفظ کرامت و حرمت شهروندان محلات مختلف دولت آباد باید بگویم که این محله و آن محله برای من تفاوتی ندارد و نگاه اعضای شورای اسلامی شهر هم همین است.

پیمانکار اجرای پروژه تعمیر روشنایی بلوار امام خمینی (ره) فوت کرده است

شهردار دولت آباد در خصوص روشنایی بلوار امام خمینی (ره) گفت: روشنایی این بلوار پروژه ای است که جندین سال معطل بود و امسال با ورود شهرداری – هرچند که وظیفه ذاتی اداره برق است – حدود ۳/۵ میلیارد تومان هزینه بهسازی آن شد که اکنون متاسفانه با خبر شدیم پیمانکار اجرای این پروژه به رحمت خدا رفته است و ان شاء الله با جایگیزینی پیمانکار شاهد اتمام این پروژه خواهیم بود.

وی ادامه داد: حدود ۱۱ کیلومتر کابل خریداری و ۳۴۰ پایه برق بروزرسانی و تجهیز شدند.

پساب در شبکه آبرسانی فضای سبز قرار می گیرد

یاری یکی دیگر از پروژه های نیمه تمام دوره قبل را پروژه پساب عنوان کرد و گفت: یکی از نعمت هایی که در نزدکی شهرمان داریم، تصفیه خانه شمال هست که حسن آن علاوه بر مخاطراتی که دارد، استفاده از پساب آن برای فضای سبز است.

شهردار دولت آباد با اشاره به تصفیه این پساب اظهار کرد: خوشبختانه در سال های گذشته قردادی منعقد و ۳۰ لیتر بر ثانیه آب پساب خریداری شده است که بخشی از مبلغ آن باقی مانده و باید در این دوره تعیین تکلیف شود ولی قرداد به قوت خود باقیست و البته با تاکید اعضای شورای شهر قرار است پساب تصفیه شده در شبکه آبرسانی فضای سبز شهری جریان پیدا کند.

وی با بیان اینکه استفاده از این پساب می تواند تحول عظیمی در فضای سبز شهری ایجاد کند، عنوان کرد: تصفیه خانه این پساب در زمین یکی از کوره هایی که شهرداری تملک آن را بر عهده گرفت با عمق مخزن ۱۵ متر در حال احداث است. حدود ۱۰ میلیارد تومان هزینه ساخت مخزن پساب و حدود ۱۵ میلیارد هم هزینه خرید تجهیزات آن است.

تولید ۳۵ هزار کوزه گل شب عید

یاری با اشاره به اقدامات شهرداری درخصوص استقال از بهار گفت: همه ساله حدود ۴۵ هزار کوزه گل در سطح شهر کاشته می شود که حدود ۳۵ هزار کوزه گل تولیدی خودمان است و ۱۵ هزار کوزه گل دیگر خریداری می شود که امیدواریم با بهره برداری از فاز دوم گلخانه شهرداری بتوانیم ۱۵ هزار کوزه گل خریداری شده را در گلخانه خودمان تولید کنیم.

انتهای پیام/ندای برخوار