کتابخانه در زمینی به مساحت پانصد متر مربع و در دو طبقه با زیربنای کل یکهزار مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال توسط شهرداری دولت آباد احداث شد.

به گزارش چشم برخوار؛ مراسم افتتاح کتابخانه مشارکتی شهدای کربکند، با حضور دکتر قربانی فرماندار شهرستان برخوار؛رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر دولت آباد؛ مهندس یاری شهردار دولت آباد، مهندس هلاکویی نماینده اداره کل کتابخانه های عمومی استان اصفهان ؛ صابری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد شهرستان برخوار ؛ دکتر هونجانی معاون اداره آموزش و پرورش و جمعی دیگر از مسئولین شهرستان برگزار شد.

فرماندار شهرستان برخوار در این مراسم ضمن خیر مقدم به حاضرین؛ گفت: موضوع کتاب و کتابخوانی یکی از مهم ترین و موثرترین برنامه های فرهنگی و علمی است که با ترویج آن می توانیم بخشی از نیازهای جامعه به ویژه نسل جوان را پاسخگو باشیم.

قربانی در ادامه با اشاره به اهمیت خواندن کتاب در زندگی انسان و اینکه کتاب قرآن بزرگترین و با عظمت ترین معجزه الهی و راهنمای بشریت است افزود : نباید به کتاب به چشم یک منبع که در قفسه منتظر به امانت گرفته شدن است، نگاه کنیم، بلکه باید سعی کنیم کتاب را وارد زندگی مردم کنیم. این هدف می تواند با برگزاری برنامه هایی همچون کاروان کتاب، راه اندازی ایستگاه های مطالعه در امکان عمومی و پر تردد، برگزاری آیین های نقد، بررسی و رونمایی کتاب، برگزاری نمایشگاه های کتاب در مناسبت های مختلف ملی و مذهبی و … جامعه عمل پوشانده شود.

فرماندار شهرستان برخوار نیز ضمن تشکر از زحمات عوامل احداث این کتابخانه و پیگیری های انجام شده توسط مسئولین ذیربط از جمله شهرداری و نهاد کتابخانه‌های عمومی شهرستان ، مشارکت سایر نهادهای فرهنگی مرتبط با این موضوع حائز اهمیت را خواستار شد.

گفتنی است این کتابخانه در زمینی به مساحت پانصد متر مربع و در دو طبقه با زیربنای کل یکهزار مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال توسط شهرداری دولت آباد احداث گردیده است.

انتهای پیام /