درست زمانی که سازمان ملل متحد و رسانه‌های غربی تنها تمرکز خود را به صورت عامدانه معطوف به بحران اوکراین کرده‌اند، رژیم سعودی یکی از وحشیانه‌ترین جنایات خود را علیه مردم بی‌گناه مرتکب شد.

به گزارش چشم برخوار؛ الهام طاهری طی یادداشتی نوشت: در حالیکه واکنش ها به جنگ اوکراین به فراتر از مجامع حقوق بشری راه یافته و از عرصه های ورزشی تا کلاس های درس و تحریم آثار داستایوفسکی کشیده شده است؛ جنایات آل سعود در حق مردم یمن و نیز عربستان با سکوت مجامع حقوق بشری همراه بوده است.

دانلود فیلم

امام خمینی ره فرمودند: اگر از صدام بگذریم، اگر مسئله قدس را فراموش کنیم، اگر از جنایت های آمریکا بگذریم، از آل سعود نخواهیم گذشت. ان شاالله اندوه دلمان را در وقت مناسب با انتقام از آمریکا و آل سعود بر طرف خواهیم کرد و داغ و حسرت حلاوت این جنایت بزرگ را بر دلشان خواهیم گذاشت و با برپائی جشن پیروزی حق بر جنود کفر و نفاق و آزادی کعبه از دست نااهلان و نامحرمان به مسجدالحرام وارد خواهیم شد.(صحیفه / جلد 21 ص 75 )

اعدام ده‌ها نفر از جمله ۴۱شیعه در یک روز، آن هم فقط به جرم مخالفت با ماهیت نظام سعودی، نقطه آشکار ساز بی‌عدالتی و طغیان در ریاض محسوب می‌شود.

سکوت سیاستمداران و رسانه‌‌های غربی در مقابل این جنایت محرز نیز بیش از آن‌که نماد حمایت غرب از توحش سعودی‌ها باشد، مصداق کینه و عداوت ذاتی غرب، رژیم صهیونیستی و دیگر حامیان عربستان نسبت به آزادیخواهان است.

عربستان سعودی، شاهد یکی از بزرگ‌ترین جنایات و اعدام‌های تاریخ خود بوده است. در این اقدام از سوی دولت سعودی، ۸۱ نفر از تبعه سعودی، یمنی و سوری اعدام شدند. برخی از اعدام شدگان، جوانان شیعه‌ای بودند که تنها اتهام آنها، مخالفت با جنایات آل سعود در یمن و منطقه بوده است.

برخی دیگر از اعدام شدگان نیز یمنی‌هایی بودند که در دفاع از سرزمین خود، سلاح به دست گرفته و در برابر متجاوزان سعودی و اماراتی ایستادگی کردند. آنچه در عربستان رخ داده ، یک تراژدی تمام عیار محسوب می‌شود.

عربستان به‌عنوان کشوری که طی نیم قرن گذشته حتی یک گلوله مشقی به سمت اشغالگر منطقه یعنی رژیم صهیونیستی شلیک نکرده است، هزاران موشک و میلیون‌ها عدد سلاح را در منطقه جا به جا کرده و به نسل‌کشی پیروان آخرین وکامل‌ترین دین الهی روی آورده است. اعدام ده‌ها نفر در عربستان سعودی با هدف ایجاد هراس در میان مخالفان دربار و محمد بن سلمان رخ داده است.

چرا الان؟!

سؤال اصلی این‌ است که چرا ولیعهد سعودی‌ها چنین جنایت گسترده‌ای را در زمان فعلی صورت داده است؟ در این خصوص سه مؤلفه مهم وجود دارد که باید نسبت به آنها توجه داشت. نخست این‌که بن سلمان و همراهانش تصمیم گرفتند از جنگ اوکراین و تمرکز خاص رسانه‌های بین‌المللی روی این بحران، بابت عملیاتی ساختن تصمیم غیرانسانی خود بهره بگیرند.

فراتر از آن بسیاری از رسانه‌ها و سیاستمداران غربی نیز به صورت پنهان و آشکار سعودی‌ها را تشویق کردند تصمیم خود را مبنی بر کشتار جمعی در کشور عربستان در تقارن زمانی با جنگ اوکراین عملیاتی کنند تا آنها بهانه لازم را جهت سکوت، لاپوشانی یا حتی توجیه آن داشته باشند.
نکته بعدی به مناسبات داخلی دربار سعودی برمی‌گردد. طی یک‌سال اخیر، دوبار اخبار مربوط به ترور ناموفق بن سلمان توسط برخی شاهزادگان سعودی منتشر شده است.

برخی اخبار نیز حاکی از آن است که شاهزاده بندر بن سلطان و بن نایف نیز در زندان و در سخت‌ترین شرایط ممکن به سر می‌برند تا فرصتی برای ربودن گوی سبقت از بن سلمان در رسیدن به مسند پادشاهی پیدا نکنند.

گرچه منابع وابسته به دربار سعودی مانند همیشه دست به سانسور اخبار مربوط به ترور ناموفق اخیر بن سلمان، ولیعهد عربستان زده‌اند اما بر همگان مسجل است که آشفتگی‌های داخلی در دربار سعودی همچنان ادامه دارد.

بازداشت صدها شاهزاده و فرد نزدیک به دربار از سال ۲۰۱۶ تا کنون، بیانگر تسویه حساب‌های گسترده بن سلمان با شاهزادگان ناراضی است. شاید تا کنون دربار سعودی تا این اندازه بحران زده نبوده است. در چنین شرایطی ولیعهد سعودی‌ها تلاش می‌کند با تقویت مؤلفه‌های وحشت و ناامنی در کشورش به نوعی مخالفان داخلی خود را نیز در دربار مهار کند.

سکوت خونین سازمان ملل

در این آوردگاه، بار دیگر شاهد سکوت آزاردهنده سازمان ملل متحد و دبیر کل آن آنتونیو گوترش هستیم. گوترش در همان لحظات آغازین جنگ اوکراین در بیانیه‌ای از پوتین، رئیس جمهور روسیه خواست به نام انسانیت، نبرد را متوقف سازد.

با این حال جان انسان‌های بی‌گناهی که قربانی خشم و توحش سعودی‌ها می‌شوند، کمترین ارزشی برای دبیر کل و دیگر مقامات سازمان ملل ندارد.

بی‌شک دبیر کل سازمان ملل متحد، کمیته حقوق بشر و دیگر ارکان این سازمان به دلیل حمایت‌های همیشگی خود از جنایات آل سعود در جنایت اخیر بن سلمان نیز سهیم هستند.

از سال 2015 و به قدرت رسیدن ملک سلمان تا کنون شاهد سه اعدام دسته جمعی توسط آل سعود بوده ایم.  2016 (شهید نمر نیز در همین مقطع به شهادت رسیدند)، 2019 و مورد اخیر 2022. جرم 81 قربانی اعدام های اخیر صرفا شرکت در اعتراضات مدنی سال 2011 بوده است.

با رژیمی مواجهیم که قریب 7 سال است زنان و کودکان یمنی را با بمباران کور و مداوم به خاک و خون کشیده است. رژیمی که همواره گهواره پرورش و ظهور جریانات تکفیری و داعشی مسلک بوده است

ما معتقدیم تفکر رژیم سعودی نیز همچون داعش هیچ جایگاهی در تعالیم انسانی و الهی اسلام ندارد.

اما چرا؟؟

اما چرا سلبریتی که همواره دم از حقوق بشر می زنند همانند مسئولان استانی و شهرستانی (نهاد های انقلابی شهرستان برخوار ) که دم از روحیه انقلابی می زنند سکوت کردند. آیا سکوت ما همراهی با آنها نیست.

مهم این احساس مسئولیّت است؛ یعنى شما برو جان خودت را به خطر بینداز و جانت را کف دستت بگیر در میدانهاى خطر، براى اینکه مستضعفان را نجات بدهى؛ «مَن اَصبَحَ وَ لَم یَهتَمَّ بِاُمورِ المُسلِمینَ فَلَیسَ بِمُسلِم»؛(۲) و از این قبیل، فراوان آیات و روایاتى در متون اسلامى است که این جزو بیّنات اسلام است؛ یعنى اسلام؛ انسان را این‌جور خواسته است که مسئول باشد؛ هم نسبت به خود، هم نسبت به نزدیکان خود، هم نسبت به جامعه‌ى خود، هم نسبت به بشریّت مسئول است. [بیانات مقام معظم رهبری در دیدار اعضاى مجمع عالى بسیج مستضعفین]

قدرت رسانه یعنی این که چشم رنگی های أوكراین درتمام جهان حمایت بشوند ولی همین رسانه خبر سربریدن و شهید شدن 40 شیعه عربستانی رو بایکوت خبری کند . سلبریتی های مزدور؛ بچه با بچه چه فرقی داره؟ اها یادم اومد مزه دلار ها فرق دارد.

جنایت آل سعود در سربریدن ده ها شهروند شکنجه شده داعش همین جاست.

جهان خفته در سکوت و خفگی انگار هیچکس در زمین، این خبر را ندیده و نشنیده..

افکار عمومی و وجدان جهانیان به کجا رفته….

اما بن سلمان! دیری نخواهد پایید که در خون قربانیاتش غرق خواهد گردید….