آئین تکریم و معارفه ریاست آموزش و پرورش شهرستان برخوار در محل فرمانداری برگزار شد.

به گزارش چشم برخوار؛ آئین تکریم و معارفه ریاست آموزش و پرورش شهرستان برخوار در محل فرمانداری برگزار شد.

در این مراسم مهدی نم نبات معاون پرورشی آموزش و پرورش استان اصفهان و برخی مسئولان و فرهنگیان شهرستان برخوار نیز حضور داشتند.

در این مراسم از حدود سه سال خدمات محمدرضا معصومی مدیر سابق این اداره تجلیل و «حسین نریمانی» به عنوان رئیس جدید اداره آموزش و پرورش شهرستان برخوار معرفی شد.

نریمانی ۳۱ سال سابقه فعالیت فرهنگی دارد. از جمله مسئولیت های وی را میتوان معاونت پرورشی، امور تربیتی و مسئول کانون بسیج فرهنگیان مدیریت آموزش و پرورش شهرستان عنوان کرد.

نقطه قوت مدیر جدید را می توان سابقه فعالیت و حضور میدانی در مدارس دانست.

مهدی نم نبات معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌ و پرورش استان اصفهان در حاشیه آئین تکریم و معارفه مدیر آموزش و پرورش شهرستان برخوار با اشاره به برنامه های فرهنگی و معنوی مدارس در ماه مبارک رمضان گفت: شیوه نامه ای تحت عنوان «محافل آیات نور» به مدارس سراسر استان اصفهان ابلاغ شده است و همه مدارس موظف به برگزاری محافل قرآنی در این ماه هستند.

وی افزود: در مدارس دختران به صورت ویژه جزء خوانی و تفسیر قرآن کریم دنبال می شود.

نم نبات با در خصوص اقدامات پرورشی در راستای معنویت افزایی در مدارس اظهار کرد: دو شیوه نامه با موضوعات «عفاف و حجاب» و «اقامه نماز در مدارس» تدوین و ابلاغ شده است و مدارسی که قابلیت برگزاری نماز جماعت را داشته باشند موظف به اقامه نماز جماعت هستند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش‌ و پرورش استان اصفهان با بیان اینکه در زمان اوج گیری و شیوع ویروس منحوس کرونا، اتفاقات و آسیب های زیادی به تربیت فرهنگ و دین دانش آموزان وارد شد، عنوان کرد: در راستای حل این موضوع، طرح مشاوره ای رفع آسیب های اجتماعی در مدارس تعریف شده است.

تحصیل بیش از ۲۶ هزار دانش آموز در برخوار

وی آئین تکریم و معارفه مدیر آموزش و پرورش شهرستان با اشاره به استفاده بهینه از پتانسیل شورای آموزش و پرورش شهرستان، اظهار کرد: آموزش و پرورش یک وزارتخانه عظیم و عیال بار است و نیاز به کمک سایر ارگان ها هم دارد.

نم نبات افزود: بیش از هزار و ۲۰۰ معلم در شهرستان برخوار به بیش از ۲۶ هزار دانش آموز تدریس می کنند.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان تصریح کرد: اکثر خانواده های دانش آموزان نیاز به کمک دارند و لازم است که همه باهم کمک کنیم؛ زیرا اگر فردا قرار است اتفاقی بیفتد، در همین آموزش و پرورش و مدارس و توسط همین دانش آموزان اتفاق می‌افتد.

نم نبات در پایان تاکید کرد: مدارس با در نظر گرفتن قانون و مقرارت، با مجموعه های فرهنگی همکاری داشته باشند.

انتهای پیام/صاحب