نماینده مردم برخوار در مجلس گفت: متاسفانه ما نگاه عدالت محورانه و توزیع عادلانه در این موضوع ندیدیم چون کشاورزان شرق که برای آبی که رایگان دریافت می کنند حق آبه می گیرند، ولی به کشاورزان دشت برخوار، آبی که خریده اند را نمی دهند!

به گزارش چشم برخوار؛نماینده مردم برخوار، شاهین شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با چشم برخوار گفت: یکی از مواردی که از مطالبات مهم مردم برخوار از استاندار و مسوولان استانی موضوع آب در شهرستان می باشد.

حسینعلی حاجی دلیگانی افزود: مجموعه مدیران استان هیچ راهبرد و راهکاری برای حل این موضوع ندارند.
وی ادامه داد: استاندار اصفهان باید پاسخ بدهد برای دشت برخواری که در ۵۰ سال گذشته روی شش متری به آب می رسیده و هم اکنون روی ۲۵۰ متری به آب نمی‌رسد، چه برنامه‌ای برای حل این موضوع دارد؟
حاجی گفت: تا آنجا که بنده پیگیری کردم نه وزارت نیرو نه دیگر دستگاه‌ها در این زمینه کاری انجام نداده‌اند و تنها اقدامی که انجام داده اند هزینه پروانه آب این شهرستان را کاهش دادند.
این مسئول خاطرنشان کرد: همانطور که چندی پیش مسئولین استانی مطرح می کردند که مسئله اصلی امروز ما، مسئله آب و سایر مسائل فرع می باشد؛
در سفر و بازدیدی که استاندار اصفهان از شهرستان برخوار دارد مطرح خواهیم کرد که موضوع اصلی این شهرستان نیز موضوع آب می باشد و سایر موضوعات، موضوعات فرعی خواهد بود.
نماینده مردم برخوار ادامه داد: با توجه به تقاضا هایی که کشاورزان این شهرستان داشته‌اند لازم است که استاندار اصفهان فرصتی را برای حل مشکلات کشاورزان این شهرستان اختصاص دهد و نباید در حد یک جلسه اداری به آن اکتفا کنند و لازم است در رابطه با موضوع آب با کشاورزان این منطقه دیدار و صحبت کند و پاسخ قانع کننده ای به کشاورزان این شهرستان بدهند؛ در غیر این صورت سفر استاندار اصفهان سفر کاملی نخواهد بود.

حاجی عنوان کرد: قبلا کشاورزان این شهرستان از آب قنات استفاده می کردند‌، هم اکنون نیز از آب چاه های عمیق استفاده می‌کنند که متاسفانه امروزه این چاه ها خشک شده است .
وی ادامه داد: اگر کشاورزان شرق اصفهان به صورت رایگان آب دریافت می کنند، اما سی سال پیش مردم این شهرستان در ازای گرفتن آب هزینه پرداخت کرده اند .
این مسئول افزود: اگر ۷۶ میلیون متر مکعبی که مردم برخوار خریداری کرده‌اند را به آنها می دادند الان مشکلی نداشتند اما به نظر می‌رسد مسئولین استان نمی خواهند حق این مردم را بدهند.
حاجی تاکید کرد: مسئولان باید حداقل ابی که توسط مردم این شهرستان خرید شده است را به آن ها بدهند .
نماینده مردم برخوار در مجلس گفت: متاسفانه ما نگاه عدالت محورانه و توزیع عادلانه در این موضوع ندیدیم چون کشاورزان شرق که برای آبی که رایگان دریافت می کنند حق آبه می گیرند، ولی به کشاورزان دشت برخوار، آبی که خریده اند را نمی دهند!
وی در پایان از شخص استاندار و متولیان این امر خواست پاسخ قانع کننده ای به کشاورزان شهرستان بدهند.
انتهای پیام /