بسیج سازندگی از خدمت رسانی به مردم، محرومیت زدایی و ساختن منازل محرومین تا موضوع مقابله با کرونا، ضدعفونی معابر و توزیع ماسک در کنار مردم بوده است.

به گزارش چشم برخوار؛ سرهنگ سید کمال موسوی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان برخوار در نشست خبری به مناسبت آغاز دهه بسیج سازندگی گفت: یکی از دستوراتی که مقام معظم رهبری به مجموعه بسیج و سپاه داده اند، مردمی بودن است که یک شاخصه بسیار مهم است و در سبک مدیریتی سردار دلها شهید حاج قاسم سلیمانی نیز مشاهده می شد.

وی افزود: شاید جایگاه سردار سلیمانی در سپاه قدس کمی مردمی بودن را برای ایشان سخت کرده بود، اما همچنان شاخصه مردمی بودن حتی در آن مسئولیت و موقعیت در ایشان مشاهده می شد و وقتی که سیل خوزستان به وقوع پیوست، حاج قاسم سلیمانی علاوه بر اینکه خودش شخصا وارد میدان شد، از نیروهای حشدالشعبی عراق هم دعوت کرد که برای کمک به مردم خوزستان وارد میدان شوند.

سرهنگ موسوی خاطر نشان کرد: مردمی بودن یکی از اصول بسیجی گری و اقدامات جهادی است و در سپاه، نواحی و پایگاه ها بیشترین درصد مردمی بودن، به معاونت بسیج سازندگی اختصاص دارد.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان برخوار با بیان اینکه بسیج سازندگی از خدمت رسانی به مردم، محرومیت زدایی و ساختن منازل محرومین تا موضوع مقابله با کرونا، ضدعفونی معابر و توزیع ماسک در کنار مردم بوده است، تصریح کرد: این مردمی بودن باید همیشه حفظ شود.

از توزیع ۳۲ هزار بسته معیشتی تا قربانی کردن ۱۰۰ رأس گوسفند

وی در خصوص عملکرد بسیج سازندگی در رزمایش مواسات و کمک مومنانه عنوان کرد: تاکنون بیش از ۳۲ هزار بسته معیشتی به ارزش ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بین نیازمندان و خانواد های کم بضائت شهرستان به همت خیرین و پایگاه های بسیج توزیع شده است.

سرهنگ موسوی ادامه داد: بیش از ۴۰۰ کارت هدیه ۲۰۰ هزار تومانی هم به خانواده های نیازمند و بی بضائت شهرستان اهدا شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان برخوار قربانی کردن ۱۰۰ رأس گوسفند، اعطای بیش از ۲ هزار وام ۲ میلیون تومانی توسط قرض الحسنه های پایگاه های بسیج، توزیع بیش از ۵۰۰ بسته لوازم التحریر، توزیع بیش از ۲۰ هزار پرس غذای گرم، تهیه و تکمیل جهیزیه بیش از ۵۰ نوعروس و تکمیل، نوسازی و بهسازی بیش از ۲۰ منزل مسکونی را از دیگر اقدامات بسیج سازندگی شهرستان در طول یک سال گذشته دانست و عنوان کرد: در حوزه محرومیت زدایی، لایروبی ۴ قنات و تکمیل ۴ خانه محروم با مشارکت و همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره) انجام شده است.

وی پایان در خصوص برنامه دهه بسیج سازندگی در شهرستان با بیان اینکه بیش از ۲۰ برنامه در طول دهه اجرا خواهد شد، گفت: فعالیت گروه های جهادی در ساخت و ساز مسکن محرومین، برگزاری شورای جهادی شهرستان، توزیع غذای گرم با محوریت گروه های جهادی، توزیع سبد کالا، برگزاری نمایشگاه مشاغل خانگی، افتتاح پروژه های محرومیت زدایی که شامل ۴ پروژه قنات و یک پروژه انرژی خورشیدی هستند و اجرای طرح همگام با کشاورز توسط بسیج مهندسی کشاورزی از جمله مهمترین برنامه های این دهه در شهرستان است.

محمدرضا حق شناس مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان برخوار در نشست خبری آغاز دهه بسیج سازندگی ضمن تقدیر و تشکر از بسیجیانی که در عرصه های مختلف بسیج سازندگی به فعالیت مشغول هستند، گفت: سعی کرده ایم اقداماتی که در مجموعه بسیج سازندگی انجام می شود، قالب مردمی بودن آن حفظ شود.

وی تاکید کرد: بسیج سازندگی شهرستان برنامه های زیادی داشته است، یکی از برنامه ها هم افزایی با ادارت مختلف است که معمولا در راستای بهبود کیفیت خدمت رسانی به مردم انجام می شود.

حق شناس با بیان اینکه مطالبه گری جزء یکی از اصلی ترین اقدامات بسیج سازندگی است، افزود: با روی کار آمدن شورای جهادی شهرستان، این موضوع به جد دنبال می شود.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان برخوار با اشاره به گستردگی فعالیت های بسیج سازندگی عنوان کرد: صندوق های قرض الحسنه، گروه های جهادی، گروه های آموزشی، اشتغال، مبارزه با بیماری ها که در حال حاضر طرح مبارزه با سالک است و… از جمله فعالیت های جانبی بسیج سازندگی است. فعالیت های بسیج سازندگی بسیار گسترده است و نمیتوان برای آن حد و مرزی را مشخص کرد.

وی تصریح کرد: هرزمان که کار نظام و انقلاب در خدمت رسانی به مردم دچار مشکل شده است، بسیج سازندگی وارد میدان شده و امسال هم شرایط به همین شکل خواهد بود و فعالیت ها چشمگیرتر خواهد شد.

حق شناس در پاسخ به سوال خبرنگار ندای برخوار مبنی بر برگزاری اردوهای جهادی در سال جاری گفت: امسال اردوهای جهادی از سرگیری می شوند، هرچند در گذشته هم گروه های جهادی ما به مناطق محروم اعزام  می شدند، اما با بهبود شرایط کرونایی اعزام گروه ها افزایش پیدا خواهد کرد.

مسئول بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج شهرستان برخوار ادامه داد: در روزهای اخیر دو گروه جهادی شهید مطهری و شهید فخری زاده از محله امامزاده نرمی به روستای ریگان از توابع استان کرمان اعزام شده اند که در این دو گروه، بیش از ۷۰ جهادگر حضور دارند.

وی در پایان گفت: مابقی گروه های جهادی شهرستان که شامل ۳۴ گروه است در قالب رزمایش جهادگران فاطمی در داخل شهرستان به جهاد، خدمت رسانی و محرومیت زدایی مشغول می شوند.

انتهای پیام/