رئیس اداره پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد از برگزاری  رویداد چالش ویکند داکا در این واحد دانشگاهی خبر داد.

به گزارش چشم برخوار؛ مهدی حمیدخانی در گفت‌وگو با روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت‌آباد، از برگزاری رویداد کارآفرینی داکا (دانشجویان کارآفرین) خبر داد و اظهار کرد: رویداد کارآفرینی داکا، یک رویداد جهت کسب ایده های برتر است. ایده ها پس از دریافت از سوی شرکت کنندگان با بررسی و داوری های تخصصی به چالش کشیده می شوند و پس از آن ایده های برتر معرفی و برای پیاده سازی جذب و حمایت های مالی، مشاوره ای و تیم سازی خواهند شد.

 

حمیدخانی افزود: تا کنون 7 رویداد استارت آپی و ایده آرا در قالب این رویداد کارآفرینی برگزار شده است. رویداد “بازآفرینی، زیباسازی و ایمن سازی خلاق نمای بیرونی ساختمان های فنی و مهندسی و خوارزمی دانشگاه آزاد اسلامی دولت آباد با حذف داربست ها”، اولین رویداد چالش ویکند داکا است که به مناسبت روز معمار برگزار می شود و مخاطبین آن عموم جامعه دانشگاهی است.

رییس اداره پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد خاطر نشان کرد: شاخص های کلیدی ارزیابی ایده ها جذابیت و ایمنی طرح، استفاده بهینه از فضای موجود و اجرایی بودن طرح است. اهداف رویداد هم بازآفرینی زیبا و ایمن نمای بیرونی ساختمان های فنی و مهندسی و خوارزمی دانشگاه آزاد اسلامی دولت آباد با حذف داربست ها، شادابی و سرزندگی فضای باز دانشگاه، امکان فعالیت های کارآفرینی و اشتغال زایی دانشجویی است. 

حمیدخانی  افزود: در جهت افزایش مشارکت در این رویداد، جوایز نقدی ارزنده ای برای ایده های برتر در نظر گرفته شده است. علاوه بر آن امکان حمایت های مالی و معنوی از ایده برتر جهت اجرای طرح وجود دارد. آخرین فرصت ارسال ایده ها تا روز 29 اردیبهشت ماه 1401 است و این رویداد در روز 3 خرداد 1401 برگزار خواهد شد. علاقمندان می توانند از طریق وبسایت https://startup.dakaiauda.ir/ اقدام به ثبت ایده کنند.