گیاهان خانگی به کاهش اضطراب کمک می‌کنند.

به گزارش چشم برخوار؛در حالی که مشکلات سلامت روان را نمی‌توان با فراوانی درختچه‌ها حل کرد، اما فراهم کردن فضای سبز در داخل خانه می‌تواند برای سلامتی روزانه شگفتی ایجاد کند.
تحقیقات نشان داده است افراد وقتی در گوشه و کنار داخل خانه آن‌ها فضای سبز وجود داشته باشد، بهره وری بیشتری دارند و به طور کلی احساس شادی بیشتری می‌کنند و وجود گیاهان در داخل خانه تأثیر مثبتی بر سلامت روان آن‌ها دارند.
وجود گیاهان سبز در داخل خانه به بهبود خلق و خوی افراد کمک می‌کند، زیرا سبزی رنگ آن‌ها می‌تواند سطح استرس را کاهش دهد و احساس ارزشمندی را بهبود بخشد.
پرورش یک موجود زنده در خانه، همچنین به عنوان یک تمرین تمرکز حواس عمل می‌کند و می‌تواند موجب تسکین هر چه بیشتر احساسات تنش و اضطراب شود.
نتایج تحقیقات نشان داده است محیط کاری مناسب نیز باید شامل مجموعه‌ای از گیاهان، همچنین رنگ‌های روشن و لوازم التحریر تزئینی باشد.
مردم در هنگام کار دوست دارند که گیاهی در کنار خود داشته باشند؛ این کار نه تنها به بهره‌وری آن‌ها کمک می‌کند بلکه خلق و خوی آن‌ها را نیز تقویت می‌کند.
گیاهان در محل کار بر تقویت خلق و خو و بهره وری کارمندان تاثیر دارد و گذاشتن گیاه بر روی میز کار تا حد زیادی اضطراب و استرس روانی کارمندان را کاهش می‌دهد.