فرماندار شهرستان برخوار گفت: از دی ماه سال گذشته شناسایی اتباع غیرمجاز آغاز شده و در سه ماهه اول سال جاری حدود ۳۰۰ نفر از آنها دستگیر شدند.

به گزارش چشم برخوار؛ محمدرضا قربانی در نشست خبری گفت: در جریان سفر رئیس جمهور به اصفهان، وزرا به عنوان نماینده تام الاختیار آیت الله رئیسی و دولت به شهرستان ها سفر کردند که در همین راستا وزیر آموزش و پرورش به شهرستان برخوار آمد.

*دستاوردهای سفر نماینده دولت به برخوار

وی افزود: برای این سفر حدود ۱۱۰ طرح و پروژه در شهرستان احصا شد که بیش از هزار میلیارد تومان اعتبار لازم داشت اما باتوجه به اینکه پروژه های بالای ۵۰ درصد پیشرفت شامل تخصیص اعتبار در این سفر می شدند، ۶۳ پروژه و طرح در برخوار تائید و مجموعا بیش از ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار به آنها تخصیص یافت.

فرماندار شهرستان برخوار اظهار کرد: این اعتبار به اداراتی همچون مخابرات، آموزش و پرورش، بنیاد شهید، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، بنیاد مسکن، مرکز آموزش فنی و حرفه ای، جمعیت هلال احمر، اداره حفاظت محیط زیست، منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، راهداری، فرهنگ و ارشاد اسلامی، دهیاری ها، میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اداره ورزش و جوانان و… تخصیص داده شد.

*ساماندهی اتباع سخت است

وی در پاسخ به سوال خبرنگار ندای برخوار در خصوص وضعیت هجوم اتباع به شهرستان برخوار به خصوص شهر دولت آباد و بروز برخی مشکلات برای مردم بومی گفت: قبل از اعلام وزارت کشور شناسایی اتباع غیرمجاز را در شهرستان آغاز کردیم و به آنها فرجه زمانی داده شد تا خودشان را معرفی کنند.

قربانی با بیان اینکه ابتدا بحث شناسایی اتباع غیرمجاز هست، عنوان کرد: بعد از آن طبق اعلام وزارت کشور، ساماندهی آنها انجام می شود اما مقداری سخت است و می طلبد که مردم هم کمک کنند.

فرماندار شهرستان برخوار تصریح کرد: طبق مصوبه ای که با دستگاه قضایی در شهرستان داشتیم، مقرر شد با مشاورین املاکی که به اتباع غیرمجاز سکونت می دهند و یا کارفرمایانی که اتباع غیرمجاز را به کارگیری می کنند، برخورد قانونی صورت گیرد.

*دستگیری ۳۰۰ اتباع غیرمجاز در سه ماهه اول سال

وی اظهار کرد: از دی ماه سال گذشته شناسایی اتباع غیرمجاز در شهرستان آغاز شد و در سه ماهه اول سال جاری حدود ۳۰۰ نفر از آنها در شهرستان دستگیر و از طریق مرزهای زمینی به کشور خود بازگردانده شدند.

قربانی در ادامه با بیان اینکه کارگاه های زیادی به واسطه به کارگیری اتباع غیرمجاز جریمه شده اند، افزود: به ازای هر نفر روزی که از اتباع غیرمجاز در کارگاه ها استفاده شود، حدود ۷۰۰ هزار تومان جریمه صادر خواهد شد.

فرماندار شهرستان برخوار ادامه داد: گشت های ما به صورت مستمر هفتگی با مشارکت اداره کار و نیروی انتظامی انجام و برخورد می شود اما به دلیل بالا بودن تعداد اتباع، اقدامات پیشگرانه در این زمینه به چشم نمی خورد.

وی در پاسخ به این سوال خبرنگار ندای برخوار که «آیا آماری از تعداد اتباع حاضر در شهرستان وجود دارد یا خیر؟» گفت: آمار دقیقی وجود ندارد اما طبق اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری حدود ۶ هزار تبعه مجاز و ۳ هزار تبعه غیرمجاز در شهرستان حضور دارند، اما به نظر می آید این آمار خیلی منطقی نباشد.

*نقشه ای از مسیر قطار سریع السیر مشاهده نکرده ام

 

قربانی در پاسخ به این مطالبه که مردم نگران مسیر قطار سریع السیر هستند، افزود: قطار سریع السیر تهران-قم-اصفهان یک پروژه ملی است و پروژه ای نیست که در اختیارات ما باشد ولیکن تاکید داریم که حتی الامکان قسمتی از مسیر این قطار که در شهرستان برخوار قرار دارد به صورت زیر زمینی حرکت کند و طبق شنیده های ما، قرار است این اتفاق بیوفتد اما نقشه ای در خصوص اینکه مسیر چگونه است، مشاهده نکرده ام.

*برگزاری برنامه های اوقات فراغت در اماکنی که تجمع اتباع بیشتر است

فرماندار شهرستان برخوار در پاسخ به سوال خبرنگار ندای برخوار درخصوص اقدامات و برنامه های ستاد اوقات فراغت جوانان و نوجوانان در تابستان امسال گفت: در جلسه کمیسیونی که باحضور دستگاه ها و نهادهای مسئول برگزار شد، راهکار های پیشنهادی اعلام شد. چندین راهکار وجود دارد که برخی از آنها به آموزش و پرورش، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، بسیج و کانون های فرهنگی هنری مساجد مربوط می شود.

وی تصریح کرد: اعتقاد ما بر این است که در فضاها، مناطق و یا پارک هایی که تجمع اتباع بیشتر به چشم می خورد، برنامه های مربوط به اوقات فراغت برگزار شود تا خانواده های ایرانی در آن شرکت کنند و اتباع از آن نقطه بروند.

قربانی افزود: اگر بتوانیم برنامه های مربوط به اوقات فراغت را به فضاهای باز و پارک ها بکشانیم، هم جوانان و نوجوانان اوقات فراغتشان پر می شود و هم مردم دل شاد خواهند شد.

انتهای پیام/ندای برخوار