آمار دقیقی از تعداد اتباع در شهرستان وجود ندارد اما طبق اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری حدود ۶ هزار تبعه مجاز و ۳ هزار تبعه غیرمجاز در شهرستان حضور دارند.

به گزارش چشم برخوار؛ الهام طاهری/ محمدرضا قربانی در نشست خبری گفت: آمار دقیقی از تعداد اتباع در شهرستان وجود ندارد اما طبق اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری حدود ۶ هزار تبعه مجاز و ۳ هزار تبعه غیرمجاز در شهرستان حضور دارند، اما به نظر می آید این آمار خیلی منطقی نباشد. به همین دلیل ساماندهی اتباع با مشکلاتی مواجه است.

فرماندار شهرستان برخوار  در خصوص وضعیت هجوم اتباع به شهرستان برخوار به خصوص شهر دولت آباد و بروز برخی مشکلات برای مردم بومی گفت: قبل از اعلام وزارت کشور شناسایی اتباع غیرمجاز را در شهرستان آغاز کردیم و به آنها فرجه زمانی داده شد تا خودشان را معرفی کنند.

قربانی با بیان اینکه ابتدا بحث شناسایی اتباع غیرمجاز هست، عنوان کرد: بعد از آن طبق اعلام وزارت کشور، ساماندهی آنها انجام می شود اما مقداری سخت است و می طلبد که مردم هم کمک کنند.

فرماندار شهرستان برخوار تصریح کرد: طبق مصوبه ای که با دستگاه قضایی در شهرستان داشتیم، مقرر شد با مشاورین املاکی که به اتباع غیرمجاز سکونت می دهند و یا کارفرمایانی که اتباع غیرمجاز را به کارگیری می کنند، برخورد قانونی صورت گیرد.

*دستگیری ۳۰۰ اتباع غیرمجاز در سه ماهه اول سال

وی اظهار کرد: از دی ماه سال گذشته شناسایی اتباع غیرمجاز در شهرستان آغاز شد و در سه ماهه اول سال جاری حدود ۳۰۰ نفر از آنها در شهرستان دستگیر و از طریق مرزهای زمینی به کشور خود بازگردانده شدند.

قربانی در ادامه با بیان اینکه کارگاه های زیادی به واسطه به کارگیری اتباع غیرمجاز جریمه شده اند، افزود: به ازای هر نفر روزی که از اتباع غیرمجاز در کارگاه ها استفاده شود، حدود ۷۰۰ هزار تومان جریمه صادر خواهد شد.

فرماندار شهرستان برخوار ادامه داد: گشت های ما به صورت مستمر هفتگی با مشارکت اداره کار و نیروی انتظامی انجام و برخورد می شود اما به دلیل بالا بودن تعداد اتباع، اقدامات پیشگرانه در این زمینه به چشم نمی خورد.

وی گفت: آمار دقیقی از تعداد اتباع در شهرستان وجود ندارد اما طبق اعلام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری حدود ۶ هزار تبعه مجاز و ۳ هزار تبعه غیرمجاز در شهرستان حضور دارند، اما به نظر می آید این آمار خیلی منطقی نباشد.

انتهای پیام الهام طاهری