سی و هفتمین مرکز نیکوکاری تخصصی اشتغال استان اصفهان در شهرستان برخوار افتتاح شد.

به گزارش چشم برخوار؛ سی و هفتمین مرکز نیکوکاری تخصصی اشتغال استان اصفهان در شهرستان برخوار افتتاح شد.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) در آئین افتتاح این مرکز گفت: این مرکز نیکوکاری که از اتصال مشاغل خرد با یک بنگاه اقتصادی به وجود آمده الگویی بسیار خوب در امر ایجاد درآمد پایدار برای مددجویان است.

مرتضی فیروزآبادی با اشاره به تعهد این نهاد در ایجاد ۵۰۰ هزار شغل جدید افزود: رویکرد جدید کمیته امداد مردمی کردن و تخصصی کردن خدمات در بخش‌های گوناگون است تا با ایجاد کانون‌های خیریه کارآفرینی فرآیند اشتغالزایی رونق بیشتری بگیرد.

وی تاکید کرد: برون سپاری زنجیره اشتغال به مجموعه‌های مردمی و مراکز نیکوکاری باعث پشتیبانی بهتر از مشاغل خرد و خانگی و کاهش نگرانی‌های مددجویان برای تامین مواد اولیه و بازار فروش محصولات می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) یکی دیگر از برنامه‌های ملی کمیته امداد را مهارت آموزی عنوان کرد و گفت: پیش بینی می‌شود که در سال جاری ۱۵۰ هزار نفر ساعت آموزش مهارتی به مددجویان داده شود.

در ادامه مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با بیان اینکه هم اکنون ۵۰۰ مرکز نیکوکاری در استان اصفهان وجود دارد، گفت: از این مراکز ۱۰۰ مرکز جزء مراکز تخصصی نیکوکاری است و ۳۷ مرکز نیز در حوزه اشتغالزایی فعالیت می‌کند.

کریم زارع با دعوت از کارآفرینان استان برای احداث مراکز تخصصی اشتغال افزود: در ایجاد ۱۵ هزار اشتغال از طریق پرداخت تسهیلات، آموزش و مشاوره کسب و کار با همکاری مراکز نیکوکاری از مهمترین برنامه‌های اداره کل کمیته امداد استان در سال جاری است.

علی اکبری مسئول اجرایی مرکز نیکوکاری تخصصی اشتغالزایی نیز گفت: شرکت صنایع دستی فیروزه کوبی با به کارگیری بیش از دو هزار و ۵۰۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم برای آنان اشتغالزایی کرده و ۴۳۷ مددجوی جدید را نیز شناسایی کرده است.

مرتضی فیروزآبادی معاون کمیته امداد امام خمینی (ره) از شهرستان برخوار به شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان رفت و با تعدادی از مدیران شرکت‌های دانش بنیان دیدار و در زمینه همکاری به منظور اشتغالزایی مددجویان رایزنی کرد.

 

انتهای پیام/