رییس اداره پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد استفاده از سامانه مدیریت روشنایی شهر هوشمند واحد دولت آباد را راهی برای صرفه جویی در انرژی شهری عنوان کرد.

به گزارش چشم برخوار؛به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد، این دانشگاه با 17 هسته، 4 شرکت فناور و 2 هسته پژوهشی و تعمیرکاران در رویداد ملی عصر امید که در مصلی تهران برگزار شد، حضور پررنگی داشت.

مهدی حمید خانی با اعلام این خبر گفت: سامانه مدیریت روشنایی شهر هوشمند، کنتور هوشمند آب، نسل جدید کلید و پریزهای هوشمند، سامانه یکپارچه و آنلاین نمایش تصاویر پزشکی با قابلیت اتصال و بایگانی پرونده های الکترونیکی، تخت بیماربر هوشمند با قابلیت جابه جایی بیمار، سامانه خدماتی ماجاتو با قابلیت معرفی محصولات و خدمات دانش بنیان دانشگاه، پلتفرم آینو از جمله محصولات این واحد دانشگاهی در این رویداد بود که با استقبال دانشگاهیان و صنایع روبرو شد.
رییس اداره پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد اظهار کرد: همچنین هسته پژوهشی تجهیزات توانبخشی اکا و هسته تعمیرکاران ماشین های الکتریکی در این نمایشگاه مورد توجه و حمایت صنعت قرار گرفت.
حمیدخانی ادامه داد: سامانه مدیریت روشنایی شهر هوشمند که به سفارش شرکت گلنور طراحی و ساخته شده است در نمایشگاه مورد استقبال ویژه صنایع و خبرگزاری ها قرار گرفت. این طرح شامل هوشمند سازی روشنایی معابر شهری است که بر اساس آن همه پلتفرم های سیستم روشنایی شهری به صورت تفکیک شده، کنترل و نظارت می شود. مواردی مانند توان مصرفی هر چراغ بر مبنای شرایط اقلیمی و محیطی و نظارت بر داده های چراغ های روشنایی معابر را می توان با این سامانه هوشمند بررسی و تحلیل کرد.
مدیر پروژه مدیریت روشنایی شهر هوشمند اظهار کرد: کلیه بخش های سخت افزاری -از جمله نودها و گیت وی-و نرم افزاری این محصول توسط تیم دانشگاهی طراحی و بومی سازی شده است. این سیستم تاثیر بسیار زیادی در صرفه جویی انرژی شهری دارد و امکان ذخیره و تحلیل کلان داده ها جهت ارائه گزارش های مدیریت شهری را دارا است. در این نمایشگاه فرصت شد که با شرکت توزیع برق و شهرداری تهران و چندین شرکت بزرگ جهت گسترش و فروش این سامانه ارتباط برقرار شود.

حمیدخانی با اشاره به دیگر محصولات واحد دولت آباد خاطر نشان کرد: آینو یک اکوسیستم آموزش مجازی بر محوریت بازی و سرگرمی و مفهوم سازی آموزش است که بر اساس استاندارهای جهانی در این واحد دانشگاهی طراحی شده است. همچنین تخت بیمار بر و بلند کننده اتوماتیک که بدون نیاز به صرف انرژی زیاد و بدون آسیب به بیمار برای جا به جایی در حالت خوابیده و نشسته استفاده می شود، از دیگر محصولات معرفی شده در رویداد بزرگ عصر امید بود.
به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دولت آباد ، در نمایشگاه و رویداد عصر امید دانشگاه آزاد اسلامی، شرکت های دانش بنیان، هسته های فناور و محصولات، استارت اپ ها و دستاوردهای علمی و دانش بنیان واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی سراسر کشور حضور داشتند.