مدیر امور آبفا برخوار گفت: در صورت تامین بودجه و اعتبار کافی در سال های آینده شهرکهای جدید که تراکم ساخت وساز آن ها  تکمیل شده در اولویت قرار گرفته و نسبت به اجرای شبکه آن اقدام خواهد شد.

به گزارش چشم برخوار؛ الهام طاهری/ تعدادی از شهروندان شهرک فردوسی شهر دولت آباد خواستار پیگیری پروژه تاسیسات فاضلاب شهری در این محل شدند.

این شهروندان در بیان جزئیات مشکل خود به خبرنگار ما گفتند: همه منازل در این شهرک اقدام به حفاری چاه فاضلاب کرده اند که اگر به آبهای زیرزمینی برسد که قطعا خواهد رسید، تمام آب موجود آلوده می شود.

مدیر امور آبفا شهرستان برخوار در مورد فاضلاب شهرک فردوسی دولت آباد به خبرنگار چشم برخوار گفت: درحال حاضر بخش های زیادی در شهر دولت آباد وجود دارد که هم تراکم ساخت وساز به صورت۱۰۰ درصد انجام شده و هم بافت قدیم شهر در نظر گرفته می شود که به دلیل اشباع شدن زمین و پرشدن چاه ها در کنار هم ، دیگر امکان حفر چاههای جذبی فاضلاب وجود ندارد و نمی توان در کنار چاه های پرشده چاه دیگری حفر کرد.

 

مهرجو ادامه داد: بنابراین باید اینگونه مکان ها را در اولویت اجرای شبکه فاضلاب قرار داد، از طرفی محدودیت بودجه و اعتبار در آبفا این امکان را نمی دهد که تمام شبکه شهر را اجرایی نمود چون هزینه های اجرای شبکه بسیار هزینه بر بوده و رقم های سنگینی را به خود اختصاص می دهد.

 

وی افزود: به همین دلیل به اندازه بودجه ای که در اختیار آبفا قرار می گیرد به همان اندازه شبکه فاضلاب محلهایی که در اولویت قرار دارند اجرا می گردد.

این مسئول در پایان اظهار امیدواری کرد: در صورت تامین بودجه و اعتبار کافی در سال های آینده شهرکهای جدید که تراکم ساخت وساز آن ها  تکمیل شده در اولویت قرار گرفته و نسبت به اجرای شبکه آن اقدام خواهد شد.

انتهای پیام /الهام طاهری